Reklama

Každý má svou nemoc

Každý člověk inklinuje k určitým nemocím a většinou tak činí celá jeho rodina (říká se, že některé nemoce jsou dědičné). "Dědičná" je však spíš informace, která nemoc způsobí a která je také v chování dotyčného jasně patrná. Dobrý psychoterapeut pozná podle povahy pacienta do jakého okruhu nemocí spadá.

Jistě, že všechno vniká v rámci přírodních a do jisté míry popsatelných zákonů, ale od nejhrubších vztahů až po nejjemnější subatomární procesy stojí za vším informace, která se projevuje jak na tělesné úrovni, tak v myšlení. Jinak to ani není možné, protože duševní a tělesné záležitosti jsou vlastně jedno a totéž.

Ezoterika nepopírá mechanismus vzniku nemoci tak jak jej popisuje lékařská věda, ale jde ještě dál. Snaží se odpovědět na otázku, co bylo podstatou vzniku všech podmínek k tomu, aby se objevila nemoc. Všimněte si, že lidé se po nemoci mění, jsou jiní. Pokud ne, přesune se potlačený omyl nebo chyba v myšlení dál a nemoc se stane ještě horší. Vše je hra informací, proudících podvědomím a vědomím.

Bohužel je většinou neumíme dešifrovat. Kolem sebe neustále narážíme na principy, kterým nerozumíme, ale které se nás snaží přimět k tomu, abychom začali správně chápat realitu. Pokud nemůžeme nebo nechceme nějaký princip pochopit, nastoupí nemoc, "mechanická záležitost", skrz níž se máme poučit. Přistoupíme-li na tuto teorii, pochopíme proč se podle čínského učení o původu nemocí dá většina chorob správně volenými slovy doslova rozmluvit, proč mají úspěch léčitelé a přírodní šamani a proč největší autoritou v lékařství je chirurgie.

Chirurgie samozřejmě neléčí podstatu nemoci, ale pouze odstraňuje její příznak, symptom, ale už ten fakt, že na nás nějaká autorita provede chirurgický zákrok, je tak silná informace, že naše vědomí začne chtě nechtě akceptovat princip, jehož význam jsme dosud nechápali. Proto se člověk po prodělané nemoci tak často duševně mění. Lékaři dodnes neví jak přesně definovat život, takže ani neví, co vlastně chtějí zachraňovat. Nikde se nemluví o tom, že procento nemocnosti je navzdory přebujelému farmaceutickému průmyslu stále stejné. V mnoha směrech jde jistě o velký byznys, kvůli kterému umírá stále větší množství pokusných zvířat. Je možné, že by se mnoho nemocných vyléčilo, kdyby viděli dokumentární film o obrovském utrpení těchto nevinných duší. Všimněme si také, že nemoci jsou stále složitější a že se rafinovaně přesouvají na stále důležitější orgány nebo na velmi složité procesy. Antibiotika přestávají působit (kromě toho, že mohou způsobit vedlejší zdravotní kolaps jako třeba trvalé ohluchnutí, o čemž se nerado hovoří) nebo se objevují nové záludné alergie na kdysi neškodné léky.

Reklama

zdroj: Ariana a Raven Argoni - Kniha času

Reklama

Komentáře

AnnaDobrá (Pá, 9. 11. 2001 - 09:11)
Plně souhlasím. Když se zamyslíme nad nemocí, která nás trápí a zeptáme se, k čemu nás nutí, co po nás chce, poměrně snadno přijdeme na způsoby léčby. A nemusí být někdy ani složité ani drahé. Jediné, co vždy stojí v cestě našemu uzdravení jsme my sami. Jde opravdu jen o to, abychom se dokázali podívat na své tělo jako na chrám, který nám byl propůjčen a my se o něj máme starat. Velice mi a mým přátelům pomáhá:
"Zkus se podívat na sebe jako na cizího člověka." Ať už v zrcadle anebo psychicky si představ, že stojíš vedle a díváš se sám na sebe - jak jednáš, jak mluvíš, jak sedíš, jak stojíš ... A hlavně - komu ubližuješ, koho chválíš, komu pomáháš!!! Zkus si uvědomit, že všichni jsou takoví a jsi jedním bodem z celku.
Nedávno mě napadla taková myšlenka: "Všechno, co v životě udělám, udělám stejně nakonec pro sebe."
Ony totiž všechny nemoci mají svůj původ v psychice. Proto je nejdůležitější, jak žiješ. Poslouchej svoje orgány - říkají ti, co není dobře. Kde je chyba. Lze to celkem snadno poznat - všímej si lidových pořekadel:
Mám toho plnou hlavu, plné zuby, žluč mě zalila, vaří se mi krev, vztekem zežloutla, zvedá se mi z toho žaludek ... Takových je mnoho a říkají pravdu. Tam je třeba hledat příčinu nemocí. V podstatě se dá říci, že nemoci vznikají z nelásky - k sobě, k druhým. Četla jsem v jedné báječné knize, že lidé dělají všechno ze dvou důvodů - z lásky a ze strachu. Ať si projdeš jakoukoli situaci, kterou řešíš - výsledek je takový, podle jakého principu jsi jednal. Láska nebo strach. Láska přináší užitek, radost a krásu a zase lásku, strach plodí zlo, závist, nenávist a ---- nemoce. Takže sohlasím s tím, že dědičné nemoci nejsou - jsou jen dispozice. K tomu, aby nemoc propukla, přispíváme my sami. A tam je jádro pudla. Je totiž jednodušší přijít za hodným panem doktorem, který mi vždycky napíše prášky, než jít za tím cvokem, který chce, abych se přestal vyvalovat u televize a místo řízku si dal zeleninový salát, abych přestala pomlouvat snachu a snažila se mít ji ráda (když mi ukradla syna,že). Taky o čem bych si povídal s přáteli v hospodě (pro ženy varianta u kávy a zákusků).
Změnit své myšlení a pohled na svět je opravdu velice těžké, ale není to nemožné. Lze to velmi dobře aplikovat například na odvykání kouření.
Je to obšírné téma, raději už končím ... Dá se o tom povídat věky.
j.k. (Pá, 7. 7. 2006 - 11:07)
annadobrá to vidí dobře,souhlasím
Rob (Út, 20. 6. 2006 - 19:06)
Já zase nesouhlasím, protože dědičné choroby jsou a existují. Důkazem toho je genetika.
Návštěvník (Ne, 16. 7. 2006 - 18:07)
KDYŽ TO ČTU,SLYŠÍM SOUSEDY"TA JE MAGOR BYLA U NÁKÝ ŽENSKÝ CO DĚLÁ NÁKÝ BAREVNÝ FLAŠKY"/AURASOMA/ MOJE SOUSEDKA VÁŽÍ CENT A LIBUJE SI V TOM JAK TO ZDĚDILA PO MATCE,JE
2006 KDY V KAŽDÉ DOMÁCNOSTI JE TOLIK TECHNIKY JAKO NA RAKETOVÉ ZÁKLADNĚ,MYŠLENÍ LIDÍ SE HNED TAK NEZMĚNÍ ,MYŠLENÍ JE TOTIŽ PRÁCE A PRO NĚKOHO DOST NEPŘÍJEMNÁ
iva (Po, 7. 8. 2006 - 12:08)
to je všechno hezké, ale proč umírají malé děti na rakovinu?
Honza Buka, TP (Čt, 12. 10. 2006 - 02:10)
AnnaDobrá je opravdu moc dobrá...
souhlas se vším... mám i na sobě ověřeno... :)
Strach a láska (sebeláska) jsou ústředním tématem úžasné knihy od L.Hay "Miluj svůj život" ... jak výstižný název... :)
Všem lidem hezký den
Honza B.
Marcela (Pá, 13. 10. 2006 - 21:10)
Aničko,mluvíš mi z duše! Přemýšlím stejně a nějak rychleji se dostávám ze "svých" nemocí než ostatní kolem mne,jelikož nikdo nejsme dokonalý.Robe,dědičné choroby můžeme také nazvat rodinnou karmou,prostě jen přejímáme myšlení a způsob jednání svých rodičů,než nám dojde,že zažité vzorce jsou nám k ničemu,změníme myšlení a jednání a tím zrušíme dispozice k dědičným chorobám.A proč umírají maléděti na rakovinu? Proč se některé děti ani živé nenarodí? Každý vstupujeme na tento svět s jinými dispozicemi a s jiným úkolem,každý tu máme něco jiného pochopit a prožít.Bohužel (nebo Bohudík) nikdo nevíme,co tu máme přesně prožít a pochopit my sami,natož ten druhý,ale většinou "přesně víme",co ten druhý dělá špatně a jak by co měl řešit.Ale jen málokdo si uvědomuje,že nikdo z nás nemá právo soudit,ať člověka či situaci,neboť naše vidění a vnímání je omezené a dovolím si tvrdit,že nikdo z nás nemá možnost vidět všechny souvislosti.Takže vždy je všechno jen náš názor,který si utváříme svými postoji k situacím,které jsme prožili (a je jedno jestli v tomto nebo v minulém životě).A protože je velmi rozšířeným koníčkem mít vždy a ke všemu nějaký postoj,trpíme nemocemi různých druhů a závažností.Místo abychom jen pozorovali bez soudů a postojů.
Edgar (So, 2. 12. 2006 - 20:12)
Nesouhlasim protoze nektere nemoci jsou dedicne a je to tak a zmenit mysleni ci cokoliv proste nepomuze. Dokonce se da dedicnost u nekterych nemoci spocitat, hemofilie apod.
Karel (St, 13. 12. 2006 - 18:12)
k dotazu IVA 7.8.2006 - "Proč umírají malé děti na rakovinu"

To je Ivo karmická záležitost - může to být očiňování karmy z minulého života,duch který se vtěluje při početí si může vybrat (aby odčinil svá provinění, která činil za pozemského života), že se chce vtělit např. do mrzáka - tělo si však vybrat nemůže, to mu určí Bůh. Nebo také to je trest rodičům, kteří se proviňují - bohužel děti podle karmického zákona trpí za činy svých rodičů, což se můžeš dovědět v literatuře o Zákonu karmy.
Karel (St, 13. 12. 2006 - 18:12)
Edgarovi 2. 12. 2006 20:12:35, "Nesouhlasím, protože některé nemoci jsou dědičné"

Musíš ještě hodně číst Edgare, nemoci josu dědičné, ale opět to je karmická záležitost, protože svým naorzením dědíš po rodičích jejích geny - tedy povahu a s povahou dědíš částečně i jejich karmu - tedy budeš si za ně částečně odpykávat trest za jeich provinění.

Typické je, že lidé naorzeni 4., 13, a 22 dne v kterémkoliv měsíci nebo maji čísla jako osudvou čtyřku, toitž dědí po rodičích i jeich nemoci. Mohou to však být i lidé v jiných datumech, ale tito většinou to mají jistější. Čtyřka totiž značí rovnoramenný kříž na kterém byl ukřižován Ježíš. Kříž proto znamená "BOLEST A UTRPENÍ", je to karmické číslo a pokud člověk nežije v souladu s vesmírnými zákony, tak také svůj živto většinou prožije ve velkých zvratech i v nemocech a část nemocí přímo tato konstelace předurčuje zděsdit po některém z rodičů - hlavně po tom, který se nejvíce proviňoval vůči vesmírným zákonům.
pro Karla (Pá, 2. 2. 2007 - 00:02)
Hmmm, verit muzete cemu chcete, ale podle meho nazoru je lepe v rade pripadu navstivit genetika. Pokud napr. je v rodine hemofilie, tak je lepe dat na jeho rady nez na nejakou karmu. Ale jak rikam, verte cemu chcete. Jo a o to Vase tvrzeni o cislech 4 atd. muzete nejak dokazat?
Pro Karla (Pá, 2. 2. 2007 - 11:02)
Jo a jeste:lide jako Vy by obcas snad meli dostat par facek, protoze licit rodicum ditete, ktere treba dostalo cystickou fibrozu, protoze se nahodou sesli 2 prenaseci, ze to je trest za jejich zivoty, je bezohledna neomalenost, nic jineho. U lidi Vaseho druhu vzdy premyslim, co budete delat az VASE dite ( mate li jake) treba tezce oennmocni. Ale obvykle tyto Vase nazory maji hluboce nestastni jedinci....nebo proste fanatici...
Olga (Pá, 2. 2. 2007 - 12:02)
Ježiš, to je blábol, vesmírným zákonům je lidské pokolení zcela ukradené... že by výbuch supernovy v souhvězdí Oriona měl vliv na můj život? No uvážím-li, za jak dlouho sem letí jen ten paprsek světla, pak můj život je proti tomu bliknutí baterky. Nebo se zde hovoří o jiných vesmírných zákonech?
ita (Pá, 2. 2. 2007 - 13:02)
keby sme boli zavisli len na genetike, to by bolo zle. Nemali by sme moznost sa z tych problemov vyhrabat. My predsa svojim prezivanim zivota si vylepsujeme /alebo zhorsujeme situaciu. Ta moznost , ze mozeme aj my vstupit do tohoto procesu je predsa uzasna. Potom aj veci osudove, ktore nas neminu mozeme zazit v ovela prijatelnej podobe.
ita (Pá, 2. 2. 2007 - 13:02)
Mozete okolo seba fackovat kolko chcete. Nic nezmenite na fakte, ze choroba deti suvisi s rodicmi. Je mi Vas luto , ale pri svojom nazore alebo nestasti by ste mali dospiet k pokore.
to Ita (Pá, 2. 2. 2007 - 14:02)
No myslim,ze nez verit Vasim nazorum,je lepe,pokud treba matka nad 40 navstivi toho genetika a prip. pokud neni potrat v rozporu s jejim presvedcenim, tak nedopusti narozeni ditete s DS.Pokud je proti potratum, neda se nic delat.Pokud veri v karmu, pak asi narozeni ditete s DS bude povazovat za spravedlive.Stejne tak jako u jinych zavaznych chorob napr. u hemofilie. Opravdu nevim,jak to,ze nektere dite ( nastesti ne moje) dostane DM1 treba ve veku 2 let,souvisi s rodici,kdyz dodnes nikdo nevi,proc vlastne presne DM1 vznika. Znovu opakuji rozumbradum Vaseho druhu od srdce preju, aby jednou treba oni byli v situaci,kdy jim okoli zacne vykladat podobne blaboly, jako se tu prezentuji.. Jinak celkem doporucuji nahled na http://www.medatron.cz/diskuze/index.php?id=6, kde je prave diskuse rodicu diabetickych deti, nejake Vase moudro jim tam povezte, jiste budou radi.Nastesti Internet je anonymni, takze Vam tech par facek nedaji...
iva (Pá, 2. 2. 2007 - 14:02)
ještě jsem jakž-takž schopná uvěřit, že si za nějakou nemoc můžu sama. Ale nikdy neuvěřím tomu, že když 4 leté dítě umírá na rakovinu kostí, kterou v rodině nikdo nemá, trpí střašnými bolestmi díky léčbě a je bez nohy, že za to můžou rodiče. 100x radši by byli v kůži toho dítěte, to mi věřte.
ita (Pá, 2. 2. 2007 - 14:02)
mate pravo na svoj "nazor". Ja som k svojmu "blabolu" dospela po tazkych zivotnych a rodinnych situaciach. Pochopila som, o com je choroba, zdravie a zivot.
Izabel (Pá, 2. 2. 2007 - 14:02)
Ahoj všichni,mám menší problém,s kterým bych potřebovala pomoct.Strašně jsem se zamilovala do kluka ze třídy (13)a nevím jak ho mám sbalit,protože on se nechová jak malý kluk,ale baví se s klukama,kteří se baví o každé holce,která kolem nich projde a s ním to nic nedělá.Rozuměla jsem si s ním,ale jak se dozvěděl,že ho miluju,neměla jsem s ním takový kontakt jako před tím,ale taky neříká na mě fůj a takové ty věci jako jeho kámoši.Co mám dělat?Prosím o odpověd.Díky
Izabel (Pá, 2. 2. 2007 - 14:02)
Ahoj všichni,mám menší problém,s kterým bych potřebovala pomoct.Strašně jsem se zamilovala do kluka ze třídy (13)a nevím jak ho mám sbalit,protože on se nechová jak malý kluk,ale baví se s klukama,kteří se baví o každé holce,která kolem nich projde a s ním to nic nedělá.Rozuměla jsem si s ním,ale jak se dozvěděl,že ho miluju,neměla jsem s ním takový kontakt jako před tím,ale taky neříká na mě fůj a takové ty věci jako jeho kámoši.Co mám dělat?Prosím o odpověd.Díky
to Iva (Pá, 2. 2. 2007 - 15:02)
No a ted si predstavte, ze se prizene nejaky mistni mudra a zacne povidat ty lecitelsko mudrlantske reci, fakt na zabiti. Oni to ti lide nemysleji spatne, pouze nejsou schopni domyslet co delaji. Predstavte si mamu, ktera picha diteti 4-6 krat denne insulin a premysli, kdy bude mit pozdni nasledky a ted nekdo zacne o karme, vine, minulych zivotech atd....a jeste lepsi jsou mudrove, kteri zacnou povidat, ze to dite proste chce tu nemoc mit...protoze ji potrebuje....
Iva (So, 3. 2. 2007 - 19:02)
máš pravdu. Taky mě to štve, zájímalo by mě, jak by se tito lidé s těžkou nemocí a bezmocí svého dítěte vyrovnávali.
to Iva (So, 3. 2. 2007 - 20:02)
Oni to jsou sami casto dost nestastni lide ci divni lide. Celkem je jedno,kdo cemu veri,ale pravdou je,ze pouze "viry" tohoto druhu (minule zivoty,osudy,karmy atd.) dovedou takhle ublizovat.Napr. krestanstvi (a nechci to nijak prosazovat) prece jen dava utechy typu Setkate se spolu,Buh si ho vzal atd.)Zde v tomto pripade se jedna o prevzata ale mezitim tvrde pokrivena vychodni nabozenstvi. Cili urcite nazory puvodne snad z vych. naboznstvi. Oni fakt ti lide jsou bud tak silene zahledeni do sebe a sve sebedokonalosti (stava se to i joginum) ze jim nedojde,ze i toho je docasu. Bezdetne zeny,fanatici,lide presvedceni ze kdyz chci tak mohu ( odhodit insulin napr.). Dost casto ti lide nejsou moc vzdelani a proste co se jim serviruje, to zbasti. No a to je zrovna ted minule zivoty, karmy, osudy....Dost mne ovsem prekvapuje, ze ten clanek je od Ravena, ktery se vyznacuje skeptickym pohledem na svet.
Suzatlien (Pá, 30. 3. 2007 - 12:03)
Jsou jedny antibiotika, které dočasně vezmou sluch, který se po léčbě vrátí. Z hlavy už nevím, u jaké to bylo nemoci, ale byla vážnějšího rázu.
Klementinka (Pá, 28. 11. 2008 - 10:11)
Řekla bych, že ten článek má hodně společného knihou: Proč jsme nemocní od dr. Petra Novotného
evika (St, 14. 7. 2010 - 13:07)
ještě jsem jakž-takž...Rodiče jen přenesli dispozice, a i to dítě má vlastní dispozice - ať omu říkáte karma a díváte se na to z hlediska duchovního,, nebo dědičnost - věříte v tomto případě té proklamované dědičnosti, když to v rodině nikdo neměl? Kde ta dědičnost (z pohledu dnešní medicíny) je ve Vámi popsaném případě? Co na tohle genetika? Mám podobný případ ve své rodině, přímo se mne to dotýká, a o dědičnosti zde nemůže být řeč - nehledě na to, že v rodině máme takové případy dva, a jsou to dvě naprosto odlišné choroby dvou dětí (jedno mé a jedno mé sestry), které do pokolení praprarodičů nikdo v širokém příbuzenstvu neměl. Co na to ta genetika a dědičnost tedy říká - jak to vědecky vysvětlíte?
Vojta (Út, 3. 10. 2017 - 13:10)
to je všechno hezké, ale...Podle těchto teorií malé děti většinou onemocní kvůli svým rodičům. Má to být údajně lekce pro rodiče. Těžko říct, jak to ve skutečnosti je. Věřit v to, že rakovina dítěte nemá žádný důvod, jen blbé geny, je též víra na houby.
Marie (Po, 13. 11. 2017 - 15:11)
Jo a jeste:lide jako Vy by...Přesně vyjádřeno.Kdo to nezažije,tak nemůže nic vědět.
Reklama