Kaleidoskop zdraví - 2.díl

Lékaři budou chtít od očkovaných proti prasečí chřipce podepsat informovaný souhlas - Nebezpečné očkování v průběhu epidemie? - Tamiflu skončila doba expirace, díky prasečí chřipce neskončí v koši - Tamiflu na chřipku neplatí - Čeští lékaři předepisují 40% antibiotik zbytečně

Lékaři budou chtít od očkovaných proti prasečí chřipce podepsat informovaný souhlas

Farmaceutické firmy, které vakcíny vyvinuly, si vymohly, že za případné vážné vedlejší účinky či smrt po aplikaci nedostatečně odzkoušené vakcíny, neponesou žádnou právní zodpovědnost. Doktoři se tedy obávají, že právě oni ponesou odpovědnost za případné vedlejší účinky vakcíny proti prasečí chřipce.  Očkovat musejí, jinak jim hrozí až dvoumilionová pokuta.   Většina praktických lékařů bude chtít od lidí, kteří se přijdou očkovat proti prasečí chřipce, podepsat souhlas, že s aplikací vakcíny souhlasili dobrovolně a že jsou si vědomi případných vedlejších účinků. Náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr však lékaře snažil uklidnit prohlášením, že za případné nepříznivé vedlejší účinky pandemické vakcíny se zaručí stát. Zdroj: ihned.cz

Čeští lékaři předepisují 40% antibiotik zbytečně

Čeští lékaři každý rok předepíšou svým pacientům antibiotika za 2,5 miliardy korun. Podle odhadů odborníků je však asi 40 procent těchto receptů vystaveno nesprávně nebo zbytečně. Experti varují, že kvůli tomu přibývá mikrobů, na které už současná antibiotika nezabírají. Zdroj: ihned.cz

Nebezpečné očkování v průběhu epidemie?

Prezident ČLK Milan Kubek uvedl, že nejakutněji teď hrozí, že přijde očkovací látka v době, kdy  tu bude epidemie a nebude se moct očkovat. Pokud přibývá případů chřipky a viróz, už se člověk nemůže očkovat, protože neví, jestli už není v inkubační době. Podle informací publikovaných na serveru Ihned.cz se však v Česku bude pokračovat v očkování proti prasečí chřipce i v době, kdy už bude epidemie na celém území. Je to bezpečné vpravit do organismu, který se již vypořádává s infekcí další várku virů, byť mrtvých či oslabených?

Tamiflu skončila doba expirace, díky prasečí chřipce neskončí v koši

Podle informací zveřejněných na serveru Aktualne.cz antivirotiku Tamiflu, které státy nakoupily v obavě před ptačí chřipkou skončila doba expirace a do roka by skončil v koši. Současný stav, kdy svět trápí pandemie takzvané prasečí chřipky, ale Evropě umožní staré zásoby léku za miliony eur použít. Doba použitelnosti se prodloužila o dva roky. Švýcarská firma Roche, která lék vyrábí, se za jeho nezávadnost zaručila.

Tamiflu na chřipku neplatí

Server Aktualne.cz informuje o tom, že některé vědecké studie ukázaly neschopnost léku poradit si s některými typy sezónní chřipky. Nejzoufalejší výsledky přinesly výzkumy na severu Ameriky. Podle amerického Centra kontroly chorob a prevence vykazovalo během loňské zimy odolnost na Tamiflu více než 98 procent případů chřipky. Podle švýcarské firmy Roche, která Tamiflu vyrábí, viry prasečí chřipky na něj rezistentní být nemají.

Lékaři budou chtít od očkovaných proti prasečí chřipce podepsat informovaný souhlas

Farmaceutické firmy, které vakcíny vyvinuly, si vymohly, že za případné vážné vedlejší účinky či smrt po aplikaci nedostatečně odzkoušené vakcíny, neponesou žádnou právní zodpovědnost. Doktoři se tedy obávají, že právě oni ponesou odpovědnost za případné vedlejší účinky vakcíny proti prasečí chřipce.  Očkovat musejí, jinak jim hrozí až dvoumilionová pokuta. Většina praktických lékařů bude chtít od lidí, kteří se přijdou očkovat proti prasečí chřipce, podepsat souhlas, že s aplikací vakcíny souhlasili dobrovolně a že jsou si vědomi případných vedlejších účinků. Náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr však lékaře snažil uklidnit prohlášením, že za případné nepříznivé vedlejší účinky pandemické vakcíny se zaručí stát. Zdroj: ihned.cz

Čeští lékaři předepisují 40% antibiotik zbytečně

Čeští lékaři každý rok předepíšou svým pacientům antibiotika za 2,5 miliardy korun. Podle odhadů odborníků je však asi 40 procent těchto receptů vystaveno nesprávně nebo zbytečně. Experti varují, že kvůli tomu přibývá mikrobů, na které už současná antibiotika nezabírají. Zdroj: ihned.cz

Nebezpečné očkování v průběhu epidemie?

Prezident ČLK Milan Kubek uvedl, že nejakutněji teď hrozí, že přijde očkovací látka v době, kdy  tu bude epidemie a nebude se moct očkovat. Pokud přibývá případů chřipky a viróz, už se člověk nemůže očkovat, protože neví, jestli už není v inkubační době. Podle informací publikovaných na serveru Ihned.cz se však v Česku bude pokračovat v očkování proti prasečí chřipce i v době, kdy už bude epidemie na celém území.

Tamiflu skončila doba expirace, díky prasečí chřipce neskončí v koši.

Podle informací zveřejněných na serveru Aktualne.cz antivirotiku Tamiflu, které státy nakoupily v obavě před ptačí chřipkou skončila doba expirace a do roka by skončil v koši. Současný stav, kdy svět trápí pandemie takzvané prasečí chřipky, ale Evropě umožní staré zásoby léku za miliony eur použít. Doba použitelnosti se prodloužila o dva roky. Švýcarská firma Roche, která lék vyrábí, se za jeho nezávadnost zaručila.

Tamiflu na chřipku neplatí

Server Aktualne.cz informuje o tom, že některé vědecké studie ukázaly neschopnost léku poradit si s některými typy sezónní chřipky. Nejzoufalejší výsledky přinesly výzkumy na severu Ameriky. Podle amerického Centra kontroly chorob a prevence vykazovalo během loňské zimy odolnost na Tamiflu více než 98 procent případů chřipky. Podle švýcarské firmy Roche, která Tamiflu vyrábí, viry prasečí chřipky na něj rezistentní být nemají.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele hanypony
  hanypony (anonym)

  ahojky, kdopak maloval tu nádhernou mandalku? Danulka

  Lis 26, 2009
 • Obrázek uživatele iso
  iso (anonym)

  Když příjdu se nechat očkovat proti chřipce a doktor na mně "vybafne" že chce informovaný souhlas, pak uteču a z očkování nic nebude. V případě, že bude chtět podepsat revers, pak nechápu, jak mne k tomu donutí. Vždyť "MY" nic necheme. To chce jenom ten, kdo si z toho připravil zisk. Lékaři si zhlehčovali v minulosti případné problémy a tak bylo pro ně efektivně jednoduší dát každému antibiotika. Zajimavé, že nyní právě tito lékaři kříčí, že to je špatné. nemyslete si vážení, pacienti MAJÍ paměť!

  Lis 26, 2009
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Když příjdu se nechat očkovat...Mnohdy jsou to ale pacienti, co si doslova antibiotika vydupou. Maminka hystericky pozaduje pro dite s virozou antibiotika, pan podnikatel bez antibiotik nechce odejit, aby mohl opet co nejdrive do prace.

  Lis 27, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama