Jsou Vaše děti často nemocné? Jsou jim často předepisována antibiotika?

Příčinou opakovaných dětských nemocí je pokles imunitní ochrany organismu. Tělo se sice brání, ale zbraně se velice rychle vyčerpávají a dochází k onemocnění. Návštěva lékaře pak skončí receptem na antibiotika i přesto, že v mnoha případech nejsou vůbec nutná. Antibiotika pak snižují přirozenou obranyschopnost organismus a recidiva na sebe nenechá dlouho čekat. Ale nejenom to, nepřátel je v okolí mnoho a oslabený dětský organismus není schopen se proti nim bránit.

Jak dát tedy dítěti takovou ochranu, kterou by potřebovalo? Tato otázka přivedla lékaře na myšlenku využití kolostra z hlediska možného přírodního léčebného efektu.

Co je vlastně kolostrum? Můžete ho znát také pod pojmem mlezivo. Je to látka kterou produkují mléčné žlázy savců krátce před a po porodu. Obsahuje množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, bílkovin a růstových faktorů. Všechny tyto látky pomáhají novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v prostředí neznámých bakterií a virů. Tímto příroda zajišťuje ochranu novorozeňat před nebezpečnými mikroorganismy, s nimiž by si imunologicky nezralý potomek jinak neporadil.

Kolostrum již zkoumají laboratoře na celém světě. V pokusných sériích podávali hovězí kolostrum jako doplněk stravy oslabeným jedincům nebo přímo nemocným a zkoumali jeho léčebný efekt. Výsledky za uplynulých 15 let jsou více než povzbudivé.

Kolostrum obsahuje všechny typy imunoglobulínů, kterými je náš organismus vybaven v boji proti vnějším i vnitřním škodlivým vlivům. Konečným efektem je vzrůst imunitní aktivity. Mizí opakované nemoci (chřipka, angína), snižují se pocity únavy a lépe jsou snášeny stresující situace. Již samotné zvýšení koncentrace imunoglobulínů spojené s konzumací kolostra má dále zřetelný ochranný účinek proti alergiím. Navíc kolostrum obsahuje ještě další látku, která zasahuje do rozvoje alergické reakce. Tím kolostrum snižuje přecitlivělost organismu na alergeny, nejen v průběhu jeho podávání, ale i do budoucna. Kolostrum je vybaveno i přísně specifickými bílkovinami, které působí proti určitým druhům bakterií způsobujícím úporné průjmy jak u dětí, tak dospělých. Na jejich trvalé vyléčení bylo kolostrum opakovaně s velkým úspěchem použito.

Jinou zajímavou oblastí je ochranná funkce kolostra proti vedlejším účinkům některých léčiv, např. antibiotik. Se současným podávání kolostra se jejich účinek nesnižuje, avšak mizí jakékoliv potíže se zažíváním.

Ochranný vliv kolostra se ovšem projevuje také posílením tvorby ochranných povlaků, které chrání trávící trubici před škodlivými vlivy. Soubor růstových faktorů obsažených v kolostru chrání užitečné střevní bakterie zažívacího traktu před napadením viry a nežádoucími bakteriemi.

V jednom článku nelze uvést všechny informace o této dobře prozkoumané přírodní směsi, která se nazývá kolostrum. Z uvedeného však vyplývá že kolostrum představuje velice vhodný doplněk léčby celé řady chorob, zejména alergií, často se opakujících infekčních chorob a dalších stavů, které mají přímou souvislost s oslabením imunitního systému. Kolostrum je však především vhodným a přirozeným doplňkem dětské výživy zejména od podzimu do jara, protože chrání dětský organismus před nemocemi a častým podáváním léků.

Kolostrum můžete zakoupit na www.001shop.cz
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Velice jednoduše. Chránit si organismus. Ať už správnou životosprávou, potravinovými doplňky nebo bylinkami. Pokud navíc patříte do rizikových skupin, tak musíte organismu věnovat maximum péče. Samo se bránit nedokáže, na to na nás už působí mnoho vlivů. Kolostrum mě docela zaujalo, že je vhodné i pro děti. Většinou jsou totiž přípravky syntetické a obsahují nějaká E, podle mých informací je kolostrum opravdu jen o přírodě.

  Kvě 19, 2005
 • Obrázek uživatele Alžběta
  Alžběta (anonym)

  A jak se máme bránit aby jsme nebyli nemocní!!!

  Kvě 18, 2005
 • Obrázek uživatele Valdemar
  Valdemar (anonym)

  O Kolostru jsem četla hodně a je to dobrá věc. Ale myslím si, že imunita dětí a nejen jich nestojí jen na výrobku za 500,-. Je třeba dbát celkově na vyváženou stravu a přes zimní období sáhnout po nějakém tom potravním doplňku z lékárny. Základem jistě bude vitamin C v kombinaci se zakládními minerály. A není nutno cpát do sebe "éčka" ve velkém. Ale výborně se mně osobně na imunitu osvědčil třeba beta-glukan s echinaceou (tzv. Glukavin z lékárny za 60,-), který je bez jakékoliv chemie a tudíž éček. Výrobků je spousta a výběr velký a ne vždy platí, že to co je drahé je taky kvalitní (ten stejný beta-glukan v tzv. Imunit je za desetinásobek ceny, ale zase má reklamu v tv, kterou musíte zaplatit!). Ale i v lékárně vám poradí, ve kterých výrobcích najdete jakou kvalitu bez chemie - magistry jsou studované a většinou se snaží poradit. Alespoň taková je má zkušenost. Ovšem musíte se zeptat. Sami vám raději prodají co uznají sami za vhodné - a to není vždy to, po čem skutečně toužíte. Hodně zdraví přeji. Valdemar

  Říj 01, 2005
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  která se pohádala s dětským lékařem,a posléze přešla k jinému jen proto,že nechtěl její holčičce předepsat antibiotika na rýmu.Argumentovala,že holčina z rýmy dostane zánět středního ucha.Antibiotika dokážou být svinstvo,a raději se jim vyhýbat,a zbytečně je neužívat.Natož je brát jako preventivní opatření. Samozřejmě se jich nezříkám,pokud není jiná cesta,ale nic se nesmí přehánět.Můj syn v dětství trpěl při každé rýmě sředoušním zánětem.Ale pokaždé jsme to stačili ukočírovat studenými zábaly uší hned v začátku,takže léky ani píchání nebyly nutné.A je pravda,že mnoha nemocem se můžeme vyhnout,tak jak to píše Martina.

  Kvě 19, 2005
 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  Být v souladu sám se sebou.Když trpíme stresem,něco nás dlouhodobě tíží,neřešené problémy,zášť,nenávistné emoce,atd.,se časem projeví jako nemoc.Takže když onemocníme,tělo se tím srovnává do rovnováhy a máme možnost se zamyslet,proč k tomu došlo.

  Kvě 20, 2005
 • Obrázek uživatele J.Pliml
  J.Pliml (anonym)

  Dobrý den, certifikované Colostrum vyráběné v Německu můžete zakoupit na www.alafia.cz . Zároveň bych ale rád poukázal na skutečnost, že správná strava nemocem předchází! Dávejte svým dětem ovoce a zeleninu a naučte je pít čistou pramenitou vodu. Vyžeňte je od počítače, ať se proběhnou venku a nadýchají se vzduchu. Omezte v jejich stravě cukry. Cola je dobrá tak na čištění záchodu a karburátorů, nikoliv na pití! Ve fast foodech nelze čekat kvalitní stravu. Snažte se, aby Vaše děti žily zdravě. Doporučuji začít s probiotiky. Imunita je tvořena ve střevě, proto je třeba si nejprve dát dohromady zažívání. Kvalitní probiotický jogurt, který si sami můžete vyrobit doma, Vás vyjde na 10 Kč! Více informací na www.alafia.cz . Přeji všem pevné zdraví! J.Pliml

  Srp 08, 2011
 • Obrázek uživatele Dr.Michálek
  Dr.Michálek (anonym)

  Informace od vědcu http://www.pretty-woman.cz/news/ceske-kolostrum-colostrum-je-kvalitni-a-levne-/

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele Ana
  Ana (anonym)

  Jediné kolostrum zekteré dám obě ruce do ohně tak je kolostrum od českého výrobce který má opravdu funkční boviní - hovězí kolostrum zakoupila jsem ho zde: http://www.qelife.cz/stredisko/eshop/0/0/5/16-Zive-kolostrum-s-IGG-40-ve-finalni-tobolce-bovinni-colostrum-s-imunoglobiny

  Kvě 28, 2012
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  Proti nemocem se může celá rodina bránit užíváním potravinových doplňků od jedné společnosti.www.zdravi-a-uspech.cz

  Kvě 28, 2012
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  antibiotika měla dcera minulý rok třikrát, hodně mi to vadilo, ale co jsem mohla dělat. Potom se z toho vždycky dlouho dostávala, měla všechno rozhozené. Na jaře jsem jí začala dávat každý den hlívu ústřičnou mickey mouse. No a letos je neměla ještě ani jednou a to chodí do školky. To je co říct, jsem velmi mile překvapená.

  Říj 28, 2012
 • Obrázek uživatele Ivona
  Ivona (anonym)

  Zhruba od jara dávám dcerce Sirup Donald. Bývala častěji nemocná a nelíbilo se mi to. Tento sirup jí hodně pomohl. Od té doby co ho užívá tak nebyla nemocná ani jednou, taky je sladoučký a nemám problém aby si ho vzala.

  Lis 02, 2012
 • Obrázek uživatele sandra x
  sandra x (anonym)

  Od te doby co pozivame kolostrum a pinkgrep od firmy quren eunike nezne doma nemoc . Pozdeji jsem zijstila ze se s nimy da i vydelavat tak jsem spojila prijne s uzitecnym. Info zde: www.qelife.cz

  Bře 12, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama