Jednoduchý trik, jak si doma vyléčit vertigo

Doktorka Carol Foster z nemocnice University of Colorado se stala senzací na YouTube. Vyvinula totiž jednoduchý manévr k domácí léčbě závratí, které jsou způsobeny poruchou vnitřního ucha.

 

 

“Zakloňte hlavu, abyste se podívali na strop.“

“Pak skloňte hlavu na podlahu, jako byste se chystali udělat kotrmelec.“

“V této poloze, chci, abyste se otočíli čelem k levému lokti (nebo k pravému, pokud je porucha v pravém uchu),“ říká Dr. Foster
 
“Tak vyčkejte až dokonce jakékoliv závratě a pak zvedněte hlavu dozadu. Počkejte opět do konce závratě a pak se rychle posaďte“. “

 

UPOZORNĚNÍ: Tento polokotoučový manévr působí pouze při závratích zůsobených poruchou ve vnitřním uchu. Pokud je příčina závratí jiná tak je neúčinný.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související diskuze: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Edita
  Edita (anonym)

  Tohle mám vyzkoušený. Žiju v Anglii a točila se mi hlava, šla jsem za praktickou doktorkou a ona se mnou tohle provedla. Fakt to pomáhá!

  Bře 14, 2017
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Jak často se může tento cvik provádět?

  Pro 12, 2020
 • Obrázek uživatele Samuel
  Samuel (anonym)

  A co to má s tím co dělat, že žijete v Anglii??? Takže když budu žít v Anglii, tak co? Nechápu proč to zde zmiňujete.. Stejně do Anglie odcházeli vždy jen Socky a Cigáni.. Na druhou stranu, já s výškou 208cm a váhou 114kg trpím vertigem už delší dobu a žádné cviky ani návštěva chiropraktika, rehabilitací apod.. .. nezabírá.. Ne všem to pomáhá, tak se klidní ty nemakačenko! Klasika cigáni v Anglii a hend jsou z nich doktoři..

  Pro 16, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Stěžuje si na nesouvislost v komentáři, a pak tady sám vyblije takovýhle žvásty :D To je prosím ukázkový příklad idiota. Svoje frustrace narve i pod videa se cviky. Neuvěřitelný.

  Dub 22, 2022
 • Obrázek uživatele TEREZA H.
  TEREZA H. (anonym)

  Jak často se může tento cvik provádět?

  Feb 15, 2023
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Mě to pomohlo hned jednoduchý ale účinný

  Bře 03, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama