Jak si vybrat dobrého léčitele

1. Vyhněte se léčiteli, který vám není sympatický! Zákon přitažlivosti stejnorodého je neomylný. Antipatie jasně poukazují na duchovní nestejnorodost. I když léčitel může být dobrý, vy z jeho energie nic dobrého nenačerpáte.

2. Vyhněte se léčiteli, o kterém je známo, že (nadměrně) kouří a pije.

Léčitel, který by měl být duchovně na výši si takové extempóre prostě nemůže dovolit, protože tím by těžce oslaboval své - darované - schopnosti.

3. Nenavštěvujte léčitele koncem jeho pracovní doby!

I léčitel je jenom člověk a únava umí být zlá . . .

4. Dejte přednost léčiteli, přijímajícímu denně jen několik nemocných, před "stovkařem", léčitelem, který lidi odbavuje jak na běžícím pásu:

I když úroveň energie, kterou léčitel disponuje může být velmi různá, fyzikální zákonitosti musejí platit i zde a kvalita ošetření druhého - třetího klienta bude určitě jiná, než u klienta čtyřicátého šestého. Ostatně - znáte lidové rčení "Práce kvapná, málo platná?".

5. Dejte přednost obyčejnému magnetizérovi, pracujícímu pouze rukama, před "psychotronikem", užívajícím nejrůznější berličky - virgule, kyvadélka, hvězdy, kříže atp.

Určitou výjimkou tu mohou být snad pomůcky ve tvaru pyramidy nebo zvonu, u kterých lze základnou stahovat ,;opotřebovanou" energii a hrotem odbíjet energii "čistou".
Jinak má toto pravidlo hluboké duchovní opodstatnění. Kyvadélko, ani virgule nepracují samy - ani jimi neotáčí vaše podvědomí. Touto cestou se nejčastěji snaží projevit a prosadit nějaká záhrobní bytost, to jest lidský duch, který je toho času v bardu, čili "na onom světě". Může to být třeba lékař, který zde na zemi hodně chyboval a teď se pokouší o nápravu. To by samo o sobě nebylo špatné. Musíme si však být trvale vědomi, že zákon tíže opravdu kvalitní lidské duše až neskutečně vzdálí pozemským pláním. Zde poblíž zemské úrovně mohou zůstat a zůstávají jen duše špatné - tedy i málo vyvinuté a hodně chybující. Takové duše mnohdy vidí a vědí o problému méně, než "my tady na Zemi" a proto mnohdy jejich rady bývají zavádějící. Tím ale nechci říci, že by radili úmyslně špatně. Někdy mohou pomoci výborně jindy ale zavést - a problém je v tom; že léčitel, který se na "své schopnosti" vždy a plně spoléhá, není schopen rozlišit" co, kdy a jak - a stává se "mistrem světa", což vede k pýše. A pýcha - jak známo - předchází pád.


6. Straňte se léčitelů, kteří žádají přemrštěné částky a předstírají mimořádné schopnosti či znalosti. Straňte se ale i těch, kteří "obětavě pracují zdarma", a nenápadně vás nadirigují ke kasičce,~ do které můžete vložit "jen drobný ~ příspěvek na režie.

Ti první jsou vyložení zlatokopové. Ti druzí jsou zase naplněni falešnou pokorou, když neznají nebo nechtějí znát Kristovo ". . . a hoden je dělník mzdy své . . ." Ostatně, tito lidé často doufají, že takto dostanou víc, než kolik by střízlivě mohli požadovat.


7. Straňte se léčitelů, kteří jednají arogantně, lidem tykají, mračí se až běda!

Hrubost a nadřazenost nemohou vykřesat dobrého léčitele. Tykání samo je mnohem větším přestupkem, než si lidé uvědomují. Tykat si - podle duchovních zákonů - smějí jen nejbližší lidé. Falešné tykání, kterým si ne mnohdy léčitelé snaží vylepšit svůj profil ve smyslu jakési ;,lidovosti" vede k navazování nežádoucích důvěrností; z hlediska léčitelského pak snižuje účinek léčby. Z hlediska duchovního vede ke snižování úrovně vyššího, postupně až na úroveň nižšího ze zainteresovaných partnerů.


8. Straňte se mluvků!

Léčitel, "vytahující z rukávu" nejroztodivnější diagnózy a umné konstrukce, nežije přítomností. Většinou kecá.

9. Straňte se bylinářů, kteří tvrdí, že vám nemohou sdělit složení aplikovaného receptu, protože jde o prastaré rodinné tajemství, které jen v jejich rukách může přinášeti zdraví . . .

Nejde o rodinné tajemství, ale o humbug. Narazili jste na domýšlivého neumětela.


10. Straňte se Bylinářů, kteří vám dávají čajovou směs, bez sdělení složení a dalšího poučení!

Narazili jste na člověka, pro kterého nejste plnoprávným partnerem, ale jen zdrojem zisku - anebo vás má za hlupáka, kterému není třeba nic vysvětlovat.


11. Straňte se bylinářů, doporučujících prakticky nedostupné byliny - a léčitelů, doporučujících velmi složité, v běžném životě těžko uskutečňovatelné postupy
Lepší obyčejná a dostupná bylinka, než bylinná "superhvězda", kterou v našich podmínkách nelze získat. Složité postupy nevedou k cíli, léčba nemocného dřív unaví, než uzdraví. Síla je v jednoduchosti.

Máte prostě smůlu. Narazili jste na člověka, který ví, že nepořídíte a tak trochu s tím počítá, protože ví, že vám moc nemůže pomoci; ale není dostatečně na úrovni, aby vám to řekl přímo. Mnohem odborněji pak vypadá výtka- "no co se divíte když nejste schopen přesně dodržet mé rady a pokyny???"


12. Straňte se suverénů, pro které je vždy a všechno jasné a kteří rakovinu léčí na počkání a jiné, těžší choroby do tří dnů. Straňte se ale i léčitelů nejistých!
Lidé přicházejí k léčiteli obyčejně po martyriu všemožných lékařských vyšetření a terapií. Jejich nemoc je většinou vážnější a formovala se měsíce, ba i léta. I léčení bude náročné a složité - a bude vyžadovat veškeré soustředění léčitele i nemocného. A uzdravení lze očekávat až v delším časovém horizontu.


13. Straňte se léčitelů nevzdělaných!

Dobrý léčitel nemusí mít právě vysokoškolské lékařské vzdělání, ale měl by mít obecný přehled a solidní vědomosti. Jen zcela výjimečně se rodí "boží lidé" - tedy jedinci s tak dokonalou intuicí či vnitřním nazíráním, že nepotřebují žádné vzdělání.


14. Vyhýbejte se fanatikům!

Jestliže nějaký apoštol léčitelství svolá pět tisíc lidí na sportovní stadion a tam uzdravuje přiložením ruky a frenetickým výkřikem " Ježíš léčí ", jde o šarlatána nejhrubšího zrna. Ano, Ježíš skutečně léčí, ale svým Slovem - tj. tím, že člověk bude žít podle jeho přikázání a rad. Uzdravení může přijít až na základě proměny postiženého a jeho opětovném vpravení do toku přírodních zákonitostí. A to většinou nemůže být jednorázovou záležitostí.


Zdroj: Jos.A. Zentrich - Třetí cesta ke zdraví

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (28)

 • Obrázek uživatele hardy
  hardy (anonym)

  Pro zajemce doporucuji knihy od Lopsanga Rampy maji je v kazde lepsi prodejne knih s duchovni literaturou tam je to rozepsano celkem podrobne predevsim ve " skole esoteriky" a take treba " treti oko " ale vsechny jeho knihy stoji za precteni ja cetl vsechny co u nas zatim vysly a opravdu je to bomba zadne sarlatanstvi jako prezentuje vetsina radoby lecitelu u nas

  Srp 24, 2001
 • Obrázek uživatele Tibor Pačan
  Tibor Pačan (anonym)

  Dobrý den, jmenuji se Tibor Pačan. Jsem slovenský lidový léčitel a mistr REIki. Dar léčení REIki jsem obdržel ve 14ti letech. Jedná se o schopnost neobyčejně silnou, protože jsem za 20 let profesionální praxe uzdravil stovky případů zhoubných nádorů. Specializuji se na případy nevyléčitelných onemocnění tj. nádory, leukémie, cukrovka, zlepšuji ochrnutí a nepohyblivost. Průběh rakoviny bez metastáz vyléčím na 100%! Jsem lidový léčitel s 20letou praxí a léčím energií. Přiložím svoje ruce přímo na postižené místo pacienta metodou REIKI. Specializuji se na různá stádia onkologických onemocnění i po chemoterapii. Pomáhám zkvalitňovat život po autonehodách a po sportovních kolizích. Vyzval jsem lékaře na SR ke spolupráci, abych měl šanci včas informovat o možné pomoci složitým onko případům. Na vyšší úrovni uzdravuji přes 20 let. Tyto schopnosti jsem získal a rozvíjel od svých 14 let. Léčím fyzicky nemocné děti a dospělé - revma, migrény, ledviny, játra, žaludek, páteř a záda, prostatu, neplodnost, roztroušenou sklerózu, křečové žíly, dále záchvaty epilepsie, chronickou únavu, posiluji nervovou soustavu... Nyní chci své schopnosti uplatnit pro pacienty z Česka. Těším se na vaší návštěvu. www.tiborpacan.cz

  Srp 04, 2006
 • Obrázek uživatele EL
  EL (anonym)

  A hlavně- hlavní rada, najděte takověho, který alespoň něco umí a je to schopen dokázat !!! Je schopen říci vyléčil jsem toho a toho z té a té nemoci a jsem schopen to dokázat. A zjistíte, že hledáte jehlu v kupce sena. Pak najednou je to ta pani, co ji pry uz neboli to a to, vlastne nevim, co mu bylo predtim, ale ted se mu pry ulevilo, diagnosu jsem nezjistoval, ale ...blabla bla.

  Lis 01, 2006
 • Obrázek uživatele Crystal
  Crystal (anonym)

  Pořád teda nechápu, jak odlišit dobrého léčitele od těch podvodníků, co jich je všude tolik!

  Lis 07, 2007
 • Obrázek uživatele jana navratilova
  jana navratilova (anonym)

  Dobry den. Ja jsem se tesila, co v tehle diskusi najdu zajimaveho a podnetneho pro svou praci...ale nic moc jsem zde nenasla. Tak se zde jen prihlasim za ty dobre lecitele. Svou praci miluji a soude podle vysledku ji i umim. V pripade zajmu o reseni zdravotniho problemu budu moc rada, kdyz me budete kontaktovat na emailu> navratilova.leceni"seznam.cz. O me praci si muzete neco malo precist na www.navratilova.euweb.cz Ty stranky nejsou hotove a budou se predelavat, ale pro praci s klienty, ktera je pro me prioritni, na to bohuzel nemam cas, tak se omlouvam. Mejte se hezky a preji vam at poznate, kdo vam opravdu chce a umi pomoct se zdravotnim problemem. At uz je to lekar, nebo lecitel. Zdravim vas, Jana N.

  Lis 12, 2007
 • Obrázek uživatele Markétka
  Markétka (anonym)

  Pyramida.net ..........ráda bych všechny varovala před lidmi, kteří se pohybují v centru Pyramida.net v Brně........... Mám moc špatnou zkušenost s Vladimírem a paní Ivou a Dixarou -Evou Dixi Hadovou .......napadali mě na Najdise , ač jsem je vůbec neznala a netušila jsem o koho jde. Potom si dokonce Dixara vymyslela že miluju vůni chcanek a že mě opustily moje děti.........a šířila to na Abecedě a v Knize návštěv.........taková žena v Pyramida.net léčí lidi a radí jim jak mají žít!!!! A po straně si vymýšlí nesmysly a útočí na lidi, kteří jí neznají.......je plná negatívních emocí ..........a ještě bere za svoje aktivity nemalé peníze !! Takže si dávejte lidičky pozor na Dixaru a na Vladimíra, jsou to negativní lidé a nemůžou vám pomoct.

  Lis 10, 2010
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Nejlépe tak,že si nevybereme žádného!Léčitelé neexistují,jsou jenom ti,co se za ně prohlašují...

  Lis 10, 2010
 • Obrázek uživatele zdenka
  zdenka (anonym)

  Co je to za blbost? Léčitel, který pije a kouří že nic nepředá ?? Léčitel Jiří Vojáček, který je již bohužel v pánu, kouřil i pil alkohol a vyléčených lidí měl stovky. Který idiot tady lidi straší, před alkoholem a kouřením ?? Cokoli dělá člověku dobře, jeho duši je prospěšné i tělu. Kdo si troufá soudit, co je dobré a co není. Tabák je roslina absolutně přírodní záležitost, tak stejné to je i s alkoholem. Navíc historie alkoholu i tabáku sahá, až někdy hóóódně daleko do minulosti, proč??? Protože to lidem škodilo :-) Nenechte se vysmát. Myslím, že dnešní všudypřítomná chemie je pěkné svinstvo, chemoterapie to samé, zničí člověku imunitu a ještě se všichni tváří, že je to v pořádku. Svět se v prdel obrací.

  Pro 05, 2010
 • Obrázek uživatele Ner
  Ner (anonym)

  Co je to za...Souhlasím se Zdenkou, protože děti mi často marodili dala jsem se na přírodní bylinky a pomáhá nám to a doporučuji je všem. To co dokáží je neuvěřitelné a lékaři jen koukají. Například atopický ekzém - lékaři to řeší jen na povrchu a dávají kortikoidy, ale kdyby používali bylinky tak by dokázaly lidem více pomoci. Sama jsem pomáhala dvou rodinám kde byl atopický ekzém a děvčátka se toho zbavily. A hlavně bez chemie a o to mi jde. Proč organismus zatěžovat chemií když si můžeme pomoci mnohem lépe a tělíčku více prospět. Nechám zde na sebe kontak v případě zájmi mi můžete klidně napsat. Rencaner@seznam.cz

  Pro 10, 2010
 • Obrázek uživatele Skeptik
  Skeptik (anonym)

  Pořád teda nechápu, jak...Jednoduše - podvodnící jsou všichni.

  Pro 10, 2010
 • Obrázek uživatele Dobrý léčitel,
  Dobrý léčitel, (anonym)

  proboha, co to je za nesmysl? Všichni léčitelé jsou jen šarlatáni a podvodníci, vydělávající na lidské hlouposti.

  Čer 18, 2011
 • Obrázek uživatele Realista
  Realista (anonym)

  Máš naprostou pravdu!!!

  Čer 19, 2011
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Lidičky máte pravdu je to banda podvodníku,někteří berou jen 300 stovky jako ten Kříž,ale napíše mě čaj ,kdy lékárnice u nás v Benešově kroutí hlavou jestli jsem se nezbláznila,ten můj už mě říkal nechoď tam,ale já pořád věřím,že mě pomůžou.Nikoho neodrazuju,ale ten starej dědula toho uměl víc tenle mladerj frajer mě připadá jako náš obvoďák,kterej umí s laskavým prominutím hovno.Vždycky mě napíše pro děcka čaj na kašel,kterej mě s prohlídkou vyjde na 400,- Ale účel je úplně na ho.... ,protože děti si přenášejí nákazu ze školky.Je to sice hezkej výlet do Prahy,ale hodně drahej na to,aby mě lékarnice upřímně řekla,že tyhle sračky plně nahradí pro děcka Ro bitusin sirup.Je mě líto,že ten mladej je lempl,starý pán nám vždycky pomohl,protože používal nějakou tu silu a energii v rukou,ale tento frajírek jen pochlebuje a ten druhý už kouká,aby měl v kasičce penízky je mě to líto,že to takto vedou.Našla jsem si novou léčitelku,která je levná a zatím nám pozitivně pomáhá je to paní Průšová Marcela ze St.Hodějovic je to sice daleko,ale stojí to za to,všem lidičkám,kteří mají hluboko do kapsy jako já vřele doporučuji.

  Zář 27, 2011
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Lidičky máte pravdu je to.......můžete mi někdo sdělit, jakým způsobem léčí paní Průšová Marcela ze St. Hodějovic, potřebovala bych nějaké informace, mám to celkém daleko

  Lis 04, 2011
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Prosím! Máte někdo...Chodím k němu již 3,5 roku a výsledky jsou nulové. Myslela jsem si, že nebudu muset na operaci a stejně se jí nevyhnu.

  Čer 20, 2012
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  ....můžete mi někdo...Paní Marcela Průšová bude od října léčit i v Praze a to každý poslední týden v měsíci od čtvrtka do soboty v Praze na Vinohradech. Je skvělá, zavolej jí a domluv si termín.

  Říj 01, 2012
 • Obrázek uživatele chodíš
  chodíš (anonym)

  Chodím k němu již 3,5 roku...3,5 roku někam, kde jsou nulové výsledky?

  Říj 01, 2012
 • Obrázek uživatele petr
  petr (anonym)

  řeknu vám jak odlišíte dobrého léčitele, který chce pomoci od ziskuchtivého šarlatána: 1) Dle výsledků 2) nabídněte mu místo placení ekvivalent v domácích vejcích, úrodě ze zahrádky apod. během 5-ti minut zjistíte jestli jde jen o prachy nebo o skutečný zájem pomoci. Mně toto poradil špičkový kinesiolog v SRN - navštěvuji jej s rodinou už léta a výsledky jsou super. Když jsme měly vysoko do žlabu a žádná Eura - bez problémů si vzal 3 plata vajíček a tašku vlašských ořechů. Nemá nikde reklamu a nevydělává na lidské bídě. Dcera má cukrovku 1. typu a na rovinu nám řekl - tohle neumím, pokud ano měl bych Nobelovku.

  Říj 01, 2012
 • Obrázek uživatele větu:
  větu: (anonym)

  řeknu vám jak odlišíte...tohle neumím (i kdyby jiní dokázali), beru jako větu profesionála.

  Říj 01, 2012
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Prosím o nějaký typ na dobrého léčitele severomoravský kraj.

  Feb 13, 2013
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Léčitelé vřele nedoporučuji,jsou lhostejní k nemocem druhých,léčím se sama bylinkama a přírodními výrobky(např.energy atd.)Je to na dlouho,ale jsou vidět výsledky.Byla jsem asi u 10 léčitelů a prostě nahov..Vyléčila jsem si ekzémyy,alergie,PMS spoustu jiných nemocí.

  Lis 27, 2014
 • Obrázek uživatele janka
  janka (anonym)

  ja verim liecitelovi pacanovi ma silnu vieru ati ktori neveria su slapsej vieri lebo dneska sej dobe su ludia vselijake aj pan kristus jeziz uzdravoval a mu neverili lebo mali vsebe pochibnosti ta ako chcete abi ste boli zdravi ked sami sebe neverite pan pacan je clovek ale ini od ludi ktori nema zidne pochibnosti svojej viere tak poznam pana pacana dakujem mu za vsetko nech boch mu na dalej pomaha

  Lis 21, 2016
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Podle doporučení někoho komu důvěřujete. Ale osobní sympatie tam musí také být.

  Říj 03, 2017
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Můžete mi prosím někdo doporučit dobrého léčitele diagnostika na Moravě. Děkuji

  Říj 24, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jako psychoterapie jsou léčitelé použitelní.

  Říj 24, 2017
 • Obrázek uživatele Daniel
  Daniel (anonym)

  Klasická medicína vyšla z Hypokrata, Mathioliho a používala byliny a další látky, chirurgii, porodnictví a pod. Pak do toho vstoupili chemici se symptomy odstraňujícími látkami a to je takzvaná alopatická či chemická medicína. Jak umí používat chemii vidíme kolem sebe. 95% spodních vod je zamořeno herbicidy, lidi chodí od lékaře k lékaři a nikdo jim nepomůže, jen jim dají psychofarmaka a udělají z nich tak nemyslící zeleninu. Proto jsme se odstěhovali na důchod do Rakouska. Tady je to jiné. A i paní léčitelka, ke které jsme s ženou zašli, nám neuvěřitelně pomohla. Dala mi směs bylin jako čaj a za tři měsíce mám tlak jako ve dvaceti, cítím se skvěle, cholesterol v pořádu, prostata se pořád lepší a už o ní vlastně nevím, takže super.Takže nenadávejte na léčitele, necpěte do sebe chemii z otravin a symptomatických léků, a dělejte každý den něco pro své zdraví.

  Říj 25, 2017
 • Obrázek uživatele A teď třeba
  A teď třeba (anonym)

  Klasická medicína vyšla z...tu o Popelce, ano? :-)

  Říj 25, 2017
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  Každý kdo ve svém životě podvádí, někdy podvádí i sám sebe, protože neví co chce (v práci, partnerství atd.) to tak bude mít ještě nastavené nějaký čas. Než přijde někdo s kým si porozumí a kdo ho pochopí. Mezi terapeutem a léčitelem/kou musí vzniknout důvěrný vztah. A jestli máme nějakého terapeuta za bl., mrkněte do svého dětství, školy na jméno Lucka a řekněte si,okoukej, to bude asi tím.Tam jsem také měla podobný problém.A léčitelé přímo milují, když jsou blázni, v tom dobrém ví, že vnímají svět kriticky, ale přesto umí hojit duši a zastat se slabších. Žijí v mnoha světech a přesto v jednom.

  Kvě 17, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama