Jak si poradit s alergií ?

Jaro je tady. Pro stále větší část lidské populace je to ale období, spojené s objevením se příznaků senné rýmy

Senná rýma  neboli sezónní alergická rýma, je způsobená alergií na pyly ? např. bříza, pelyněk, trávy.
Co je to alergie? Nepřiměřená  reakce organismu na cizorodý podnět ? alergen, stav, kdy imunitní systém člověka je oslabený a ten se nedovede bránit působení alergenu, a dojde k poškození organismu. Nejčastěji se alergie projevuje dýchacími potížemi ( např. senná rýma) nebo kožními problémy (ekzém).
Můžeme nějak zmírnit příznaky alergie? Ano, můžeme:

  1. Jakákoliv  alergie je vždy spojená s potravinovou alergií ? u dětí ve 100%, u dospělých v 60%.To znamená, velmi důležitá je úprava jídelníčku ? tj.eliminace potravinového alergenu na určitou dobu. Hlavním potravinovým alergenem je kravské mléko ( hlavně u senné rýmy), často i pšeničná bílkovina (hlavně u ekzémů). Eliminace potravinového alergenu  u senné rýmy  je nutná od jara až do pozdního podzimu, u ekzémů půl až jeden rok.
  2. Jako preventivní, ale i léčebný prostředek u senné rýmy doporučuji užívání bylinných tablet HERBAMEDICA, a to : BRONCHAL - vynikající kombinace bylin s protizánětlivým účinkem , chránící sliznici dýchacích cest před vniknutím alergenů, ale i virů a bakterií ( 3x denně 1 až 2tbl. ) . Souběžně s BRONCHAL tablety doporučuji polykat 3 x  denně 1 až 2tbl.  IMU ELAN  k posílení imunitního systému. Je vhodné tuto léčbu doplnit příjmem houby SHI TAKE v tabletách, a to v dávce 1 až 3 tbl. denně ? tato houba výrazným způsobem zmírňuje  alergické projevy a zesiluje obranyschopnost organismu. Tablety zapíjet teplejší vodou.
  3. Při alergických kožních projevech je potřeba pročistit střevní trakt ? lze doporučit GASTRO ( 3x 1 tbl.) v kombinaci s přípravkem DERMAL ( 3x 1 tbl.), pročišťující jak kůži, tak i játra jako hlavní detoxikační orgán.

 

MUDr. Anna LAZAROVOVÁ

INSTITUT CELOSTNÍ MEDICÍNY, Praha
Mob.: 737 860 967      Tel.: 221732489, 221732589
www.elanatura.cz   e-mail:elanatura@volny.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama