Jak se v zimě vyhnout nachlazení?

Zima = nachlazení. Tuto rovnici známe všichni, víte ale, proč jsme v zimě tak často nemocní a které problémy nás tímto obdobím nejvíce provázejí?

Jednoznačně v zimě vedou nachlazení a s ním spojená rýma. Denně vdechneme přes nos asi 10 tisíc litrů vzduchu. Mimo plyny vdechujeme i další, pevné látky a také choroboplodné zárodky. Pokud náš imunitní systém funguje bez problémů, jsou tito nevítaní hosté rychle expedováni ven z nosu. Jakmile se ale venku ochladí, sliznice v nosní dutině jsou hůře prokrvené a tak mají viry mnohem snazší cestu do našeho těla. Zabydlí se, začnou se rozmnožovat a voil? - infekce horních cest dýchacích je na světě.

Dalším silným faktorem je dlouhý pobyt v kancelářích. Suchý vzduch sliznici vysušuje, takže je mnohem náchylnější na průnik virů, které způsobují rýmu. Když se přidá „přebíhání“ po venku, musí se imunitní systém srovnat s jinými teplotami a držení obranné linie proti virům je tak oslabeno.

Když už nemoc propukne

Základem domácí péče je klid a odpočinek na lůžku. „Běžné nachlazení mívá mírné příznaky a vy můžete využít možnosti přírodní terapie. Doporučuje se inhalace bylinných odvarů, dále bychom měli konzumovat dostatek vitaminů, především vitaminu C a zvýšit příjem zeleniny a ovoce. Základem léčby je také snížení teploty, a proto jsou vhodnou metodou studené zábaly. Úlevu při kašli a problémech s dýchacími cestami vám rovněž přinese aplikace masti Psí sádlo Dr. Weiss,“
dodává MUDr. Markalousová.  

 

Bylinná mast Psí sádlo Dr. Weiss(R) obsahuje unikátní kombinaci 10 rostlinných extraktů a včelího vosku, jenž věrně kopíruje funkci a účinek původního živočišného sádla. Aplikuje se na hruď a záda, kde vytváří speciální ochranný film, zvyšuje prokrvení pokožky a usnadňuje odkašlávání usazeného hlenu. Inhalace silic navíc uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje dýchání. Díky svému bylinnému složení je Psí sádlo Dr. Weiss vhodné i pro citlivou pokožku dětí.

Zakoupit jej můžete ve své lékárně nebo na e-shopu www.zlekarny.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama