Reklama

Jak se posilnění jater projeví na celkovém zdraví?

Játra jsou orgán, který je schopen se obnovit, ale pokud je závažně a dlouhodobě poškozen ,může to vést k vážným zdravotním problémům. Proto je důležité dodržovat zdravý životní styl, včetně pravidelného cvičení a vyvážené stravy, aby se játra udržela v co nejlepší kondici. Dle čínské medicíny je jaro ideální období pro posilňování a regeneraci jater.

Výhody, které mohou přinést zdravá játra:

 1. Zlepšená trávení: Játra mají klíčovou roli při metabolismu tuků a bílkovin. Když jsou játra zdravá, mohou lépe trávit jídlo, což může vést k lepšímu trávení.

 • Zlepšená imunita: Játra také pomáhají tělu bojovat proti infekcím tím, že produkuje imunitní proteiny (protilátky) a metabolizuje toxiny. Když jsou játra zdravá, mohou pomoci posílit imunitní systém.

 • Více energie: Játra jsou zodpovědná za ukládání a uvolňování glukózy, což je zdroj energie pro tělo. Když jsou játra zdravá, mohou lépe regulovat hladinu glukózy v krvi, což může vést ke zlepšení celkové energie a výdrže. Lépe se vám bude ráno vstávat z postele.

 • Reklama
 • Zlepšený stav pokožky: Játra také pomáhají odstraňovat toxiny z těla, které by mohly vést k akné, ekzémům a dalším kožním problémům. Když jsou játra zdravá, mohou pomoci udržet zdravou pokožku.

 • Zlepšená funkce mozku: Játra také hrají roli při detoxikaci těla, což může pomoci snížit zánět a podporovat zdravou funkci mozku. Když jsou játra zdravá, mohou pomoci zlepšit kognitivní funkce, jako jsou paměť a soustředění.

 • MK

  Reklama

  Komentáře

  Monika (St, 29. 3. 2023 - 14:03)
  Zlepšení funkce jater se projeví i na bolestech kloubů - např. kyčelní klouby bolí při oslabení jater, dále na psychice - zmizí vzteklost a agresivita. Též to může zlepšit stav hemoroidů a endometriózy. Játra stojí opravdu uprostřed zdraví i nemoci. Posilnit játra by si měli všichni lidé trpící chronickými nemocemi.
  Markéta (Čt, 30. 3. 2023 - 18:03)
  je fakt, že když mi kosmetikča poradila pročistit si játra, tak se mi hodně zlepšila pleť.
  Renata (St, 5. 4. 2023 - 11:04)
  Mám oslabená játra po monoukleóze a žloutence v dětství. Co by pro mne bylo nejvhodnější - ostropestřec, hepasitol, pampeliška či formule pro zdraví jater? podle čeho vybrat?
  Návštěvník (St, 5. 4. 2023 - 11:04)
  ostropestřec ale ne čaje, nejlépe v tobolkách, mají normálně v e shopech lekáren a hlavně Essential. Přesně vám doporučí včetně dávkování třeba na Benu nebo Max v poradně.
  Monika (So, 15. 4. 2023 - 13:04)
  Pokud máte oslabená játra těmito infekčními nemocemi, tak je potřeba je čas od času játra podpořit - asi nebude stačit vybrat jeden přípravek. Doporučila bych proto přípravky střídat. Formule pro zdraví jater je vhodná zejména při postižení jater, kdy jsou narušeny i jejich funkce - např. syntéza vitamínu K či glutathionu a dalších látek. Tyto látky jsou stěžejní pro správné fungování organismu a proto jsou do této formule přidány vedle bylin, vitamínů a hub prospěšných pro regeneraci jater.
  Reklama