Jak se může projevovat rakovina děložního čípku

Příznaky rakoviny děložního čípku bývají často nerozpoznány, jelikož napodobují i další gynekologická onemocnění. V mnohých případech se rakovina děložního čípku vyvíjí bez příznaků. Proto je velmi důležité chodit každý půl rok na preventivní stěry z děložního čípku. Přes to všechno je dobré znát i 4 příznaky, které se mohou při rakovině vyskytnout a vždy na ně upozornit svého lékaře.

Abnormální krvácení - silné krvácení, krvácení mimo periodu, krvácení během či po pohlavním styku či při gynekologickém vyšetření

Neobvyklý silný výtok - může zapáchat, být vodnatý či hustý, obsahovat hlen ...

Bolest v pánvi - může být tupá či bodavá, trvat několik hodin

Bolest při močení - může být symptomem pokročilé rakoviny děložního čípku, kdy se rakovina rozšíří na močový měchýř

Pokud se u vás projevují výše uvedené symptomy, informujte o nich svého gynekologa. Je velká pravděpodobnost, že se bude jednat o jiné, méně závažné gynekologické onemocnění.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele aiva
  aiva (anonym)

  Strašnej článek. Co nového to přináší? To si někod vymyslel 10 minut před odevzdáním článku.

  Led 28, 2011
 • Obrázek uživatele Doporučuji přečíst
  Doporučuji přečíst (anonym)

  http://www.rakovina-delozniho-cipku.estranky.cz/

  Dub 18, 2011
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Strašnej článek. Co...Nové příznaky asi těžko vymyslíš:)

  Dub 18, 2011
 • Obrázek uživatele Anastasiya
  Anastasiya (anonym)

  Můžu pak mít detí po operaci děložního čípku??? A po operace deložniho čípku může detí žená porodit???

  Pro 07, 2011
 • Obrázek uživatele Mila
  Mila (anonym)

  Můžu pak mít detí po...měla jsem ještě tři děti :)

  Zář 26, 2016
 • Obrázek uživatele Amálka
  Amálka (anonym)

  Rakovina děložního čípku, stejně tak dělohy, neexistuje. Jedná se o zanesení organismu jedy. Nenechte se zmanipulovat lékaři. Ti Vás chtějí jen vylekat! A na všechno mají jenom operace. A stejně všichni jednou zemřeme.

  Čer 09, 2019
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Jak to, že neexistuje?! Co to plácáš! Já mám kamarádku,která je v 51 letech panna, v životě nebyla nijak sexuálně aktivní - žádný peting, neking, orální sex a další aktivity. Opravdu, celý život, myslím od narození,žila v přísném celibátu. A hle, bolesti v podbřišku, krvácení mimo cyklus, zapáchající výtok, bolesti v zádech. Nikdy se nemohla HPV nakazit! Na gynekologii nechodí. Před lety hodně zhubla, úmyslně, a tak se jí zastavila menstruace. Hormonálně se léčila, postupovala 2x ročně gynekologické prohlídky. Dvakrát jí byl vaginálním UZ zjištěn polyp v děloze. Léčila se alternativně. Časem polyp zmizel. Na stěrech byla před 15 lety. Vše negativní. Ani vyšetřením v gynekologických zrcadlech se před 3 lety žádný polyp na děložním hrdle neobjevil, ani změny na děložním čípku. Já jen budu doufat, že karcinom mít nebude, když je virgo. Příčin je,bohužel, více. HPV se nemohla opravdu nikde, a nikdy nakazit. Žije ve strachu a googlí,protože má potíže. A přitom gynekologové tvrdí, že celoživotní přísná sexuální abstinence ochrání před rakovinou děložního čípku na 100%! Kamarádce zcela věřím.

  Kvě 05, 2020
 • Obrázek uživatele Anonym
  Anonym (anonym)

  Může jít o cystu, nebo úplně jiný, nezhoubný nález. Vůbec nezávisí na pohlavním životě! I pubertální slečna může mít cystu. Je to taky dobou.

  Kvě 05, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama