Jak probíhá rehabilitace po prodělaném covidu

Vyčerpanost, bolesti páteře, kloubů i svalů či dlouhodobý pocit únavy. To jsou jen některé z celé řady postcovidových problémů, s kterými se lidé vracejí ke konzultaci do ordinací ošetřujících lékařů.

„Ti mohou při řešení jejich problémů v mnoha případech doporučit i rehabilitaci,” říká MUDr. Jana Řezáčová, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Pacienta, který se rozhodne pro léčbu na tomto oddělení, čeká na úvod vyšetření rehabilitačním lékařem, aby stanovil konkrétní léčebný plán, který zahrnuje péči fyzioterapeuta a některé formy fyzikální léčby, které pomohou jeho stav zlepšit.

„Jedná se především o  pohybovou léčbu pod vedením fyzioterapeuta,  kterou pak provádí pacient doma v pravidelném režimu. Jedná se o trénink  vytrvalostní i silový, včetně ošetření hrudníku, zlepšení dechového stereotypu a  nácvik správného dýchání, konkretizuje léčbu primářka Řezáčová s tím, že k obnově zdraví a kondice přispívají i metody fyzikální léčby, např. CO2 suchá koupel,  vodoléčebné a elektroléčebné procedury, ošetření laserem, nebo některé typy masážních technik.

Lékaři a fyzioterapeuti kladou na rehabilitačním oddělení Nemocnice AGEL Přerov důraz na správný výběr pohybové techniky, frekvenci léčby i výši tolerované zátěže. „Celý rehabilitační program k obnově kondice postcovidového pacienta je přísně individuální, řídí se aktuálním  zdravotním stavem,  a také stavem jeho organismu který byl před onemocněním,” zdůrazňuje na závěr MUDr. Jana Řezáčová s tím, že doba léčení se v těchto případech na ambulantní rehabilitaci  pohybuje v rozmezí 3 až 4 týdnů.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Když každá zpráva; přesměruj a smaž "vera.schneiderova4@sezn
  Když každá zprá... (anonym)

  Nevycházím z údivu...nad něčím fakt už zůstává člověku rozum stát.

  Črv 12, 2021
 • Obrázek uživatele Zaja
  Zaja (anonym)

  ja to řeším přes potravinové doplnky. Koupila jsem si vitamin C,D a probiotika. Zatím to stačí, nic se nesmí přehánět

  Črv 19, 2021
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  No já nevím, takhle bych asi postcovidový syndrom teda neřešila. Nezažila jsem to, ani jsem covid neprodělala. Jednou ročně nasadím detoxikační kůru a nemocná jsem nebyla ani nepamatuju.

  Črv 22, 2021
 • Obrázek uživatele Erika
  Erika (anonym)

  asi půl roku na to jsem pravidelně brala vitamin C,D, omega 3 a probiotika. Nemoc mě trápila celkem měsíc a bylo to opravdu náročné

  Črv 24, 2021
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Teď bude následovat "dotaz", od které firmy jsou tyto vitamíny nejlepší. Ahoj, dealeři.

  Črv 24, 2021
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  OD ŽÁDNÉ. Všecko je v hlavě.

  Srp 06, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama