Jak probíhá homeopatická léčba

Léčebný proces v homeopatii probíhá v jakémsi obecném sledu, vyjádřeném Heringovými zákony. První zákon zní, že se tělo snaží přesunout nemoc z vnitřních úrovní na vnější. Druhý Heringův zákon praví, že uzdravení postupuje od horních částí těla ke spodním. Třetí Heringův zákon říká, že symptomy mizí v opačném pořadí, než v jakém se objevily.

První zákon zní, že se tělo snaží přesunout nemoc z vnitřních úrovní na vnější.

Kožní onemocnění je méně vážné než srdeční a vnější nemoc je snáze léčitelná než vnitřní. Při nalezení správného obrazu léku a aplikaci přípravku může dojít ke změně symptomů, které se přesunou z vnitřních rovin směrem k povrchu. Pokud se psychické potíže zmírní, ale fyzické dočasně vzrostou, znamená to, že přípravek účinkuje. Mentální a emoční roviny jsou považovány za hlubší než úrovně fyzické. Žena, která trpí astmatem, může při tomto přesunu potíží na vnější úroveň například dostat kožní vyrážku, ale ta se postupně vyčistí a pak se vyhojí i její plíce. Standardní medicína by léčila vyrážku kortizonem, obrátila by tak nemoc zpět dovnitř a znovu by zaktivovala astma. Homeopatie uvádí často jako příčinu astmatu potlačení vyrážky nebo ekzému v dětství.

Druhý Heringův zákon praví, že uzdravení postupuje od horních částí těla ke spodním.

K uzdravení dochází, jestliže ustoupila artritická bolest v oblasti krku, zatímco ruce ještě stále bolí. V ramenou se zlepšení projeví dříve než v kolenou. Jestliže žena trpící bolestmi hlavy doprovázenými žaludeční nevolností zjistí, že ji hlava již bolí méně, ale je jí dále špatně od žaludku, znamená to, že se začíná uzdravovat. Uzdravení začíná v horních částech těla a postupuje směrem dolů. Nejprve se zmírní bolesti hlavy a později zmizí i nevolnost žaludku.

Třetí Heringův zákon říká, že symptomy mizí v opačném pořadí, než v jakém se objevily.

Ty nejčerstvější zmizí nejdříve a někdy se stává, že se znovu objeví příznaky, které nemocná osoba již nějakou dobu nepociťovala. K návratu starých symptomů dochází většinou v případech, kdy byly potlačeny syntetickými léky, jako tomu bývá u vyrážky při astmatu, a toto znovuobjevení příznaků je chápáno jako pozitivní vývoj. Tam, kde medicína příznaky potlačuje, homeopatie je uvolňuje z aury. Podobné reakce nebo zhoršení nemívají dlouhého trvání, a když odezní, je patrné zlepšení zdravotního stavu. Je důležité nechat tato přitížení a zlomy přirozeně proběhnout a nepotlačovat je léky. Podobné krize a stejný vývoj událostí jsou známy i u jiných forem ženského léčení a jsou chápány jako uvolňování jednotlivých vrstev nemoci.


Zdroj: Diane Stein - Všechny ženy jsou léčitelky, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama