Jak pracovat s notebookem a nezničit si záda

MUDr. Michaela Tomanová z Infinity Clinic a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí radí, jak se naučit správně sedět při práci s notebookem.

„Při práci s notebooky je důležité využívat dynamické změny pozice a úlevové polohy, při kterých se svaly protáhnou a zrelaxují. Při sezení mějte široce rozkročené dolní končetiny, stehna mohou směřovat pod mírným úhlem dolů. Na židli seďte tak, aby se vaše nohy dotýkaly země. Také se snažte mít hlavu v menším předklonu a nedívat se na telefon či notebook dolů, ale co nejvíce před sebe.

Pro zmírnění nerovnováhy je důležité provádět tzv. reparabilní cvičení, které páteř a pohybový systém postupně vrací do optima. ??Vyzkoušet můžete i rehabilitační cvičení s INFINITY method, které můžete provádět nejen doma, ale i v zaměstnání s vybranými cviky, aby to nikdo nepoznal. Například můžete libovolné cviky provádět ve stoje i přímo na židli. Velmi relaxačně působí protažení zad s předklonem a propnutými pažemi, které pohybem opisují tvar symbolu nekonečna, který se přenáší na celé tělo,“ vysvětluje MUDr. MIchaela Tomanová.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Petrule
    Petrule (anonym)

    Tak to je u nás doma docela dost velké téma, protože vlastně nikdo moc neví. Nedávno jsme si také pořizovali nové notebooky a bylo tedy třeba to nějak řešit, protože už máme velké syny, pracující na počítačích a tak když už byly vyřešeny ty počítače ( konkrétně z této stránky zde - https://www.tera.cz/notebooky_c258383.html ) , tak jsme museli řešit nějaké ty židle, aby je, potažmo nás, z toho všeho nebolely tak šíleně ty záda no... Zatím jsme ale tu pravou židli nenašli, takže hledáme. Jestli máte někdo nějaký tip, tak určitě dejte vědět.

    Zář 28, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama