Reklama

Jak odstranit krystalky kyseliny močové z kloubů

Dna je forma zánětlivé artritidy projevující se opakujícími se záchvaty zčervenání, bolesti, horkosti a nateklosti kloubů. Obvyklým výsledkem je ztuhlost a otok. Někdy lidé mohou pociťovat akutní bolest a otok, který se vyskytuje několika málo hodin.

Ve většině případů je příčinou dny přetížení kyselinou močovou. K tomu dochází z důvodu neefektivního odstraňování odpadu nebo její nadměrné tvorby.

Kyselina močová je produkt rozpadu purinů, které jsou součástí mnoha potravin. Někdy při dně existuje zvýšená hladina kyseliny močové v krvi, také známá jako hyperurikémií. Nicméně jen u málo lidí s hyperurikémií se vyvine dnu.

V případě, že ledviny nejsou schopny eliminovat kyselinu močovou, probíhá krystalizace a vznikají usazeniny kolem kloubů, což vede k zánětu kloubů.

Naštěstí existují prostředky, které mohou pomoci eliminovat kyselinu močovou a zlepšit stav vašeho zdraví.

Reklama

Za prvé byste však měli změnit svůj životní styl a stravu. Ujistěte se, že konzumujete zdravou výživu bohatou na čerstvou zeleninu a ovoce. Vyhněte se masu, mořským plodům a celým zrnům. Také byste měli omezit konzumaci alkoholu, potravin s vysokým obsahem nasycených tuků a zpracovaných cukrů, jako fruktózovo-kukuřičný sirup.

Ujistěte se, že pijete hodně vody. Pokud bude vaše tělo hydratované, bude eliminovat toxiny a nadměrnou kyselinu močovou. Přírodní šťávy, voda a bylinné čaje mohou udržovat vaše tělo hydratované. Je velmi důležité pro snížení stresu zapojit  do běžné rutiny jednoduché pohybové aktivity.

Přírodní tonika v případě dny:

Jedlá soda
Jedlá soda je velmi prospěšná pro snížení hladiny kyseliny močové v těle. Stačí přidat 1 čajovou lžičku na 1 sklenici vody a každý den vypít. V případě záchvatu dny, použijte vrchovatou lžičku.

Citronová voda
Když je tělo více zásadité než kyselé, můžete předejít mnoha zdravotním potížím, včetně dny. Citronová voda může zvýšit zásaditost vašeho těla a bránit tvorbě krystalů kyseliny močové. Měli byste vymáčknout poloviny citronu do 200ml teplé vody a vypít každé ráno před snídaní.

Jablečný ocet
Stejně jako citron jablečný ocet může zvýšit zásaditost těla. Obsahuje kyselinu jablečnou, která je výrazně účinná při eliminaci kyseliny močové z těla. Stačí přidat 1 polévkovou lžíci jablečného octa do 200 ml vody a každý den vypít před obědem a večeří.

Nejlepší potraviny, které byste měli jíst, aby se zabránilo dně:
Kurkumin, aktivní sloučenina v kurkumy, jde o silný protizánětlivý prostředek a má úlohu při ochraně ledvin.
Bromelain nalezený v ananasu může poskytnout analgetické a protizánětlivé účinky.
Lněné semínko může snížit kyselinu v séru.

Reklama

Komentáře

! (St, 15. 2. 2017 - 08:02)
To vysvětlit nelze, jsou to jen výmysly "alternativních odborníků".
sardanapal* (St, 15. 2. 2017 - 08:02)
Zadejte si do vyhledávače : citron zásaditá potravina ,
a najdete hafo odkazů na tohle téma :-)
Karel (Pá, 16. 10. 2020 - 18:10)
To jsem z toho jelen
Záchvat (Pá, 27. 11. 2020 - 07:11)
Pořád stejné kecy,všichni jste tady opsali články o dně a přitom o tom víte kulový.
Jirka (Ne, 15. 8. 2021 - 08:08)
víte někdo co je z léků volně /bez receptu// dostupné na dnu?
kolchicin,allopurinol milurit,apo alllopurinol,purinol, febuxostat adenuric- omezují tvorbu kys.moč.
přírodní - libeček,kopřiva, a snad aloe?
max-2 (St, 15. 2. 2017 - 04:02)
Vysvětlí mi někdo, jak citron (kyselina citronová) a ocet (kyselina octová) zvýší zásaditost mého těla? Asi jsem chodil do špatné školy
Reklama