Jak odstranit krystalky kyseliny močové z kloubů

Dna je forma zánětlivé artritidy projevující se opakujícími se záchvaty zčervenání, bolesti, horkosti a nateklosti kloubů. Obvyklým výsledkem je ztuhlost a otok. Někdy lidé mohou pociťovat akutní bolest a otok, který se vyskytuje několika málo hodin.

Ve většině případů je příčinou dny přetížení kyselinou močovou. K tomu dochází z důvodu neefektivního odstraňování odpadu nebo její nadměrné tvorby.

Kyselina močová je produkt rozpadu purinů, které jsou součástí mnoha potravin. Někdy při dně existuje zvýšená hladina kyseliny močové v krvi, také známá jako hyperurikémií. Nicméně jen u málo lidí s hyperurikémií se vyvine dnu.

V případě, že ledviny nejsou schopny eliminovat kyselinu močovou, probíhá krystalizace a vznikají usazeniny kolem kloubů, což vede k zánětu kloubů.

Naštěstí existují prostředky, které mohou pomoci eliminovat kyselinu močovou a zlepšit stav vašeho zdraví.

Za prvé byste však měli změnit svůj životní styl a stravu. Ujistěte se, že konzumujete zdravou výživu bohatou na čerstvou zeleninu a ovoce. Vyhněte se masu, mořským plodům a celým zrnům. Také byste měli omezit konzumaci alkoholu, potravin s vysokým obsahem nasycených tuků a zpracovaných cukrů, jako fruktózovo-kukuřičný sirup.

Ujistěte se, že pijete hodně vody. Pokud bude vaše tělo hydratované, bude eliminovat toxiny a nadměrnou kyselinu močovou. Přírodní šťávy, voda a bylinné čaje mohou udržovat vaše tělo hydratované. Je velmi důležité pro snížení stresu zapojit  do běžné rutiny jednoduché pohybové aktivity.

Přírodní tonika v případě dny:

Jedlá soda
Jedlá soda je velmi prospěšná pro snížení hladiny kyseliny močové v těle. Stačí přidat 1 čajovou lžičku na 1 sklenici vody a každý den vypít. V případě záchvatu dny, použijte vrchovatou lžičku.

Citronová voda
Když je tělo více zásadité než kyselé, můžete předejít mnoha zdravotním potížím, včetně dny. Citronová voda může zvýšit zásaditost vašeho těla a bránit tvorbě krystalů kyseliny močové. Měli byste vymáčknout poloviny citronu do 200ml teplé vody a vypít každé ráno před snídaní.

Jablečný ocet
Stejně jako citron jablečný ocet může zvýšit zásaditost těla. Obsahuje kyselinu jablečnou, která je výrazně účinná při eliminaci kyseliny močové z těla. Stačí přidat 1 polévkovou lžíci jablečného octa do 200 ml vody a každý den vypít před obědem a večeří.

Nejlepší potraviny, které byste měli jíst, aby se zabránilo dně:
Kurkumin, aktivní sloučenina v kurkumy, jde o silný protizánětlivý prostředek a má úlohu při ochraně ledvin.
Bromelain nalezený v ananasu může poskytnout analgetické a protizánětlivé účinky.
Lněné semínko může snížit kyselinu v séru.

Zdroj: www.healthyfoodteam.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele max-2
  max-2

  Vysvětlí mi někdo, jak citron (kyselina citronová) a ocet (kyselina octová) zvýší zásaditost mého těla? Asi jsem chodil do špatné školy

  Feb 15, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  To vysvětlit nelze, jsou to jen výmysly "alternativních odborníků".

  Feb 15, 2017
 • Obrázek uživatele sardanapal*
  sardanapal* (anonym)

  Zadejte si do vyhledávače : citron zásaditá potravina , a najdete hafo odkazů na tohle téma :-)

  Feb 15, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama