Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Jak se občerstvit bez kofeinu

Zkuste si o pracovní přestávce dát i něco jiného než jen kávu, která způsobuje vyplavování cenných živin z kostí. Jistě již víte, že káva, čaj a další nápoje obsahující kofein mohou způsobit, že se budete cítit čilejší, ovšem tento pocit získáte pouze za tu cenu, že kofein podpoří úbytek vápníku, hořčíku a dalších látek, potřebných pro budování kostní hmoty, které budou z těla odcházet s močí.

Důsledkem je zvýšené nebezpečí vzniku zlomenin," připomíná doktor Mark Stengler. "Vhodnější alternativou kávy, obyčejného čaje a dalších nápojů s vysokým obsahem kofeinu je například zelený čaj, který má ve srovnání s kávou pouze čtvrtinový obsah kofeinu a kromě toho obsahuje antioxidanty, které zabraňují vzniku srdečních onemocnění a zhoubných nádorů," říká dále.

Ještě vhodnější je držet se bylinných čajů, které podporují úroveň energie v těle. Mark Stengler doporučuje například čaj mátový nebo ženšenový.

Nejvhodnějším způsobem překonávání polední ospalosti je krátká procházka. Jestliže si nemůžete dovolit odejít z pracoviště, zkuste si lehnout na záda a opřít nohy o stěnu. Tím, že budete mít dolní končetiny výše než hlavu, dostane se vám do štítné žlázy a do mozku větší množství krve, která by se jinak hromadila v nohách. Tuto polohu kombinujte se strečinkovým cvičením a uvidíte, že se budete cítit svěží i bez kofeinové berličky, kterou byste stejně za několik málo hodin potřebovala znovu.

Jestliže jste skutečně unavení, možná že by bylo nejlepší na chvíli se únavě poddat a dopřát si krátký posilující spánek.Pokud budete spát méně než půl hodiny a dopřejete si tento odpočinek brzy odpoledne, měli byste podle odborníků dosáhnout dostatečného osvěžení.

Mark Stengler, N.D. je lékař zabývající se přírodní léčbou z Oceanside v Kalifornii, spoluautor publikace Bild Strong Bones: Prevent osteoporosis and eEnhance Bone Health Naturally

Zdroj: Mějte zdravé a solné kosti, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele ing. Martin Čop
  ing. Martin Čop (anonym)

  Ženšen? Ano! Jaký? Korejský! Dobrý den, pouze Korejský ženšen má jméno Panax ginseng (nikoli P. quinquenofolium - což jest severoamerický ženšen, ani P. notoginseng - čínský, P. japonicum - japonský, P. trifolium - také původ v severovýchodní Americe, P. psedoginseng - Nepál). Panax ginseng je původní druh s úzkým původním geografickým výskytem na prakticky celém Korejském poloostrově a velmi úzkém pásu jihovýchodní Číny. Korejský ženšen je první druh, jehož léčebné použití v humánní medicíně má nestarší tradici sahající dál než je začátek minulého tisíciletí. Své druhové jméno získal od ruského botanika Carl Antona Meyera v roce 1843. Pouze u Panax ginseng je popisován tvar lidského těla, což odpovídá slovům Gin-Seng. U guinquenofolium se uvádí tvar kořene jako vřetenovitý u notoginsengu je srovnáván s tvarem malé mrkve. Podstatné je ale především výše obsahu saponinů (účinné látky ženšenu) a jejich skladba. Kvůli těmto látkám je ženšen vyhledáván a používán. I v tomto ohledu Panax ginseng zaujímá bezprecedentní prvenství. Důležitá jsou fakta a kdo se vyzná, vyhledává Korejský ženšen pro jeho nejvyšší účinnost i záruku tradice a kvality. Také vysokou kvalitu zpracování nelze srovnávat s čínskými standarty. Royal Korean Ginseng je kontrolovaná mezinárodní značka nejvyšší kvality. Pro bližší informace o kvalitním Royal Korejském ženšenu bílém a červeném, 100% extraktu (Royal Korean Ginseng 100% Extract) a dále o mořských řasách pro přímou konzumaci kontaktujte výhradního dovozce Korejského ženšene 737 711 595, feme"email.cz. Přeji hezký den.

  Feb 16, 2007
 • Obrázek uživatele darina
  darina (anonym)

  mno mam problem se stehnama a s brichenm nemuzu se toho zbevit prosim pomoctemi napiste co mam delat na muj email kteryje(Dardalena"seznam.cz

  Zář 04, 2008
 • Obrázek uživatele www.biocoffe.dxneurope.eu
  www.biocoffe.dx... (anonym)

  www.biocoffe.dxneurope.eu

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele Milly
  Milly (anonym)

  mno mam problem se stehnama a...Toho se dá těžko zbavit... Vetšinou hubneme tam, kde nechceme.

  Lis 05, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama