Reklama

Jak nejúčinněji posílit imunitu během podzimu?

Vitamíny člověk potřebuje po celý rok, nyní ale začíná období, kdy je jejich přísun pro lidské tělo nezbytné. Viry útočí ze všech stran a s nástupem chladných dnů se tradičně o slovo hlásí chřipky a nachlazení. Jak se nejlépe chránit proti virům a dalším bacilům? Odpověď se skrývá v našich genech!

Změna ročního období často přináší změny v našem imunitním systému. Pro úspěšné zvládnutí podzimu je proto zásadní zaměřit se na posílení imunity a zároveň si uvědomit, jak spolu souvisí naše zdraví i psychická pohoda. Zásadní je zjistit, co vaše tělo potřebuje. To, jak vstřebáváme důležité minerály a vitamíny, přitom dokáže odhalit také genetický test.

To, jak jste na tom se vstřebáváním minerálů a vitamínů umí zjistit DNA test, díky kterému pak můžete doplnit ty vitamíny, které mohou vašemu tělu na základě genetických predispozic chybět nejvíce. Pokud ale na podzim trpíme oslabenou imunitou, doporučujeme vyzkoušet náš nový doplněk stravy IMMUNE BOOST+, který je vhodný pro ty, kteří mohou mít varianty genů spojené s horší imunitou, případně s horším vstřebáváním vitamínů. Najdete v něm mnoho aktivních a podpůrných látek, příkladem za všechny pak může být výtažek z kozince blanitého, u kterého četné studie ukázaly, že má o to vyšší účinek na posílení imunity, pokud má jedinec v genech zakódován relativně běžný genetický polymorfismus pro interleukin-8. Tento polymorfismus totiž snižuje rychlost reakce našeho imunitního systému,” vysvětluje genetička Ing. et Ing. Barbora Procházková, Ph.D., která stojí za vývojem DNA testů značky Chromozoom.

 

 

Reklama

Jaké vitamíny tedy do našeho jídelníčku na podzim zařadit?

Vitamín C je král mezi vitamíny

Tento vitamín lidské tělo využívá nejčastěji a zabírá až 80 % celkové potřeby vitamínů. Zvyšuje obranyschopnost organismu, což znamená prevenci proti nejrůznějším nemocem, pomáhá ale také pro vývoj růstu kostí, kvality zubů, tvorbu krvinek. Jde o nejdůležitější a nejpotřebnější vitamín, ale pozor, musíme si ho zajistit sami. 

Zatímco si většina rostlin a zvířat dokáže produkovat svůj vlastní vitamín C, lidé ne. To je důvod, proč musíme každý den konzumovat jeho dostatečné množství. Vitamín C je nezbytný pro růst a opravu tkání (zejména u hojení ran) po celém těle. Pomáhá při výrobě kolagenu, který je využíván k tvorbě kůže, krevních cév, chrupavek, vazů a šlach. Je potřebný rovněž pro vstřebávání železa a udržení zdravých kostí. Zároveň je také silný antioxidant, který pomáhá snižovat poškození způsobené volnými radikály a podporuje aktivitu NK buněk, které hrají důležitou roli v imunitních reakcích našeho těla.  Tím pomáhá předcházet rozvoji onemocnění, jako jsou srdeční choroby a rakovina,” vysvětluje genetička Procházková.

Na podzim a v zimě trpíme nedostatkem vitamínu D

V létě nám s přirozenou tvorbou vitamínu D pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s jeho příjmem v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě.

V momentě, kdy na obloze převezmou vládu mraky, musíme sáhnout po potravinách, které nám vitamín D dodají. Ty nejsou zrovna těmi nejdietnějšími, ale pro doplnění déčka jsou důležité – tučné ryby, máslo nebo také houby. 

Komerční sdělení

Reklama

Komentáře

Reklama