Jak může poškodit zrak modré světlo resp. dlouhé koukání do monitoru?

Největší vývoj krátkozrakosti probíhá do patnácti let věku, v této době je ono zaostřování okem do blízka – zevlování do počítače – mimořádně rizikové a nebezpečné.

Nedostatek přirozeného světla nemá na oči až tak zásadní vliv. Monitor je horší, než skutečnost, že po večerech svítíme a díváme se z větší dálky na televizi.

Stačí se více dívat do dálky a nejlépe v zeleni. Už tím, jak svaly pohybují okem, které se dívá různými směry a na odlišné vzdálenosti, jej zároveň masírují, prokrvují a stimulují  látkovou výměnu.

V zemích, kde mají velmi složité písmo – v asijských zemích a učí se jej již od útlého dětství mnoho hodin denně je výskyt silné krátkozrakosti mnohonásobně vyšší, což napovídá, že tato činnost zřejmě opravdu negativně ovlivňuje vývoj lidského zraku.

MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  a jen několik málo produktů na trhu obsahuje patentované formy Luteinu a zeaxantinu a dostatek 3-omega mastných kyselin...je to škoda...protože jsou velké zahraniční studie, které prokázali takové složení jako nejúčinnější a nejefektivnější v boji s únavou očí, vlivem modrého světla a hlavně kladným vlivem na makulu oka !!! A rozhodně to nejsou ty z velkých reklam..

  Čer 10, 2019
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  "A rozhodně to nejsou ty z velkých reklam" Znamená to, že to budou ty, co někdo další čistě náhodou pod tvým příspěvkem začne propagovat ?!

  Čer 12, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama