IZIP na evropské vládní konferenci o eHealth

Dne 10.5.2006 byl ve španělské Malaze na evropské vládní konferenci o eHealth (http://www.ehealthconference2006.org) představen a hodnocen český projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Za Českou republiku se třídenní konference účastní vládní delegace zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva informatiky ČR v čele s ministryní Danou Bérovou.

IZIP byl hodnocen  v rámci roční studie, kterou na zadání Evropské komise zpracovala německá  společnost Empirica. Vedle IZIP bylo hodnoceno dalších devět projektů  z oblasti eHealth provozovaných v dalších státech Evropské unie.  Ředitel společnosti Dr. Karl A. Stroetmann, M.B.A. PhD, o IZIP mimo jiné řekl: ?IZIP bude v dlouhodobém hledisku velmi  profitabilní, protože jde o rozsáhlý systém, který zahrnuje prakticky všechny  skupiny lékařů, od praktiků, specialistů až po nemocnice a také lékárny a  pacienty. To je mimochodem něco, čím se IZIP liší od většiny obdobných systémů.  Principy, na jakých je IZIP postaven, doporučíme k využití v celé  Evropské unii.?

Výkonný ředitel  společnosti IZIP MUDr. Tomáš Mládek, který na konferenci IZIP také prezentoval,  k hodnocení společnosti Empirica prohlásil: ?Věřím, že se studie Evropské komise stane podkladem pro naše jednání  s VZP o další podpoře elektronických zdravotních knížek a že politicky  motivované hodnocení, které vypracovalo ministerstvo zdravotnictví, konečně  skončí, kam patří. V koši na odpadky.?

Cíle a závěry studie o  evropských projektech v oblasti eHealth představí společnost Empirica 23.  května na tiskové konferenci v Praze.

O společnosti Empirica

Mezinárodní  společnost Empirica - výzkumný institut založený v roce 1976 v Bonnu  - se dlouhodobě specializuje na výzkum a poskytování konzultací v oblasti  komunikačních a informačních technologií (ICT), jako je e-Business, Telework,  Teleservis pro staré a postižené občany, e-Health či Telemedicína. Svou činnost  společnost směruje k vývoji ICT, jejich uvedení do praxe a rozvoji nových  trhů. Jejími klienty jsou soukromé subjekty i veřejné instituce.

 

Společnost úzce  spolupracuje také s Evropskou komisí, pro níž připravila či připravuje  řadu ekonomických a srovnávacích, tzv. benchmarkových studií. Členové odborného  týmu společnosti Empirica se na evropské půdě podílejí také na úpravě a  přípravě právního prostředí na uvedení moderních technologií do praxe.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Mojma
    Mojma (anonym)

    Kdyz sem se nekde vnucoval, at si vytahnou info z IZIPU, tak se mi vysmaly a i treba v Motole,coz me asi nejvic prekavapilo

    Kvě 13, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama