IZIP - efektivní zdravotní knížka na internetu

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) dnes nabízí svým pojištěncům efektivní a moderní přístup ke zdravotním informacím: zdravotní knížky systému IZIP, neboli internetový přístup k zdravotním informacím pacienta http://www.izip.cz. Do rutinního provozu byl po dvouletém testování a ověřování spuštěn 1. ledna tohoto roku a jeho cílem je pomocí zpřístupnění zdravotnických údajů o pacientovi maximálně zefektivnit a ulehčit komunikaci mezi lékaři ohledně zdravotního stavu pacienta.

Ochrana údajů o pacientech je v systému IZIP zajištěna na úrovni bankovních systémů a účtů. Umožňuje sdílení dat o pacientovi pouze těmi lékaři, které pacient k tomu na přihlášce do systému zplnomocní, přičemž každý přístup do systému je z bezpečnostních důvodů vyspělým softwarem zaznamenán.

Samozřejmostí je přístup každého pacienta k vlastním údajům, což je přesný opak registrů vytvářených metodou "o nás bez nás"..

Registrace do systému IZIP je přitom velmi jednoduchá, dobrovolná a zdarma, stačí vyplnit formulář přihlášky, který je k dispozici ve vybraných zdravotnických zařízeních a na pobočkách VZP.

Bližší informace:

MUDr. Tomáš Mládek

Tel.: 221 458 111

Mobil: 602 458 243

e-mail: tomas.mladek@izip.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (28)

 • Obrázek uživatele Dana Jansová
  Dana Jansová (anonym)

  To je dost dobrý nápad . Proč to není povinné pro všechny lékaře i pacienty? Vždyť zdravotníci stejně píší dokumentaci do počítače, pomáhlo by to přece v tom, aby mě lépe ošetřili. Už mě nebaví všude nosit papíry jako před sto lety. S izipem to je tak, že ho mám, ale můj praktický doktor do něj nepíše. Není to trestuhodné? Daja z UL

  Srp 22, 2004
 • Obrázek uživatele Vlado
  Vlado (anonym)

  Vázení. V soucasné dobe systém IZIP je samozrejme jako nový nástroj nedokonalý, nelze na nej spoléhat a pripad fungovani naprosto ojedinely. Co pro to ale dela Ministerstvo informatiky ? Jedná se o verejný informac ní systém pro obcany, byt pouze v ramci VZP, (mel by být ale pro vsechny zdravotní pojistovny). Pri jeho zavedeni system musi byt propracovany a vyresen u vsech zucastnenych slozek a na vsech usecich do podrobností. - Vsichni lekari pristup k internetu, vsechny nemocnice a zdravotnicka zarizeni rovnez - ale dnes toto je splneno sotva asi jenom v 10 procentech,-cili naprostá nespolehlivost a funkcnost zatim zádná.

  Kvě 06, 2005
 • Obrázek uživatele Černý Jiří
  Černý Jiří (anonym)

  Pokud nebudou lékaři vypl?ovat chorobopisy je IZIP na nic

  Feb 14, 2007
 • Obrázek uživatele Bořivoj Wagner
  Bořivoj Wagner (anonym)

  Souhlasím s předešlými korespondenty.V záznamech nemám ani krevní skupinu a poslední očkování proti tetanu.

  Bře 21, 2007
 • Obrázek uživatele Jiří Tůma
  Jiří Tůma (anonym)

  Pokud nebudou lékaři vypl?ovat zdravotní knížku, je IZIP na nic! Poslední zápis mám v listopadu 2006. Chápu, že toho mají moc, ale proto by se měl najít jiný systém. Takhle to nefunguje!

  Kvě 29, 2007
 • Obrázek uživatele Olina
  Olina (anonym)

  Moje dcera má zdravotní knížku 2 roky a ještě tam nemá žádný záznam.Když jsem na to upozornila lékaře,tak mi řekl,že tam nebude zapisovat každou chřipku a informace o očkování má v očkovacím průkazu.IZIP je fakt na nic

  Kvě 30, 2007
 • Obrázek uživatele Kalósek
  Kalósek (anonym)

  Je to fligna a šmé jak se šalinkartama s čárovým kódem v Brně:)

  Čer 09, 2007
 • Obrázek uživatele D.Vitu
  D.Vitu (anonym)

  Články zde psané, jsou pravdivé!!Já osobně mám knížku IZIP založenou mou bývalou lékařkou.Nyní v novém bydlišti ji lékaři nepoužívají i přesto,že se zakládala hlavně kvůli tomu,že můj mozek nepracuje jak má-zapomínám-někdo můj mozek gumuje!!Nevím co s tím!Vím,že to zní hloupě ale já si opravdu někdy nevím rady,věřte je to hrozný!!!!!!!!

  Črv 10, 2007
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Myslím, že IZIP by fungovala dobře, jen kdyby fungovali lékaři.Někteří toho mají asi opravdu moc, ale jakou mám zkušenost s obvodními, tak pro ty je to vážně nepředstavitelná komplikace.Někteří prostě jen napíší co potřebujem a ani se neobtěžují udělat prohlídku nebo nás prostě odbydou se slovy ,,to přejde samo,,

  Zář 12, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Musím plně souhlasit s Veronikou.Mám zdravotní potíže,chodím s nadějí na řešení od obvoďáka k odborníkům,ale všude je to stejné.Ani se na to nepodívají,jen vyplní lejstra a rychle se člověka zbavit.Takže celý IZIP i lékaři nevím na co jsou.Pomožme si nějak sami.A mozek není zlomená noha nebo chřipka,to už je nad jejich síly a snahy.Bohužel.Má ještě někdo takovou zkušenost?

  Zář 18, 2007
 • Obrázek uživatele Dáda
  Dáda (anonym)

  IZIP?PROČ? Přiznám se, že jsem do dnešního dne nepochopila na co tato knížka je. Založila jsem si ji v r.2006 a do dnešního dne na ni nemám ani zmínku o svém zdraví,jsem sice mladá,ale bohuže nemocná, párkrát mě i lékaři nechtěně přiotrávili nevhodnou kombinací léku,beru opiáty aj. léky, bohužel někdy se nesnesou a já si při náhodné návštěvě u lékaře,když mě např.narychlo odvezou nazapamatuji co zrovna mám za léky.

  Feb 01, 2008
 • Obrázek uživatele pan
  pan (anonym)

  Mám knížku od roku 2004 a do teď tam nemám vyplněno vůbec nic...Příklad krevní skupina adt...

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Souhlasím s tím,že izip je sice dobrá věc ale muselo by se do něho psát - jen kdyby se pánům dokrorům chtělo. Já a manžel sice máme poctivou dokrorku která vše zapíše ale moje děti mají izip od roku 2006 a ani zmínka prostě jedem dokror to muže napat a druhý né tak kde to jsem.

  Feb 12, 2008
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Jsem na tom stejně, mám rád nové technologie a když už jsou tak je využívat. Knížku mám už roky, ale myslím že využití v praxi je nulové.

  Feb 17, 2008
 • Obrázek uživatele johana
  johana (anonym)

  hrůza ,kdo to vymyslel?VZP SPONZORUJE TAKOVOU NEHORÁZNOST.Za dva roky zaplatila IZIPU 600 000 000 MILIONŮ,a za letošní rok opčt 70 milionů ,?a pro nemocné nejsou peníze hamba,za co,knížky jsou prázdné,asi tak nějak ministerstvo kultůry bude sponzorovat DIVADLO KTERÉ NEHRAJE,A TO JEŠTĚ MI OBYVATELÉ SPONZORUJEM LÉKAŘE,PROČ,VZP JE CHUDÁ,NAD TÍM ZŮSTÁVÁ STÁT ROZUM,ALE V ČESKU JE MOŽNÉ VŠE

  Bře 12, 2008
 • Obrázek uživatele iveta
  iveta (anonym)

  také mám knížku asi 3 roky a je to k ničemu. dodneška v ní nemám žádné záznamy.

  Bře 14, 2008
 • Obrázek uživatele Verča
  Verča (anonym)

  zozeklhkkkkoklorkljlpopfůůúpiúúůpppuprůppiůppápúuúúuúúuúoulpppzlilpepzppupprůppůiůůůtpipptuuuuuupptpppppee

  Říj 05, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  mam take izip knizku, a je uplne na hovno, nemam v ni ani jeden zdravotni zaznam.

  Pro 07, 2008
 • Obrázek uživatele darcapes
  darcapes (anonym)

  Zdravotní knížku mně zavedla odborná lékařka, která při práci používá počítač, a mám od ní dlouhou řadu záznamů. Jsem s tím naprosto spokojen. Obvodní lékař však má k počítačům aversi a pracuje pouze s papíry. Proto mi v knížce chybí další stovky základních záznamů a není v mých silach aby tam byly. V případě havárie mého organismu jsou tyto záznamy nejdůležitější - tlak, cukr, cholesterol, nemoci, léky atd. Mám tedy tuto knížku na to abych věděl co si myslí odborná lékařka o mých průduškách, ale jinak je naprosto k ničemu. Považuji takto nedomyšlenou a nedotaženou záležitost za pouhou snahu o zviditelnění českého zdravotnictví před světem a obrovským mrháním penězi, které by se jinak využily k léčení lidí. To ostatně odpovídá celému českému ekonomickému systému.

  Bře 27, 2009
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  jistě, doktoři se tomu pochopitelně brání, bylo by jim vidět pod ruce a možná by se zjistilo, že pacienta šlo léčit účinněji, rychleji, lépe a s méně léky. Náš doktor má počítač jako odkladiště, takže u něj jsme také nepochodili. Tvrdí, že by ho to zdržovalo, což si nemyslím, pokud by to napsal do PC, pak snad by to šlo překopírovat, že je to k ničemu, ano, jemu je to k ničemu, ale pokud by nositel dostal třeba diab. koma nebo srdeční slabost, vědělo by se, co mu je a jak je léčen, jakou má kr. skupinu a tak. Záchranka by mohla mít univerzální klíč, aby se dostala k datům třeba podle RČ pacienta. Jistě, zneužít jde všechno a všude, ale v našem českém případě by určitě záchranka musela platit za data, jako musí platit za používání databáze čísel. Pokud je systém ve zdravotnictví na draka, tak drobný, kosmetický zásah nic nevyřeší.

  Bře 27, 2009
 • Obrázek uživatele co.rine
  co.rine (anonym)

  Lidi vy snad nečtete.V Itálii průšvih v nemocnicích jako blázen,dělaj tam s lidma co se jim zlíbí,není to tak dlouho.Lidí se ztrácí dost i bez IZIPU.Takže první nastrčenej podplatitelnej saniťák kterej se dostane do databáze a nemusí vám dítě přijít domů,někde si ho vydlabou,protože se z něj něco třeba zrovna hodí.Možná ani saniťák není třeba,protože je vidět,že přeborníci se dostanou do systémů kdy si vzpomenou.Zneužitelné je všechno,a všechno taky obstarávají jen-lidé a ti chybují.

  Bře 28, 2009
 • Obrázek uživatele Noha
  Noha (anonym)

  5 let zneužívání nerealizovaného systému internetovyh zdravotních knížek. Spory, které mezi sebou vedu různí zdravotničtí"ouředníci" na všech úrovních od parlamentu, přes pojišťovny až třeba po ordinace, odčerpávají obrovské prostředky určenmé do zdravotnictví právé na úkor těch, kterým měl systém příblížit dostupnost především odborné lékařské péče,usnadnéní přístupnosti především vzdálených odborných specialístů, uspořít drahocený čas pocientům i lékařům a náklády na mnohdy zcela zbytečné cestování a spoustě jinývh oblastí, především u těžkých dlouhodobých pacíentů s potřebou vysoce odborné pomoci. Ptám se : Kdo a kčemu tyto prostředky využívá či zneužívá, když tisíce pacientů, podobně jako já za dobu 5 let nepoznaly jedinou výhodu jediný přínos k přihlášení se k systému izip, jedině snad přístup k omezennýmseznamům a infotmacím dostupných léčív nebo vlice chabému seznamu některých lékařů a zařízení v rámci izip. 30.7.2009 09:41:51 - NOHA Otakar - mail

  Črv 30, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Je dobře, že to doktoři i pacienti bojkotují. Systém je snadno zneužitelný a kdokoliv si s trochou námahy s opatřením hesla bude moci přečíst vaše zdravotní záznamy.

  Črv 30, 2009
 • Obrázek uživatele magda
  magda (anonym)

  stejně kdo má zájem a schopnosti, tak si vše, co ho zajímá, sežene, bez ohledu na nějaký IZIP. Když budeš mít např. epilepsii, cukrovku, budeš kardiak nebo jenom hysterik, udělá se ti zle, záchranka okamžitě bude vědět, jak ti nejrychleji pomoci.

  Črv 30, 2009
 • Obrázek uživatele katka Z
  katka Z (anonym)

  Izip mám přes rok a nemám tam ani ťuk!na co to je?když nejsem vůbec nemocná a někteří doktoři ani nevědí co je to počítač?a i když jsem jim to nahlásila tak mi tam stejně nic nenapsali.

  Led 15, 2011
 • Obrázek uživatele oliš
  oliš (anonym)

  težkopádný,nepřehledny a dobře zaplacený systém za 7O mil.ročně je absolutně nepoužitelný ke kontrole aktuálních výsledků napři. rozborů krve,rentgenů,pokud nemocnice např.Bohunice Brno,není zapojená do systému.Je to pouze sběratelem dat s ročním spožděním- což je stav draho zaplacený. Vsup do databáze při 2 chybách se řeší pouze příslibem,že obdržite nová vstupní data-které ani po 3O dnech neobdržite!!!

  Led 26, 2011
 • Obrázek uživatele izip
  izip (anonym)

  nijak neobhajuji, když má tolik chyb,ale princip záznamů, kde bude přehled je správný a ošetření zneužití o tom se dá jistě bavit.Možná je to naivní,ale pokud by pojišťovny toto dali, jako jednu s podmínek pro řekněme.. jisté platební bonusy,což by mohlo znamemnat i úsporu finanční,kvůli zbytečnému zatěžování na obou stranách,tak by se možná lékaři velice rychle naučili zapisovat,aby jim neuteklo "proplácení za body"

  Led 26, 2011
 • Obrázek uživatele prd obecný
  prd obecný (anonym)

  jestli, je to chráněno stejně jako bankovní záležitosti tak pán Bůh chraň naše zdraví a naše velmi osobní informace !!!!

  Feb 10, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama