Reklama

Inkontinence: problém nejen starších žen

Dosavadní zkušenosti ukazují, že mnoho aktivních žen má někdy problémy s udržením moči; poměrně málo z nich ale ví, že s jejich obtížemi jim mohou pomoci lékaři. Více než dvě třetiny žen-gymnastek uvádějí, že se jim podobné nehody stávají často. Dvacet osm procent vysokoškolaček-atletek v nějakém okamžiku zažilo únik moči během sportovní aktivity. Mezi ženami staršími 60 let má podobné problémy asi 40 procent žen a 20 procent mužů.

Pochopitelně, tato čísla jsou jen odhady - pro mnoho lidí je stále problémem o inkontinenci mluvit, a tak se se svými obtížemi nesvěří. I když se v poslední době o tomto tématu hovoří stále více, v některých oblastech není informovanost zdaleka dostatečná. Mnoho žen si například myslí, že jejich problémy jsou přirozeným důsledkem těhotenství nebo prostě stárnutí - že se prostě musí naučit svůj život obtížím přizpůsobit.

Další skupinou žen, které se často setkávají s únikem moči, jsou ženy, které se soustavně věnují nějakému sportu. Při fyzických aktivitách je totiž často nemáháno břišní svalstvo i související svaly, a tak může docházet k úniku moči, tzv. stresové inkontinenci. S ní se sportovkyně vyrovnávají různými způsoby - některé při cvičení nosí vložku, jiné prostě přestanou cvičit. Přitom to je jedna z nejhorších věcí, které mohou udělat - jedním z rizikových faktorů pro vznik inkontinence je nadváha.

Bylo zjištěno, že pro některé lidi může 10 nebo 15 kilogramů dolů znamenat, zda u nich k únikům bude docházet či nikoli. Je ale také pravda, že fyzicky aktivní ženy mají s inkontinencí obtíže častěji než ostatní. Nejrizikovějšími jsou v tomto ohledu sporty jako běh nebo basketbal, protože se při nich člověk opakovaně odráží, a tyto odrazy mohou zvýšit tlak v břišní dutině a přenést náraz i na svalstvo močového měchýře. Důležité ovšem je, že když se žena v mládí věnuje takto náročnému sportu, nijak u ní nevzrůstá riziko obtíží s udržením moči v pozdějším věku, tedy tehdy, kdy s aktivním sportem skočí.

Těm ženám, které trpí "cvičební inkontinencí," odborníci mohou doporučit vaginální pomůcku - nejčastěji tampón nebo pesar - která měchýř zvedne a zabrání tak úniku moči. I ženám, které se rozhodnou pro tyto pomůcky, ovšem lékaři doporučují cviky na posílení pánevního dna - tzv. Kegelovy cviky. U nich se prokázalo, že jsou v boji proti inkontinenci velmi účinné, často více než některé operativní zákroky. Pro provádění Kegelových cviků je především důležité rozeznat svaly, které je potřeba posilovat - mnoho lidí má sklon spíše tlačit, zatímco při správném posilování dochází spíše pocitu zvedání a mačkání uvnitř v těle. Pokud byste si nebyli jist, zda procvičujete správně, odborník-lékař vám jistě poradí a pomůže příslušené svaly najít.

Reklama

Pro procvičení na začátek doporučují odporníci následující sadu cviků:

 • Stáhněte svaly pánevního dna na tři doby, a poté je na stejně dlouhou dobu uvolněte. Celkem to opakujte patnáctkrát, a to třikrát denně - jednou vleže, jednou vsedě a jednou vstoje.
 • Po dvou týdnech můžete dávky zvýšit - svaly vždy stáhněte na deset sekund a pak na stejně dlouho povolte. Opět třikrát děnně po patnácti opakováních. Pokud vám to pomůže, pořiďte si cvičební deníček, abyste procvičovali opravdu pravidelně.
 • Rozhodně se nevzdávejte předčasně. Bude trvat asi osm týdnů, než se výsledek dostaví. Když se svaly posílí, udržujte je v kondici tím, že tyto cviky zabudujete do svého denního programu.


  Pokud si zvyknete cvičit během stání ve frontě nebo při řízení auta, bude pro vás cvičení stejně samozřejmé jako čištění zubů - a nic lepšího pro svou pánev nemůžete udělat. Přitom silné svaly pánevního dna znamenají nejen menší riziko inkontinence, ale také méně obtíží při porodu nebo kvalitnější prožívání sexuálního života.


  Zdroj: http://www.inco-forum.cz/
 • Reklama

  Komentáře

  Natálka (Ne, 7. 1. 2007 - 11:01)
  je mi 17,nebyla sem u gynekologa ani urologa a mam zrejme take unik moci.... existuji nejake tablety,ktere si mohu sama koupit v lekarne nebo nejake cviky???? dekuji
  NATALIE"seznam.cz
  Návštěvník (Ne, 7. 1. 2007 - 11:01)
  ahoj.v 17 ti to neni moc normalni. svaly vetsinou povolí v tehotenství ci po porodu,nebo starim.v 17 se podle me bude jednat o neco jineho a sama bys to nevyresila.Muzou tam byt ruzne priciny od bakterialni infekce mocove soustavy az po velkou uvolnenost svalu,na ktere se cvici KEGELOVY CVIKY A CVIKY NA PANEVNI DNO.muzes si je najit na internetu,ale radila bych ti zajit za doktorem.
  Miks (Čt, 25. 1. 2007 - 11:01)
  Ahoj Natalko. Je mi 17 a problemy mam uplne stejne. Docela me zarazilo,ze je mam v takle nizkem veku a jak tak koukam,nejsem jedina? Je to dost neprijemne,jak dlouho te to uz asi trapi? Me zhruba pul roku..Pa Misa
  Návštěvník (Čt, 25. 1. 2007 - 14:01)
  mě se to taky občas stává. je mi 20...
  Janina (Pá, 26. 1. 2007 - 07:01)
  Holky neblázněte. Existuje spousta léků, kterými se to dá řešit Detrusitol, Spasmed, Vesicare ..... Je třeba nechat si na urologii udělat vyšetření, aby se zjistila příčina ( záněty, mech.poruchy, hormony ) a řešení se určitě najde.
  Petra (Po, 5. 2. 2007 - 18:02)
  Ahoj.Je mi 19 a tímto problémem občas trpím také.Hlavně při kašli,nebo rychlém pohybu.Cítím se trapně,když se mi stane taková nehoda.Proto nosím často vložky i mimo dny,ale ani ty někdy nepomohou,a ty inkontinentní bych se ostudou propadla.Poradíte mi jakou ochranu používáte holky?Péťa.
  Zoe (Po, 5. 2. 2007 - 19:02)
  Holky, souhlas s Janinou, ve vašem věku by inkontinence být neměla. Začněte u gynekologa, ten vás případně nasměruje na urologii ev. i na neurologii. Nemá cenu brát nějaké tabletky a řešit vložky, musíte řešit příčinu.
  Já vím, neradím nic příjemného, ale přece s tím nechcete takhle žít.
  Držím palce!
  Petra (St, 7. 2. 2007 - 13:02)
  Na vyšetření jsem už byla,ale prý je vše v pořádku,asi to bude stresový problém:-(Vlastně se mi to stává až od střední.Snažím se být v klidu a třeba i cvičit,ale aspoň jednou týdně,vidím problém na kalhotkách,nebo na vložce...:-(P.
  Petra (St, 7. 2. 2007 - 13:02)
  Na vyšetření jsem už byla,ale prý je vše v pořádku,asi to bude stresový problém:-(Vlastně se mi to stává až od střední.Snažím se být v klidu a třeba i cvičit,ale aspoň jednou týdně,vidím problém na kalhotkách,nebo na vložce...:-(P.
  Lenka (Út, 27. 2. 2007 - 11:02)
  Holky,úplně vím o čem mluvíte.Sice je mi 26,ale také jsem zaregistrovala během nějakých zkoušek na škole,když bylo hodně stresu,problémek za který jsem se moc styděla,ale prostě asi u některých dívek je to prostě normální při nějakém tom stresu.Jo a za vložky se nestyďte,existují přeci speciální intimky ne?Horší je topak,když to souvisí s nemocí,to pak chce opravdu zakročit...
  Lam (Út, 27. 2. 2007 - 13:02)
  Je mi o hodně víc jak Vám a hodně dlouho jsem se s tím taky trápila.K doktorovi by mě nikdo nedostal, jednou jsem se zmínila na gynekologii, není to prý nic vážného a nic... Loni jsem si někde přečetla jednoduchou radu. Při močení se pokusit zastavit proud moči, tak 2-3krát. Zkusila jsem to, ze začátku to vůbec nešlo, ale postupně se to zlepšovalo, no a dnes nemám problém. Občas si vzpomenu a zkouším to, jen tak preventivně a jde to dobře. Ale chce to čas, trpělivost a hlavně vzpomenout si. Jste ještě hodně mladé a ani já si nedovedu představit celý život na práškách, nebo s vložkama. O intimním životě ani nemluvím. To Kegelovo cvičení je taky dobrý, stojí za to to vyzkoušet. A mějte se rády.
  mirka (St, 14. 3. 2007 - 10:03)
  Ahoj ,je mi 17,už půl roku chodím na urologii,únik moči mám již téměř rok..měla jsem už spoustu druhů prášků,ale nic nepomáhá..jev to už nesnesitelný a pomalu se s tím nedá žít..nemám přítele,pořád nosím vložky,tmavé oblečení,pořád se stříkám nějakýma vonavkama,ale nic..jestli někd ovíte,co mi pomůže -budu neskonale vděčná
  Marek (St, 14. 3. 2007 - 15:03)
  Mirko, posiluj pánevní oblast speciálními cviky a možná by pomohla operace? To by ale měli zjistit na urologii, co za tím je. Navíc jestli sportuješ (gymnastika, basket), tak je to jasné.
  Návštěvník (So, 17. 3. 2007 - 12:03)
  Dobrý den Mirko,věřím,že tě tento problém velice trápí.Studuji lékářskou fakultu a několikrát jsem se touto problematikou zabýval.Zajímalo by mě,při jaké činnosti se tento problém vyskytuje,trochu ho popsat.Jak často v intervalech pociťuješ indispozici apod.Jakou ochranu používáš a kolik ji spotřebuješ.Případně jaké léky si bralaJako poslední jaké množství moči uniká..Děkuji za vaší spolupráci Mirko.Rád Vám během týdne odpovím dál.Janko.
  ... (So, 17. 3. 2007 - 13:03)
  pozor na hormonální antikoncepci. Může to mít souvislost. Asi je dobré vědět jak působí, jaké hormony se podávají, co způsobují tyto hormony...Udržují pohlavní orgány v neplodnosti a k tomu je třeba nadbytek nějakého hormonu, co tohle způsobuje. Představte si přechod, klimakterium. O co tam jde? Proč většinou trpí inkontiencí starší ženy? Není to jen stárnutím, tedy přirozeným procesem, působením přitažlivosti zemské..., ale v zásadě je to úbytkem jistého hormonu, který udržuje vaječníky a dělohu v chodu. Ten se potlačí i dodáváním HA.Děloha nepracuje jak má a protože není v chodu, krní, leniví. Nad dělohou je močový měchýř, těsně se jí dotýká, vypadá to, že se o ni opírá. Když děloha krní, pak močák sestupuje...a je to.Pozor na HA a na nedostatek pohybu.
  Návštěvník (Ne, 6. 5. 2007 - 18:05)
  Janko..inkontinence mě trápí už přes rok a je to stále horší,vložky nosím pořád..moč mi uniká ve stresu,při sportu,při kašli..prostě pořád,poslední dobou čímdál více je to čím dál více cítíi,používala jsem už asi 5 druhů léků,ale žádný výsledek..řekla bych,že urolog,ke kterému chodím to vůbec nebere vážně,ale já jsem už na pokraji sil,stáhla jsem se uplně ze společnosti,všechny okolo sebe ztrácím,jestli víte,jak mi pomoc,prosím pomozte..
  Janko (So, 12. 5. 2007 - 12:05)
  Děkuji za příspěvek,bylo by dobré kdyby tento problém,který jste napsala lépe popsala,jak jsem již podotýkal na minulý článek-.viz.Jak často v intervalech pociťuješ indispozici apod.Jakou ochranu používáš a kolik ji spotřebuješ.Případně jaké léky si brala. Jako poslední jaké množství moči uniká Váš věk.Rád pomohu a poradím a podám návrh jak dál.Díky Janko.
  Janina (So, 19. 5. 2007 - 09:05)
  Mirko je načase změnit urologa, z vlastní zkušenosti vím, že co si nevybojuješ, to nemáš.
  Mirka (So, 19. 5. 2007 - 12:05)
  Ahoj:(..používala jsem asi 5 druhů prášků,naposled uroxal ráno a večer..vložky mám pořád,obyč,tak 3 za den..měla bych začit cvičit,prý to pomáhá..ale při jakýmkoliv pohybu,běhu,chůzi..je to šílený..to mokro a ten pocit..strašný,taky když jsem ve stresu a to jsem skoro pořád už ted,tenhle tejden mám jít k doktorovi,ale on to vůbec nebere vážně..už mě ten problém trápí 15 měsíců a je to jen horší,při sportech a ted v létě..:(((
  Janko (So, 19. 5. 2007 - 13:05)
  popravdě řečeno vidím,že to problém bude poněkud jiný,ale neboj vyřešíme ho jo?Může jít též i o infekci apod.Minulý týden jsem studoval a nebudeš věřit tento =problém má 1/3 dívek v dospívání,bývá to spojeno i se začátky sexuálního žítí.Ano měla si pravdu,že fungují i cviky,ale nejprve musíme zjistit zda nejde o infekci..je na tebe i jiný kontakt?jakýkoliv,z jakého kraje jsi..díky.
  Mirka (St, 23. 5. 2007 - 17:05)
  Ahoj Janko,docela si mě zarazil tím ,co jsi napsal..nevím,jestli se mám být víc než ted nebo ne..děkuju,že máš zájem mi pomoc..jsi jediný..jo,můj mail je xxxmirinkaxx"centrum.cz..tak se mi kdyžtak ozvi,díky
  Bejbatko (St, 23. 5. 2007 - 20:05)
  Mam problem. Casto se mi stava, ze mam pocit, ze se pomocim, nebo ze jsem se pomocila. Ale jeste se mi to nikdy nestalo. Je to velmi neprijemne. Nevite cim to muze byt?
  Janko (So, 26. 5. 2007 - 11:05)
  Ahoj Mirko,tak ok mail mám,tak se můžeme dohodnout,nestraš,že jediný...Můžeš mi normal psát na mail co ti píšu..ahoj.
  ??? (St, 30. 5. 2007 - 18:05)
  aaaa
  Milena (Po, 10. 3. 2008 - 14:03)
  Na jednej prednáške pre medikov som počula, že tento váš problém možu spôsobovať aj črevné parazity obzvlášť ked sa vyskytujú v oblasti konečníka ako mrle, hlisty a podobne. každopádne treba tento problém riešiť z lekárom a nájsť príčinu pomočovania otálanie len problém zhoršuje a liečbu predlžuje.
  Ivča 19 let (Pá, 17. 10. 2008 - 14:10)
  Byla jsem kvůli inkontinenci na operaci, ale vůbec to nepomohlo, je to snad ještě horší. Dřív jsem se pomočila je trochu, byly to malé úniky moči, ale teď po operaci je to horor. Zrovna včera kamarádka vyprávěla vtip a já jsem se rozesmála tak, že ze mě vytekl celý obsah močového měchýře, všichni viděli, jak mi to teče přes rifle, no hrůza! Nikomu bych to nepřála. Jsem zoufalá, protože když operace vše zhoršila, co jiného mám dělat. doktor mě přesvědčuje, abych šla na druhou oepraci, že příště se to určitě podaří, ale mám strach. Uvažuju, že to všechno skončím, seženu si prášky na spaní a bude po problému.
  Kamil (Pá, 17. 10. 2008 - 16:10)
  Ivčo, to by bylo moc jednoduché. Na své bližní jsi nepomyslela? Máš život před sebou a naději, že další operace tvé problémy odstraní. Navíc počůrat smíchy se může každý, naopak je fajn, že se umíš takhle od srdce zasmát. Nic si z toho nedělej, bude lépe.
  Iveta (Pá, 17. 10. 2008 - 21:10)
  Zeptej se v poradně gynekoložky na wwww.radyprozeny.cz. Odpoví na všechno a nemusíš nikam chodit.
  reminas (Pá, 6. 3. 2009 - 02:03)
  / enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz /
  admin (So, 28. 3. 2009 - 15:03)
  http://enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz/
  Anous (So, 16. 5. 2009 - 18:05)
  Mívám občas inkontinenci, ale k lékaři se mi jít nechce, bojím se, je to choulostivé, neznáte něco na prvenci?
  Návštěvník (Po, 6. 7. 2009 - 16:07)
  http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/kulicky-pro-panevni-dno/kulicky-luna.html
  Karel Lukáš (So, 1. 1. 2011 - 13:01)
  Ivčo, to by bylo moc...Ivčo, nejsi jediná
  Já jsem nevidomý a měl sem kamarádku která byla také nevidomá a tímto problémem trpěla taky.
  Když už nevěděla co má dělat, tak sem jí poradil to co teď poradím tobě a to řešit to plenkami.
  Jí sem poradil značku Tenna.
  Jelikož se ve velikostech nevyznám, výběr nechám na tobě.
  Nebude cítit zápach a nikdo nepozná že plenku máš.
  Uvidíš že se budeš cítit skvěle a nebudeš myslet na takové hlouposti jako je spolykání prášků na spaní.
  A jestli si byla na té druhé operaci tak dej vědět jak ti to dopadlo.
  S pozdravem Karel Lukáš
  Dana (Po, 3. 1. 2011 - 11:01)
  Ivčo, nejsi jediná
  Já...Léčila jsem se asi patnáct let na únik moči. Různé léky a nosila jsem pleny, které mi vozili až domů. Bylo mi 45let a obtíže narůstaly a stála jsem před problémem, že s tím už nejde chodit do práce. Nepila jsem a stále jsem si jen chodila vyměňovat vložky, pak pleny. Objednala jsem se k jinému urologickému lékaři a ten mi doporučil operaci, kdy se protáhne pod močovou trubicí jakobi plátýnko a trubice se nadzvedne a je po problému. Znělo to jednoduše a já neměla co ztratit.Horší to být nemohlo. Jsem po této jednoduché a jen málo bolestivé operaci 8 let a můžu doběhnou autobus, kýchnou si, zakašlat a v noci nemusím každou hodinu na záchod. Přez den je to vůbec paráda. Hrozně se mi ulevilo. Byla jsem z úniku pořád v křeči, kdy se zas pomočím a kde se převléknu a umyji. Otázka nesmrdím. Byla to hrůza. Teď paráda. Žádné léky a že jich bylo ani terapie a cvičení nepomohli, až operace. D
  Ivana (St, 30. 3. 2011 - 15:03)
  Léčila jsem se asi patnáct...Dobrý den taky trpím na inkontinenci. Už mám za sebou i nepříjemné vyšetření a pan doktor usoudil , že podstoupím operaci Poševní pásku. Mohl by mi někdo napsat jestli je to potom po operaci nějak bolestivé ( myslím tím jít na záchod,po vyšetření to bylo moc nepříjemné) a zda budu vyšetření podstupovat nějak často.? A taky zda to opravdu pomuže nebo je nutné u toho ještě cvičit pánevní dno.? Prosím děkuji za odpovědi I.
  Ivana (Út, 2. 10. 2012 - 15:10)
  Léčila jsem se asi patnáct...Já bych se operace bála, mám zatím střední stupen, takže jsem to zkusila jinak. koupila jsem přírodní přípravek Ive v lékárně a užívám ho asi 3 měsíce, už po měsíci jsem viděla zlepšení a to mě hodně překvapilo, ted je to super, už ji skoro nemám. Jsem ráda, že se to zlepšuje a ne zhoršuje, operace se bojím.
  Kateřina (So, 13. 10. 2012 - 15:10)
  Já jsem štastná, že už nemusím kupovat neustále vložky a že mi inkontinence odezněla. Pomohl mi moc Ive, je nehormonální. Užívám ho nějakou dobu a už mám zase zpátky své staré seběvědomí a jsem v pohodě. I manžel je spokojený.
  Pavla (Po, 15. 4. 2013 - 09:04)
  Mě také pomohl Ive, nejde to ze dne na den,ale i tak jsou jeho učinky znatelné. Jsem za nej moc vděčná, protože me inkontinence hodně omezovala.
  pokud jde o in… (Čt, 28. 8. 2014 - 18:08)
  je nejlepší nestydět se promluvit si s doktorem. Já se s mojí obvoďačkou znám asi třicet let a když se u mně začal na začátku prázdnin objevovat tenhle zdravotní problém, prostě jsem za ní zašla. Dala mi takovou brožurku se cviky a doporučila mi koupit si Incovenal, což jsou takový nehormonální prášky na posílení svalů pánve. No a díky tomu, že jsem s tím neváhala a šla k doktorovi hned, tak po dvou měsících mi ten problém už téměř vymizel. Takže dámy i pánové, hlavu vzhůru a nestydět se.
  Jirka (Ne, 31. 8. 2014 - 17:08)
  je nejlepší nestydět se...Potřebuji poradit. Já mívám období kdy dobíhám na wc na poslední chvíli. Bohužel parkrát už se stalo, že jsem to už nestihnul a trochu si ucvrnknul nebo se i trochu počural při rozepínání zipu. Je to takové intenzivní nutkání prostě doběhnu na záchod ale ještě nejsem připraven a začnu učurávat předčasně. Bohužel jednou už jsem se počural i při odemykání dveří od bytu a jednou jsem to nevydržel ve výtahu. Jde o taková období napříkad 3 měsíce jsem v pohodě a pak 1 až 2 týdny problémy doběhnout, ucvrnkávání a někdy i počurání. Vím že je to problém hlavně žen proto se mi to zdá divné. Bohužel už si toho všimla manželka a u jedné takové čurací nehody byla i tchýně. To byla pro mně peprná ostuda. Obě teť do mně hustí ať s tím něco začnu dělat. K doktorům moc nechodím. Můj obvodní lékař je žena doktorka (nebyl jsem tam už několik let) a přiznám se že se tak trochu stydím tam jít a přiznat to zvláště když se ten problém objevuje náhodně a pár měsíců jsem vždy OK bez problémů. Je mi 39 let co myslíte, že by to mohlo být? Případně jak s tím bojovat? Díky
  hanka (Pá, 12. 9. 2014 - 17:09)
  Děkuji za příspěvek,bylo...presne to co pises zazivam taky je to hrozne citim se trapne pred pritelem a taky v sexu mam s tim problem,uz nevim jak dal zakaslu nebo jen psiknu a je to a taky kdyz mam stres to je jeste horsi nebo kdyz nekam bezim kdyz skacu a tak je mi 40let mam tri deti tak nevim jestli je to po porodu
  Lenka (Ne, 18. 1. 2015 - 16:01)
  Já jsem s únikem moči začala mít problémy po porodu a zhoršovalo se to věkem. Cítila jsem se trapně, potom co už nepomáhaly ani intimky jsem se svěřila lékaři. ten mi doporučil ive inkontinstop, což je produkt na přírodní bázi a k tomu jsem cvičila cviky na pánevní dno. A po třech měsících bylo veliké zlepšení.
  Blanka (Pá, 27. 2. 2015 - 23:02)
  Na únik moči beru IVE. Chci se jen zeptat zda ho můžu používat stále. Pomohl mi ale mám strach když ho přestanu brát že se mi problém zase vrátí.
  Mila (So, 28. 2. 2015 - 06:02)
  Ja mam take obcas problem s urgentni inkontinenci-jak tu pise Jirka,ale pres lekarskou vedu to resit nebudu.Obvodak je dobrej,ale urolog je idiot a ozrala.Tak jsem si sam naordinoval plenky.Prasky do sebe taky hustit nebudu.S tema plinkama je troche vetsi prace a pritelkyne mi rika,ze si je nasazuju taky pro svoje pohodli,ale me je to jedno.Hlavne,ze mam suche kalhoty a nepachnu moci.Spousta lidi se za plenky stydi a vzali by si je az v krajni nouzi,ale jde jen o zvyk.Ostuda to neni a kdyz mi nekde vykouknou,tak se jen usmeju.
  PP (So, 28. 2. 2015 - 13:02)
  Úchylný pedoprase, už zase změnils nick a bliješ tu svý chorobný představy? Ak des byl tak dlouho zalezlý. Tady nic pro tebe, tady malou holčičku neulovíš!
  Co je ti do to… (So, 28. 2. 2015 - 15:02)
  Úchylný pedoprase, už zase...skoc pod vlak at ti vyjezdi ty hovna co mas v palici TY HOVNOPRASE.Nikoho tu nebudes urazet a diktovat o cem se psat smi,nebo nesmi.Kdyby tu byl poradnej spravce stranek,tak uz mas davno po prdeli a nadosmrti zakaz se lezt TY HOVNE Z MORAVY VYPICENCE.Fotr si ho mel radeji vycakat do kopriv,nez namrdal tvou mamu-asi to byla pekna kurva a pridrzela si ho-kdyby vedel co vymrda za HYBRIDA POSRANYHO- TY ZEBRAKU co nema ani na pliny!VYMRDANCE!Ani na zenskou se nezmuzes protoze ses zesranej.Ceka te domov duchodcu a URCITE TI NESTOJI ANI CURAK A PROC VLASTNE?NA HOVNO VID TY HOVNO
  PP (So, 28. 2. 2015 - 17:02)
  Kdyby tu byl pořádný správce stránek, tak sesype tvoje pedoprasácký úchylárny a lovení dětí na celém cz netu a už tě hledá Interpol po celé Evropě.
  janina (So, 28. 2. 2015 - 17:02)
  no to je hrozný,jedna si myslí,že načerpá nějaké rady s potíží a místo toho si tady někdo nevidí do pusy
  PP (So, 28. 2. 2015 - 18:02)
  Načerpáš. Úchylák brzo vypadne a zkusí to v jiné diskuzi.
  Barunakop (Ne, 26. 7. 2015 - 11:07)
  Byla jsem kvůli inkontinenci...Ahoj,
  doporučuji ti kontaktovat dobrého lékaře.
  Měla jsem stejný problém a také mi trvalo než jsem našla doktora Otčenáška.
  Neměj strach a zkus ho kontaktovat. Je to specialista a nejsem zřejmě jediná komu vhodně pomohl - můžeš se podívat, co o něm píšou ostatní na fórech atd.
  Kdyžtak tady je na něj kontakt: http://www.urogynekologie-otcenasek.cz/ 776303046
  Reklama