Imunita

Imunitní systém je tou nejmocnější zbraní, kterou naše tělo každý den bojuje s nebezpečnými vetřelci (bakteriemi, viry, rakovinou), a pomáhá tak udržovat zdraví.
Dříve nebo později každý podlehne nepříjemnému nachlazení nebo útoku chřipky. Často se bez varování během dne dostaví slabost, bolesti hlavy, horečka, ucpaný nos a naše výkonnost prudce klesá. Onemocněli jsme chřipkou. Jsme napadeni viry. Čeká nás minimálně desetidenní trápení a posléze i nepříjemná únava. Pocit duševní i tělesné svěžesti je pryč.

Buněční piráti ? viry

Patří mezi nejnebezpečnější nepřátele člověka. Jsou lidskému oku neviditelné a bez pomoci živé buňky se nedokážou rozmnožovat. K životu se vlastně probouzejí až po proniknutí do živé buňky. Jako piráti jednu buňku po druhé ?dobývají? a usmrcují. V našem těle však naštěstí mají silného protivníka ? imunitní systém. Někdo v průběhu roku onemocní chřipkou několikrát a jiný třeba neonemocní vůbec. Ta zdánlivá nespravedlnost vězí v připravenosti a bezporuchovosti naší imunity.

Posilování imunity

Bez pestrého a pravidelného jídla to nejde. Příroda sama zajistila, aby naše tělo v potravě přirozeně přijímalo řadu přírodních látek, které naši imunitu popichují k vyšší aktivitě a udržují ji v neustálé pozornosti. Možná bychom očekávali látky, jejichž název je dlouhý a nesrozumitelný. Opak je pravdou. Jsou to některé přírodní cukry (například b-glukany v houbách) a bílkoviny (například tzv. Chlorella růstový faktor z mikroskopické sladkovodní řasy Chlorella). V jídle také musíme přijímat látky s obsahem stopových prvků (zejména selenu), s obsahem minerálů (zinek) a s potřebným obsahem vitaminů (vitamin C a E). I ty zajišťují bezchybnost a výkonnost naší imunity.

Pestrá strava

Mnozí lidé často pestrost svého jídla podceňují. Vítězí rychlost, konzumnost, a hlavně ?image?. K vážnému zamyšlení nás mnohdy přinutí až první zdravotní potíže. Vždyť právě obyvatelé České republiky dlouhodobě trpí nedostatečným příjmem selenu ve stravě a jsou vystaveni vyššímu riziku infekčního onemocnění, onemocnění srdce a cév, rakoviny. Je to velká škoda, protože včasným rozhodnutím pro správnou životosprávu jsme schopni celé řadě potíží předejít. Je však velmi obtížné bojovat s trendy a pohodlím moderní společnosti a doby.

Řešení jménem doplněk stravy

Díky řadě speciálních farmaceutických technologií lze dnes z přírody izolovat přírodní látky, čistit je, bezpečně a účinně podávat v podobě tobolky nebo tablety jako doplněk každodenní stravy. Takto upravené b-glukany, selen biologicky vázaný v buňkách sladkovodní mikroskopické řasy Chlorella, organicky vázaný zinek, vitamin C a E jsou účinným a prospěšným řešením pro oslabenou imunitu. Tuto plnohodnotnou kombinaci přírodních látek obsahuje v lékárnách volně dostupný přípravek ImuSeZin E tablety s výhodným dávkováním 1 tableta denně.

Užívání ImuSeZinu E je prospěšné

Posiluje imunitu proti virovým a bakteriálním infekcím (chřipka a nachlazení). Snižuje škodlivý vliv stresu, smogu, UV záření, kouření a alkoholu. Zvyšuje odolnost organismu proti rakovině. Doplňkovým podáváním s antibiotiky urychluje léčbu infekčního onemocnění.

Přípravek je možné zakoupit v lékárně po celé ČR

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (28)

 • Obrázek uživatele méda
  méda (anonym)

  stres, psychika, zelenina. základ dlouhověkosti zima, dřina, hlad

  Čer 14, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  A dodržuješ to?

  Čer 14, 2009
 • Obrázek uživatele janakolova
  janakolova (anonym)

  Pokud máte problémy s vleklými nachlazeními, doporučuji Curenzym, je na posílení imunity, mně skvele pomohl.

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele dozor
  dozor (anonym)

  POZOR - curenzym je neúčinný! Vyjde levněji, protože to je doplnění potravy nikoliv lék, ale pro doplnění potravy je to poměrně drahé. Například podravka je levnější. Slyšel jsem, že se vydává za lék enzymoterapii, což je velký podvod. Toto doplnění potravy nemůže nahradit lék např. Wobenzym.

  Kvě 12, 2010
 • Obrázek uživatele Barbora
  Barbora (anonym)

  Mně osobně curenzym pomohl, a vůbec mi nepřišlo, že je to „jen“ doplněk, jsme ráda, že je rostlinný a necpu do sebe chemii. A to nemluvím o tom, že Wobenzym mi způsoboval průjmy!

  Kvě 28, 2010
 • Obrázek uživatele mila
  mila (anonym)

  napadlo někoho se podívat na obal obou přípravků a přečíst si složení?Nevím ,ale třeba je to jedno a to samé ale jiný obal od jiné firmy.

  Kvě 28, 2010
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  To rozhodně není. Na to jsem se někde ptala a Wobenzym léčí např. opakované záněty a jiné nemoci, kdežto Curzym je nějaký doplněk, který asi lze také užívat, ale vzhledem k ceně se už vyplatí ten lék.

  Kvě 30, 2010
 • Obrázek uživatele mila
  mila (anonym)

  To rozhodně není. Na to...tak jsem nelenila a podívala jsem se do lékařského slovníku.oba preparáty mají stejné léčivé složky .jen se liší pomocnýma látkami.

  Kvě 31, 2010
 • Obrázek uživatele mila
  mila (anonym)

  Z čeho se enzymy získávají? Papain se získává z plodů papáje, bromelain z ananasu. Enzymy trypsin, chymotrypsin a enzymová směs pankreatin jsou získávány z pankreatů mladých jatečních zvířat. Amyláza a lipáza jsou mikrobiálního původu (Aspergillus oryzae).

  Kvě 31, 2010
 • Obrázek uživatele TerinkaB
  TerinkaB

  Na imunitu uz dneska existuje cela rada doplnku, vice ci mene kvalitnich... Ja myslim ze vychozim bodem je zdravy zivotni styl, vyvazena strava s dostatkem vitaminu a pohyb. Jinak nedam v obdobi chripek nebo treba pred odjezdem na dovolenou dopustit na preventan, ten se nam dost osvedcil.

  Čer 28, 2010
 • Obrázek uživatele inna
  inna (anonym)

  Imunita je vecne tema, zvlast v rodine detmi:o) Ja mam pozitivni zkusenosti s multivitaminy, echinaceovymi kapkami, celou radou preventan, zazvorem a laktobacily. Kazdy ma ten svuj recept:o)

  Zář 06, 2010
 • Obrázek uživatele ,,
  ,, (anonym)

  Specializujeme se na distribuci českých vysoce kvalitních a zdraví prospěšných přírodních doplňků stravy stavěných převážně na celosvětově velmi žádané české sladkovodní řase z Třeboně (Chlorella Sp.), tzv. živé colostrum a jiné přírodní produkty české společnosti Queen Euniké s.r.o. Všechny produkty jsou vyráběny ve farmaceutické společnosti FAVEA s nejvyšším certifikátem GMP a spadají tak pod kontrolu SÚKL (Státní úřad pro kontrolu léčiv). Přestože jde o doplňky stravy, probíhá výroba za stejně přísných podmínek a ve sterilním prostředí, jako se vyrábějí léky. Největší důraz je kladen na kvalitu surovin a správný technologicky postup při výrobě. Výsledkem je maximální funkčnost, vstřebatelnost a účinnost produktu. Více zde: http://www.qelife.cz/ www.eunikepartner.cz/?s=881

  Led 12, 2013
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  Imunita je vecne tema, zvlast...Co se týče laktobacilů, tak mám vyzkoušené laktobacily imunit ale cucavé pastilky, pomáhají mi nejen s trávením, ale pečují i o zdravé dásně, mají super pomerančovou chuť.V lékárně mi to doporučili , je to prý novinka, ale tahle se fakt povedla!

  Feb 14, 2013
 • Obrázek uživatele Mílík
  Mílík (anonym)

  Já dávám své dcerce přírodní vitamíny a musím říct, že nás nachlazení a ani teploty netrápí. Rád napíšu jak se ty vitamíny jmenují. Tady je na mě e-mail info@zdravizbylinek.cz

  Feb 03, 2015
 • Obrázek uživatele Veroniko, Evo atd.
  Veroniko, Evo atd. (anonym)

  Kupuju domů Imunit 5Prevemax...táhni s tou reklamou!

  Lis 20, 2015
 • Obrázek uživatele Jasně
  Jasně (anonym)

  Hodně jezdím na kole a...Tak jezdi a nelži.

  Lis 26, 2015
 • Obrázek uživatele lukas
  lukas (anonym)

  mam dobře zkusenosti s kapkami od CBDex. Kapou se pod jazyk, posiluji imunitu a obranyschopnost. Jsou i jako prevence. Beru je kratce ale citim se i min unaveny, tak uvidim co ajak ještě po trochu delsim uzivani.

  Feb 24, 2016
 • Obrázek uživatele herbert
  herbert (anonym)

  mam dobře zkusenosti s...o tom uz jsem cetl, zda se mi to jako dobra věc.

  Feb 25, 2016
 • Obrázek uživatele pff
  pff (anonym)

  mam dobře zkusenosti s...ale prdlajs, zase jen stupid reklama.

  Feb 25, 2016
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Poradíte mi prosím někdo jak pomoci mamželovi kterého trápí neustálé nachlzení? Je rybář takže hodně času tráví v chladnu u vody a pak vždycky kašle. Nevím si už rady, jeho kašel mě v noci neustále budí :/

  Kvě 27, 2016
 • Obrázek uživatele Saraj
  Saraj

  Dano, u rybářů je hlavní vsadit na kvalitní oblečení, zkuste se spolu podívat třeba tady: http://www.rybarskepotreby-shop.cz/obleceni/ Bez dobrého vybavení se bohužel rybáři neobejdou, potom to odnesou nemocí.

  Kvě 27, 2016
 • Obrázek uživatele musíš
  musíš (anonym)

  Poradíte mi prosím někdo...ho pořádně obléct, když je retardovaný a sám to nezvládne. Teda jestli si tady neděláš pouze "půdu" pro nějakou tu reklamičku. :DD

  Kvě 27, 2016
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Já jsem bojovala s imunitou hlavně v zimě, ale pomáhají mi jako prevence tabletky VirusBlock, teď jsem celý rok v pohodě.

  Črv 01, 2016
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Na zimní nachlazení je nej Zimák od Barnysu.

  Črv 01, 2016
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Já jsem jako Dominik Hašek, taky chytnu všechno, ale? Minulou zimu jsem začala brát Longevit ááá? Neměla jsem neschopenku. Super! Můžu doporučit.

  Říj 15, 2018
 • Obrázek uživatele jááá
  jááá (anonym)

  Za mě přírodní medicína v podobě smoothie. Posílám odkaz na článek včetně receptů. http://www.allik.cz/nejzdravejsi-letni-napoj/

  Říj 16, 2018
 • Obrázek uživatele Liška
  Liška (anonym)

  Když jsme u té Pharmy ještě není špatný tento produkt https://www.pharma-future.com/cs/enzymy/290-h-protect-enzyme-doplnek-stravy-84-kapsli.html

  Říj 16, 2018
 • Obrázek uživatele Hlavne
  Hlavne (anonym)

  Když jsme u té Pharmy...si kup nejakej doplněk na hlavu.

  Říj 16, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama