Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Hudba místo prášků na spaní

Na trápení s usínáním a spánkem doporučují buddhističtí vědci poslech hudby.

Problémy se spánkem, s nímž se často potýkají především starší lidé, se staly hlavním cílem výzkumu vědců z tchajwanské buddhistické nemocnice Tzu-Chi. Třiceti účastníkům pokusu ve věku od 60 do 83 let pouštěli před odchodem na lůžko 45 minut tlumenou uklidňující hudbu, zatímco stejný počet členů kontrolní skupiny se bez ní musel obejít.

"Už po prvním týdnu se mezi oběma projevily značné rozdíly," uvádí v odborném časopise Journal of Advanced Nursing vedoucí pokusu Hui-Ling Lai. "U plných 26 procent konzumentů hudby došlo k podstatnému zlepšení všech fází jejich spánku." Pokus nyní pokračuje další fází, ke které Hui-Ling Lai pouze uvedl, že s postupujícím časem se počet klidných spáčů zvyšuje i nadále.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Cilla
  Cilla (anonym)

  Mne se toto daří provozovat už 2,5 roku. A když si nestihnu nic pustit, tak spím špatně. To mám vyzkoušené a potvrzuji to!!!

  Črv 18, 2008
 • Obrázek uživatele Linda.now
  Linda.now (anonym)

  Naprosto souhlasím. Mně osobně pomáhají tato cd. http://www.relaxacni-hudba.cz/relaxacni-hudba

  Led 31, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama