Hraní videoher svědčí zraku

Lidé hrající akční videohry mají časem lepší schopnost rozeznávat různé odstíny šedé barvy. Tento objev by v budoucnosti mohl pomoci řidičům, kteří mají potíže s řízením v noci.

Za normálních okolností se rozeznávání kontrastu upravuje brýlemi nebo operací očí.

Nový výzkum amerických odborníků z Rochesterské univerzity v New Yorku ale prokázal, že hraním akčních videoher zpracovává mozek informace získané zrakem natolik efektivně, že zlepšení zraku trvá několik měsíců.

Během studie sledovali vědci dvě skupiny studentů, z nichž jedna hrála akční hry a druhá hry strategické, nevyžadující tak přesnou koordinaci mezi očima a rukama.
Hrálo se celkem 50 hodin během devíti týdnů a po této době se ukázalo, že akční hráči mají o 34 procent lepší schopnost rozeznat jemné odstíny šedé barvy než ostatní.

"Když lidé hrají akční hry, změní se způsob, jakým mozek normálně zpracovává vizuální podněty. Zrakový systém se díky nim dostává až na svou hranici, na což se mozek časem adaptuje," vysvětluje doktorka Daphne Bavelierová.

Podle její studie publikované v časopise Nature Neuroscience by se trénování akčních videoher mohlo stát účinnou součástí léčby některých zrakových vad.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama