Healthymagination: Nové nápady pro kvalitnější a levnější zdravotnictví

Dostupná zdravotní péče na vysoké úrovni stojí v zájmu nejen většiny států, ale i soukromých firem, které ve zdravotnictví podnikají. Jednou z nich je i GE Healthcare. Její iniciativa Healthymagination je zaměřená na podporu nových technologií a produktů umožňujících snížit náklady na lékařskou péči při současném zvýšení kvality a dostupnosti.

Během uplynulých dvou let spatřilo díky tomuto programu světlo světa 43 nových zdravotnických produktů, které ovlivnily téměř čtvrt milionu lidských životů, z nichž jsme vybrali několik obzvláště zajímavých.

 

* Clarient - diagnostika rakoviny

Diagnostika Clarient, jež je nyní součástí divize GE Healthcare, byla vyvinuta před šesti lety. Umožňuje důkladné testování molekulární patologie při onemocnění rakovinou prsu. Tato technologie dává lékaři přesné informace o stavu onemocnění a usnadňuje výběr vhodné léčby. Dnes Clarient pomáhá více než půl milionu amerických pacientek a technologie se dále rozvíjí, aby ji bylo možné využívat i při diagnostice jiných druhů rakoviny. Začíná také pronikat do dalších lékařských zařízení po celém světě.

*Vscan - ultrazvuková zobrazovací technologie

Miniaturní přenosné ultrazvukové zařízení umožňuje lékaři například provádět v rozvojových zemích testování na revmatické srdeční onemocnění i mimo zdravotnická zařízení. Revmatická choroba srdeční je závažné onemocnění, ale u dětí a mládeže jí lze velmi často předcházet. Přístroj umožňuje lepší a přesnější diagnostiku ať jste kdekoliv. Společnost GE věří, že Vscan by se mohl při vyšetřování stát stejně rozšířeným a nepostradatelným přístrojem jako tradiční lékařský stetoskop.

*Optima MR430s - magnetická rezonance

Nový revoluční přístroj na vyšetření končetin metodou magnetické rezonance je určen pacientům se zraněním ruky, lokte, zápěstí, kolene nebo kotníku. Pro pacienty je tato technika mnohem pohodlnější a příjemnější, do přístroje se totiž umístí jen vyšetřovaná končetina. Společnost GE navíc nedávno oznámila spolupráci s golfovou organizací PGA Tour. Spojila se Jimem Furykem, hráčem roku 2010, a společně připraví osvětu zaměřenou na prevenci úrazů.

*Sunspring - zařízení na čištění vody

Kvalitní pitná voda je základem pro lepší zdraví lidí na celém světě. Společnost  IWT  (Innovative Water Technology, Inc.) byla po GE první společností, která získala certifikaci healthymagination. GE a IWT loni společně pomáhaly řešit následky ničivého zemětřesení na Haiti. Sunspring patří k nejúspornějším dostupným systémům na čištění vody. S využitím sluneční energie dokáže zpracovat až 19 hektolitrů denně s náklady asi 0,034 dolarů na hektolitr.  

*Embrace - „inkubátor“ proti podchlazení novorozenců

Tato náhrada inkubátoru kombinuje spací pytel s vyhřívacím zařízením a představuje bezpečný, levný způsob, jak zabránit u novorozenců úmrtí z důvodu podchlazení. Embrace byl použit při klinické studii v Indii. Dětská úmrtnost v Indii je děsivě vysoká - představuje až třetinu z celkového počtu úmrtí malých dětí ve světě. Embrace (v překladu objetí) může tento trend zásadně zlepšit, protože pomáhá udržovat tělesnou teplotu u velmi malých miminek už od hmotnosti 1,5 kg.

O společnosti GE:

GE (NYSE: GE) je globální diverzifikovaná společnost působící v oblasti infrastruktury, financí a médií, jejímž cílem je reagovat na základní potřeby lidstva. Společnost svým klientům nabízí řešení pokrývající širokou škálu odvětví od výroby energie a leteckých motorů po finanční služby, zdravotnictví a televizní vysílání. GE nabízí své služby ve více než stovce zemí světa a zaměstnává celkem přes 300 000 lidí.   Další informace najdete na webové stránce www.ge.com .

O iniciativě healthymagination:

Healthymagination je závazek společnosti GE v celkové hodnotě 6 miliard dolarů, který byl zahájen v květnu 2009. Tato vize „imaginace ve zdravotnictví“ vyzývá k inovacím, jež mají směřovat ke snížení výdajů, zlepšení přístupu ke zdravotní péči a zlepšení její kvality a efektivity na celém světě. Další informace najdete na  www.healthymagination.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Johny
  Johny (anonym)

  Kontrola finančních toků ve zdravotních pojišťovnách by přinesla víc, než nová technika. Zdravotní pojišťovny by měly pouze transferovat vybrané peníze zpět do zdravotnictví. Na vlastní správu by mělo být vyhrazeno procento z příjmů, které by limitovalo množství dalších skrytých úniků. Už z principu musí jít o neziskový sektor, jinak se ze zdravotnictví stává černá díra.

  Srp 05, 2011
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Trend spěje k tomu, že si budeme zdravotní péči platit sami a peníze ze zdravotního pojištění budou určeny jen k udržování chodu zdravotních pojišťoven.

  Srp 05, 2011
 • Obrázek uživatele vitásek
  vitásek (anonym)

  ano,je to hruza u nas!nechci to tu rozebirat,nema to cenu se zlobit.vim co se poridi z penez lidi na zdrav.poj.v USA kteri si tam zdr.poj.plati.zadne doplatky,poplatky ap.a ta kvalita!(zdr.poj.je tam dobrovolne).a to pro kazdeho kdo ho tam plati a je pojisten.a ne jako u nas.a kdo ho tam neplati tak skonci podle lidi v USA v podradnych statnich nem.kam se tam nikomu nechce-ty jsou tak na urovni nasi zdrav.pece.a to se tam zase tolik neplati.jen by me zajimalo kam se ty penize vybrane u nas na zdrav.poj.ztraceji a nebo prelevaji.radsi ani nemluvit.tim jsem ale nechtel rici ze by u nas melo byt zdrav.poj.dobrovolne a ne povinne a ze nedokazeme delat spickovou medicinu srovnatelnou se svetem.ale kdyz nekdy ctu a vidim jak to vypada se zdrav.peci na vl.oci je to hruza.naprosto souhlasim s predchozim prispevkem.

  Srp 16, 2011
 • Obrázek uživatele vitásek
  vitásek (anonym)

  jen jsem chtel jeste napsat ze naprosto souhlasim s obema predchozimi prispevky.

  Srp 16, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama