GEL Z ALOE pro zdravé klouby a kůži

Stabilizovat aktivní, byť nestabilní gel z dužiny aloe vera k dlouhodobému použití se podařilo teprve nedávno. Dnes právě tento adstringentní, baktericidní, hojivý, protiplísňový, protizánětlivý, hemostatický a virulicidní gel představuje nejaktivnější část rostliny. Znecitlivuje tkáně, tlumí svědění a ulevuje od bodnutí hmyzem. V dermatologii gel revitalizuje tkáně, "stravuje" odumřelé buňky, hydratuje suchou pokožku a proniká do hlubokých vrstev kůže k jejímu všeobecnému prospěchu.

Artritida, revmatismus, bolesti zad:

Někteří fyzioterapeuti doporučují lehkou masáž bolestivých míst stabilizovaným gelem nebo mastí na bázi aloe a provádět i dlouhodobou kůru formou užívání čisté šťávy z aloe.

Popáleniny:

Ať už se jedná o popáleniny způsobené ohněm, zimou, vařící vodou, sluncem, elektrickým proudem či zářením, gel z aloe zmírňuje bolest, zabraňuje infekcím a komplikacím.

Dermatologie:

Jedním z hlavních polí působnosti aloe vera je dermatologie. Jeho stabilizovaný gel, jak známo, účinně léčí seborrhoeu, opar, rosaceu, lupénku, ekzémy, plísně i vyrážky.

Psoriasis, ekzémy:

Americký lékárník Bill Coats, který velmi experimentoval s aloe vera, uvádí, že dosahoval výtečných výsledků s léčebnou kůrou, jejíž podstatnou část zaujímala právě rostlina aloe vera.
Kůra vypadá následovně: hojné nanášení gelu z aloe vera nebo směsi tohoto gelu (70% aloe) a esenciálního oleje z malaleuky (Tea tree oil) na postižená místa a vnitřní užívání šťávy z aloe vera, dokonale vyvážená strava (bez pokrmů příliš bohatých na tuky živočišného původu, na cukr a veškeré formy "junk food" atd.), plus zvláštní megavitaminový program. Bill Coat však netvrdí, že jeho kůra dokáže "vyléčit" lupénku, umožňuje však účinně napravovat její projevy a dokonce až odstranit stopy po jejích lezích.

Hemoroidy:

Aloe je vždy výtečnou indikací na hemoroidy, ať už jsou neškodného či závažného charakteru. Aloe vera má veškeré znecitlivující vlastnosti, které jsou velice cenné v okamžiku zhoršení onemocnění.
Potřete konečník hojnou vrstvou gelu z aloe vera. Pokud se úleva nedostavuje, nanášejte gel opakovaně, a to každý den nejméně po dobu jednoho týdne.
V případě vnitřních hemoroidů si můžete sami vyrobit čípek. Vymáčkněte trochu gelu do alobalové fólie a vytvarujte jej do podoby a velikosti čípku. Vložte jej do mrazničky, aby ztuhnul a ztvrdnul. Před použitím už jen stačí sloupnout alobal a čípek je hotov.

001shop.cz nabízí nerafinovaný čistý gel z aloe vera s obsahem 95% aloe zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Damoša
    Damoša

    o ALoe jsem slyšela, jenže je to běh na dlouou trat a človšk potřebuje fungovat. Možná je dobré brát ji jako prevenci.Na bolave klouby to chce něco silnějšího s ,,okamžitou,, učinnosti

    Čer 18, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama