Reklama

Fluorizace

Mezi klasickými lékaři a alternativními léčiteli existuje ostrý spor o přidávání rozpustných fluoridů do vodních zdrojů za účelem snížení výskytu zubního kazu.

Fluoridy jsou chemické sloučeniny obsahující fluor. Zastánci jejich užívání jako přísad do vody tvrdí, že ionty fluoridu brání tvoření zubního kazu u dětí.Odpůrci používání fluoridu tímto způsobem poukazují na to, že neexistuje jediná laboratorní studie dokazující, že sama fluorizace zubnímu kazu brání nebo jej redukuje a zároveň je pro lidi neškodná. Zastánci občanských svobod zásadně namítají, že fluorizace je nepřijatelnou formou nucené masové medikace.

Fluoridy se vyskytují v lidském těle, v těle zvířat, ve většině potravin, zvláště rybách, a v některých rostlinách - zejména v čaji vyrostlém v půdě bohaté na fluoridy. Přesná funkce těchto látek v živé hmotě je však nejasná.
Fluoridy jsou obsaženy ve vulkanických plynech a vznikají také při různých průmyslových procesech, např. při výrobě oceli a hliníku, při rafinaci ropy, výrobě fosfátových hnojiv a výrobě nukleární energie. Odpůrci fluorizace také argumentují tím, že pro průmysl se jedná o vhodnou a lukrativní cestu, jak se zbavit fluoridového odpadu.


Do zdrojů pitné vody se však přidává jen poměrné velmi malé množství fluoridů většinou v ředění přibližně jedna k milionu. Nadměrné užívání fluriodů může na dětských zubech vytvořit trvalé skvrny.

Přibližně polovina populace ve Spojených státech je zásobována fluorizovanou vodou, zatímco ve Velké Británii tuto vodu používá pouze jedna osmina z celkové populace 53,5 milionu obyvatel.

Upozornění: Vysoký příjem fluoridů může být nebezpečný - někdy přímo fatální. Některé děti dokonce zubní pastu s obsahem fluoridů jedí - kvůli sladkým přísadám a příjemné chuti a vůni. Sama zubní pasta je však silné dávidlo a daleko dříve, než někdo může sníst množství dostatečné pro skutečné poškození, dostaví se silné zvracení.

Reklama
Reklama

Komentáře

Alena (Út, 9. 5. 2006 - 18:05)
...jen by mě zajímaly ty fatální následky vysokého příjmu fluoridů...
Khadijah (Po, 28. 9. 2020 - 20:09)
Fatalni znamena smrtelny. Mimojine bylo prokazano, ze konzumace fluoridu snizuje IQ. Fluorid je akumulativni (uklada se v tele) neurotoxin.
Ivana (Pá, 12. 5. 2006 - 10:05)
Z pozice energetické medicíny může např. zvyšovat citlivost k rychlejšímu rozvinutí chorob se stejným energetickým základem včetně rakoviny.
Ovšem takový Orbit bez cukru, jehož název je odvozen od umělého sladidla Sorbitol, je na tom úplně stejně.
Jeden si tedy moc nevybere.
Jirka (Čt, 8. 1. 2009 - 11:01)
Denní spotřeba fluoru pro dospělého člověka se počítá spíš v jednotlivých molekulách než miligramech.I poměrně malý přebytek tohoto prvku může způsobovat úbytek vápníku z kostí.A vždy je lepší organicky vázaný,než anorganický fluorid sodný,který vzniká například jako odpad při výrobě hliníku.
Natura (Čt, 8. 1. 2009 - 12:01)
Viděli jste zuby postižené fluorózou? Nic moc.
Výňatek článku z WM magazínu:


Fluor - záludný a tichý vrah
Řekl, že byl do závazného předpisu přinucen dopsat prohlášení ve smyslu, že podle mínění EPA,pokud děti mají
Natura (Čt, 8. 1. 2009 - 13:01)
Fluorózou trpí můj syn.
Jirka (Čt, 15. 1. 2009 - 08:01)
Fluorid sodný - asi nejčastější přísada v zubních pastách, má údajně předcházet vzniku zubního kazu.Toto se ovšem nikomu nepodařilo prokázat. Faktem je, že největšími producenty fuoridu sodného jsou hliníkárny a nezávadná likvidace této slučeniny není zrovna levnou záležitostí. Asi Proto se "ekologicky" likviduje přes lidi, přes dav, kterému se prostě něco nabulíkuje...
Jirka (Pá, 27. 3. 2009 - 14:03)
Již celkem dosti dávno bylo dokázáno, že k pokrytí denní dávky fluoru u dospělého člověka stačí šálek černého nebo zeleného čaje. U dětí to tedy pravděpodobně bude o cosi méně. Ale je zajímavé, že o tomto vám pediatr ani zubař neřekne. A raději rovnou předepíše tablety fluoridu sodného... Proč asi...?
Jirka (Pá, 27. 3. 2009 - 14:03)
Neboli jinak řečeno: Vše co sem dorazilo z USA je naprosto jedinečné...
Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 00:03)
Ano dve hospodářské krize, z nichž ta první způsobila druhou světovou válku, na jejímž ukončení se podílela jiná vynikající věc ze států. Atomová bomba.
Co asi způsobí ta druhá krize.
Petr (Út, 31. 3. 2009 - 06:03)
Pro Jirku: Ve svém příspěvku používáš větu "Již celkem dosti dávno bylo dokázáno". Můžeš prosím uvést, kdo to dokázal a s jakým konkrétním výsledkem?
Karel (St, 1. 7. 2009 - 05:07)
kvalitni propaganda od predsedy pediatricke spolecnosti, wtf?! argumentaci typu "také skutečnost, že v USA značná část obyvatel pije vodu obohacenou o fluoridy naznačuje, že to s riziky tohoto postupou asi bude trochu jinak, než uvádějí odpůrci." me dost pobavila.. ale nepresvedcila. Fluor je jed!! pri dlouhodobem vystaveni jsou prokazane efekty jako poskozeni zubu, kosti a IQ. Kouknete na iniciativu, http://www.fluoridealert.org, kde asi 40tis vedcu zada zastaveni fluoridace vody.
Doporučuji kni… (So, 9. 7. 2011 - 21:07)
V souvislosti s touto problematikou doporučuji zcela aktuální novinku, erudovanou a sofistikovanou knihu renomovaných vědců Prof. Patočky a Prof. Strunecké DOBA JEDOVÁ: http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1988
REAKCE (So, 9. 7. 2011 - 21:07)
Pro Jirku: Ve svém...http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1988
aaa (Čt, 12. 9. 2013 - 10:09)
...jen by mě zajímaly ty...tady mate negativni efekty postupne otravy
Symptomy fluorózy:

1. Poruchy učení/potíže se soustředěním/nekoherence/ztráta paměti/zmatenost

2. Poruchy tělesné teploty/studená třesavka

3. Bolesti na hrudi

4. Bušení srdce

5. Deprese

6. Závratě

7. Dyspepsie

8. Naděrná ospalost/únava

9. Bolesti hlavy/migrény

10. Bolesti kloubů

11. Nevolnost

12. Nervozita

13. Citlivost na světlo

14. Krátky dech

15. Potíže s polykáním

16. Žízeň

17. Hučení v uších

18. Vizuální poruchy
Karel (Čt, 12. 9. 2013 - 10:09)
Se zájmem jsem si přečetl...WHO, myslite tu samou spolecnost co pod zaminkou vakcin a zahranicni nemoci cini lidi v rozvojovych zemich neplodne (a dokonce to ma i ve sve sprave o prelidneni lidi)? Te same organizaci co schvaluje aspartame, stejne strasny jed jako fluor?
Jestli je fluor dulezity pro zuby (coz neni dodnes dokazano) a predstavuje i jen male riziko, pak se ma prodavat ve forme vitaminu ci zubnich pastach a ne ho sypat do pitne vody a povinne ho nutit vsem lidem
Pavel (Čt, 12. 9. 2013 - 10:09)
Ano dve hospodářské krize,...A nezapomente na Bushovu rodinu co v te mela patentovaou specialni smes paliva ktere jako jedine pasovalo do Hitlerovych bombarderu. Nebyt Bushovi rodiny prodavajici na obe strany (historicky fakt) tak by Bombardovani Londyna nebylo nikdy mozne.
Z takove zeme opravdu nic nechci, fluor byl v evrope zakazan v roce 1993, pokud mame my fluor ve vode tak je to ciste traveni lidi pro usetreni korporaci na likvidaci jejich odpadu
Reklama