Fit a aktivní s homeopatií

Jaro a léto je pro sportovce vrcholem sezóny. Příjemné teploty lákají k pohybu venku. Jogging, jízda na kole nebo tenis: pro každého existuje vhodná sportovní aktivita, aby zůstal fit a v pohybu a dopřál tělu, co si žádá.

Civilizace a zvláště současná doba přinesla vedle srdečních, cévních a onkologických onemocnění nárůst nemocí pohybového aparátu. Vedle akutních stavů (především zánětů a úrazů) se objevují nemoci chronické (artrózy velkých kloubů a degenerativní onemocnění páteře). Mimo známých způsobů léčení (operace, antirevmatika, chemoterapeutika, fyzioterapie atp.) jsou velice zajímavá tzv. antihomotoxika. Antihomotoxika jsou více složkové léky, které se vyrábí dle homeopatického lékopisu.Účinek homeopatických léků si dnes mimo jiné vysvětlujeme vyburcováním vlastní obranyschopnosti, tj. podporou imunitního systému. Každý z nás má v sobě jakousi lékárnu, která reaguje, pokud dostane správnou informaci. Touto informací může být krom jiného i homeopatický lék. Z tohoto pohledu je více než zajímavý lék Traumeel.

Traumeel je polykompozitní lék, který obsahuje vyváženou kombinaci homeopaticky zpracovaných rostlinných a minerálních látek.
Čas od času  se to bohužel přece jen stane: pád, špatný pohyb ? a je tu poranění při sportu. A nemilé důsledky: výrony, podvrtnutí, krevní výrony, tržné a tržně zhmožděné rány. Samozřejmě tato poranění mohou vzniknout i mimo sportovní aktivity, např. při práci na chatách či jinak.
Zhruba se dá říci, že náhlá, úporná bolest svědčí o natržení, bolest, která se pomalu zvětšuje při zatížení, spíše o natažení.
Nepříliš závažná poranění jako natažení, výrony nebo podvrtnutí můžete zvládnout sami. Homeopatický lék Traumeel podporuje proces hojení tím, že působí protizánětlivě, tlumí krvácení a otoky a částečně tiší bolesti. Je ve dvou lékových formách ? tablety a mast. Lepšího efektu dosáhneme při celkovém užití (tablety) a lokálním (mast).
Obecně se užití přípravku Traumeel doporučuje u těchto stavů: podvrtnutí, výrony, podlitiny, záněty šlachové pochvy, tzv. tenisový loket a podpůrně při zánětech kloubů (v důsledku artrózy).
Traumeel nemá, podobně jako všechny homeopatické léky, prakticky žádné nežádoucí účinky. Navíc pro vrcholové sportovce je důležité, že lze tento přípravek používat bez obav z pozitivity dopingových testů. Je uveden v NADA (Nationale Anti Doping Agentur).
Proto v případě poranění sportovci rádi sáhnou po homeopatickém prostředku, zejména tehdy, pokud s ním již mají dobrou zkušenost. Také např. Verena Wagner, rakouská mistryně v jachtingu z let 2001-2003 spoléhá na Traumeel.

Konec s bolestivými klouby

Úbytek a poškození kloubní chrupavky (artróza) je jednak důsledkem přirozeného opotřebování kloubů, na druhé straně může být tento projev umocněn výkonnostním sportem, nadváhou, úrazy.
Typickými symptomy artrózy je ztuhlost kloubů a bolesti, které se často zesilují vlivem počasí (chlad a mokro) či nárazy (např. chůze po schodech). Charakteristická je také krátká bolest, která nastává po fázi klidu vystřídané pohybem.
Při bolestivých opotřebeních kloubů pomáhají homeopatické komplexní prostředky, které se vedle své dobré účinnosti vyznačují dobrou snášenlivostí a bezpečností pro nemocného.
Pro základní léčbu je vhodný homeopatický komplexní přípravek Zeel se speciálním zaměřením účinku na funkci kloubů. Zeel odstraňuje bolest a zlepšuje hybnost v kloubu. Tím může pomoci u chronických kloubních potíží proti zhoršení stavu.
Záněty kloubů vznikají v souvislosti s opotřebením kloubů. Při zánětech se často používá kombinace přípravků Zeel a Traumeel ke stimulaci schopnosti samoléčby. Vždy se doporučuje kombinace dvou lékových forem, tablet celkově a masti lokálně.
Traumeel i Zeel jsou dostání v lékárnách bez lékařského předpisu, a to jak ve formě tablet, tak masti.

Na závěr jen několik poznámek: abychom předešli úrazům, aby vaše srdce a krevní oběh zůstaly fit a abyste se zbavili přebytečných kil, měli byste alespoň 2xtýdně 30 až 60 minut sportovat. Navíc je sport také vynikajícím prostředkem proti stresu a napětí.
Měření tepové frekvence vám pomůže stanovit správnou intensitu tréninku. Přitom platí toto základní pravidlo:
220 minus věk = vaše maximální tepová frekvence. Z toho vyplývají tři tréninkové oblasti:

 • Upevnění zdraví: 50 ? 60% maximální tepové frekvence
 • Aktivace spalování tuků: 60 ? 70% maximální tepové frekvence
 • Zlepšování vytrvalosti: 70 ? 80% maximální tepové frekvence

 

MUDr. Pavel Běleš

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Poradíte mi, jaká mast je dobrá na modřiny pro děti?

  Srp 01, 2018
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Poradíte mi, jaká mast je...Já používám Traumeel mast,je skvělá i na namoženiny, ale určitě jsou i jiná homeopatika určená přesně na modřiny.

  Srp 01, 2018
 • Obrázek uživatele Norbert
  Norbert (anonym)

  Poradíte mi, jaká mast je...Arnica montana. Nebo Traumeel.

  Srp 01, 2018
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  A zabírá ta mast okamžitě?

  Srp 03, 2018
 • Obrázek uživatele Jirina
  Jirina (anonym)

  Já si třeba na modřiny pro děti i sebe kupuji z eshopu rpshop Octan gel ton zabírá okamžitě a spolehlivě.

  Srp 07, 2018
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Tak díky moc už jsem si také objednala, tak si to hned přibalím s sebou na dovolenou.

  Srp 11, 2018
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Já si třeba na modřiny pro...Přípravek zabírá okamžitě a modřina zmizí za týden.

  Srp 11, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama