Faktory přispívající k překyselení organismu

Kožní problémy, únava, bolesti hlavy, trávicí potíže, pálení žáhy, bolesti kloubů, osteoporóza - to vše může mít jednoho společného jmenovatele - překyselení organismu. Nejčastěji k překyselení organismu vede nesprávná strava obsahující přemíru kyselinotvorných potravin mezi které patří předevší maso, mléko, vejce, cukr, sladkosti, průmyslově zpracované výrobky a obiloviny. Existují však i další faktory, které přispívají k překyselení tělních tekutin.

Množství kyselin v organismu je zvyšováno:
1. Nadměrnou konzumací kyselinotvorných jídel.
2. Odpadními látkami vznikajícími při metabolismu (např. kyselina mléčná při svalové námaze).
3. Chronickým kvašením ve střevech při nesprávných kombinacích jídel nebo při pomnožení patogenní mikroflóry (kvasinek).
4. Poruchami látkové výměny - např. nadměrná tvorba ketolátek při cukrovce, půstech či tvrdé nízkosacharidové dietě, při které jsou vynechány ze stravy všechny sacharidy včetně zeleniny a ovoce (tzv. Atkinsonova dieta).
5. Trvalým stresem a psychickými potížemi (např. strachem, hysterií).
6. Těžkými kovy, které blokují detoxikační enzymy.
7. Nedostatkem pohybu (špatné prokrvení), povrchním dýchání a nedostatkem spánku.
8. Nepříznivým vlivem alkoholu a prostředků na spaní na dechové centrum.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (30)

 • Obrázek uživatele Korálek
  Korálek (anonym)

  Fajn. A co jako mám dělat? Necvičit(kyselina mléčná), nejíst(kysleliny), nepít, nedýchat(toxické látky ad..). To se rovnou můžeme jít zahrabat na krchov. Pište radši něco jiného, než takovéto nesmyly.

  Zář 17, 2004
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Seš pěkně blbej, Korálku. Najdi si nějaké informace o kyselinotvorných jídlech, začni cvičit a choď na čerstvý vzduch. Začne ti to možná pozitivně myslet a nebudeš psát takové ironické žvásty. Nebo si dej štangli uheráku a natáhni se na kanape u TV. Dej si bacha ať se ti nevytvoří kyselina mléčná na přeseděných hýždích.... Radka

  Zář 19, 2004
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Problematikou zásaditosti v těle jsem se zabývala z důvodu nemoci docela dlouho. Navštívila jsem spoustu doktorů jak alternativní, tak klasické medicíny. Byly mi doporučovány různé zásadotvorné diety a vymezovány potraviny, které jsou kyselé a zásadité. Z hlediska nemoci mi ale tyto diety moc nepomáhaly. Odpověď jsem pak dostala u jednoho nejmenovaného pana doktora, který mi řekl, že téměř všechny potraviny jsou dnes kyselé. Plodiny vypěstované na polích jsou překyselovány kyselými dešti, ryby umírají díky překyselené vodě atd... no a my na tom nejsme jinak. Zkoušela jsem proto na jeho doporučení různé přírodní preparáty, které pomáhají vytvořit a udržovat v těle zásaditost. Nejvíce mi pomohl a doposud pomáhá produkt dovezený z ameriky - X2o. Je čistě přírodní( z korálu z japonského ostrova obsahujícího 70 důležitých prvků, vitamínu C a 2mg stříbra).Je zformován do malých sáčků(připomínajících čajové pytlíčky), které se vloží do čisté vody a takto pak pijí. Účinky tohoto produktu je možné si ověřit přeměřením pH vody před a po vhození sáčku. Pokud by někdo měl zájem, napište sms na 605247006 nebo mail na aktualniinformace@seznam.cz, ráda se podělím o zkušenosti mé i mých známých a případně dovezu balení i pro vás.

  Bře 30, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Petro, opravdu trapný pokus pro tvoje MLM podnikání s korálovou vodou.

  Bře 30, 2010
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Na překyselení organismu pomáhá Base+ http://www.produkty-aloe-vera.cz/base+/base

  Čer 14, 2011
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Musím souhlasit s Honzou, taky mi pomohl doplněk stravy Base +. Po nějaké době používání jsem se přestala cítit tak unavená a i lépe spím. Zajímavé slevové akce mívají na www.alafia.cz, teď je tam zrovna Base + za super cenu. Eva

  Črv 04, 2011
 • Obrázek uživatele martas
  martas (anonym)

  Ahoj všichni - mám osobní zkušenost s chlorellou a nektarem z mladého ječmene o Green Ways - výborné - doporučuju. Také Herbal Aloe - bylinný koncentrát od Herbalife - také super věc. Obojí můžu doporučit.

  Črv 05, 2011
 • Obrázek uživatele pralinka
  pralinka (anonym)

  Všechny zdravím! Chtěla bych se zeptat,zda si kontrolujete pH moče. Jestli ano, nemáte někdo stejnou zkušenost jako já? A to takovou, že máte po ovoci a zelenině moč kyselou a po jídle bohatém na bílkoviny(luštěniny, maso) zásaditou. Vím, že by to mělo být naopak.

  Bře 16, 2013
 • Obrázek uživatele adam
  adam (anonym)

  Všechny zdravím! Chtěla...Po ovoci určitě,neboť je kyselinotvorné.Po zelenině je zásadité. Je třeba zkoušet ránní moč. Také nutno používat papírky s rozšířenou působností-stojí asi 200kč.Papírky za padesát korun jsou na nic

  Dub 19, 2013
 • Obrázek uživatele Dotaz
  Dotaz (anonym)

  Kdo to určuje, které potraviny jsou kyselinotvorné nebo zásadotvoré?

  Dub 20, 2013
 • Obrázek uživatele Zoderka
  Zoderka (anonym)

  A je něco co pomáhá proti překyselení organismu? Nějaké doplnky stravy nebo kapky, nebo nevim? Máte někdeo nějakou zkušenost?

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  "A je něco co pomáhá proti překyselení organismu?" Nejjednodušší a nejlevnější je prostě vyřadit nebo omezit kyselinotvorné potraviny a pokud možno i stres. Zanášet organismus nejdřív špatnou stravou a pak ještě nějakými dalšími (často chemickými) preparáty je kontraproduktivní.

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  "A je něco co pomáhá...Nejlepší je králík na smetaně a máte po kyselosti.

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  Nejlepší je králík na...Jo, zvláště tyhle oblíbené kombinace jsou to "nejlepší" pro tělo. Zdraví tě nepřekyselený, avšak kyselinotvorný Králík :)

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  Jo, zvláště tyhle...Králíku, to nebylo myšleno vážně ale jako legrace na tvůj nick.

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  Králíku, to nebylo myšleno...Však jsem to tak pochopila, neboj :)

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  Však jsem to tak pochopila,...Tak to jo. A stejně mi vrtá hlavou, proč takový nick. :-D

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  Tak to jo. A stejně mi vrtá...Kdybych byla uvařená, tak už bych nemohla nic psát, což by mě mrzelo.

  Črv 16, 2014
 • Obrázek uživatele Erik
  Erik (anonym)

  Někde, jsem viděl,že se tu někdo ptal co pomáhá na překyselení, tak z mé zkušenosti zabraňuje překyselení organismu chlorella nebo mlady ječmen, oboje jsou na to super.

  Črv 17, 2014
 • Obrázek uživatele Josef
  Josef (anonym)

  To můžu souhlasit s Erikem. Kupuji již nějaký ten pátek chlorellu a mladý ječmen od Puntury a už s překyselením org. nemám žádné problémy.

  Črv 24, 2014
 • Obrázek uživatele Pepa
  Pepa (anonym)

  Překyselil jsem se utopencem,zalil jsem to jednou desítkou a jsem ok...

  Črv 24, 2014
 • Obrázek uživatele Šimek a Grossman
  Šimek a Grossman (anonym)

  Můj učitel chemie Kotek tvrdil, že kyselina sírová není žíravina. Když jsme o tom s kamarády pochybovali, neboť člověk zaslechne leccos i mimo školu, vypil naráz celou křivuli se slovy: "Kyselino sírová, zdraví neškodná, skoč do úst", aby dokázal správnost svého výkladu. Spor zůstal nedořešen, neboť se až do konce roku suplovalo a po prázdninách jsme dostali nového chemika.

  Črv 24, 2014
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  také s tím mám problém, zkusím ty zelené rostlinky, jak se zde píše a nejen zde jak tak vidím. Snad to pomůže.

  Srp 05, 2014
 • Obrázek uživatele petr
  petr (anonym)

  ja mam vyzkousenej odkyselujici napoj alkarosen k tomu jsem si nasadil ocistnou kuru-prevazne se zivil jen zeleninou a nejakym ovocem a citim se o hodne lip

  Feb 09, 2016
 • Obrázek uživatele Loly
  Loly (anonym)

  ja mam vyzkousenej...mohu potvrdit, alkarosen spojený se zdravou výživou a přiměřeným pohybe, je základ pro zdravě fungující tělo - více energie, větší pohoda atd :-)

  Bře 19, 2016
 • Obrázek uživatele zase stupid reklama...
  zase stupid rek... (anonym)

  když se budete zdravě živit, nepotřebujete nějakou předraženou srajdu.

  Bře 19, 2016
 • Obrázek uživatele petr
  petr (anonym)

  neni predrazeny, stoji do stovky, normalni rozpustny sumak a na odkyseleni proste pomaha toto vse :)

  Bře 29, 2016
 • Obrázek uživatele Larin
  Larin (anonym)

  neni predrazeny, stoji do...a je to alespon pitelné? změnil jsem jídelníček a rád bych to ještě něčím podpořil, tak hledám něco co není alespon hnusné :)

  Dub 14, 2016
 • Obrázek uživatele Bzuk
  Bzuk (anonym)

  a je to alespon pitelné?...že by to byl nějaký superchutný drink to ne, ale je to rozhodně lepší než soda nebo obdobné jiné šumáky. Takové normální - dokážu to pít aniž bych se na to šklepil :-)

  Dub 26, 2016
 • Obrázek uživatele Julča
  Julča (anonym)

  že by to byl nějaký...a dá se koupit i někde v obchodě nebo jenom na internetu? hodně se o tom alkarosenu pise, tak bych to asi vyzkousela

  Dub 26, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama