Eurytmie - léčivý rituál

Léčivou sílu hudby často podporuje pohyb a tanec a vznikají léčebné divadelní hry založené na příbězích z mytologie, na zvláštních pohybových vzorcích a domorodých zvucích. Způsob léčení známý pod názvem eurytmie pomohl na počátku dvacátého století vytvořit rakouský mystik Rudolf Steiner.

Eurytmie, jež v sobě spojuje pohyb, hudbu a poezii, je elegantním rituálem. Její pomalé graciézní pohyby mají být prospěšné pro zdraví a pohodu obecně a používají se k léčbě astmatu, koktavosti a dýchacích obtíží.

Ti, kdo eurytmii praktikují, se učí pohybovat v kruhu a dělat gesta, jež vyjadřují hudební intervaly a barvy tónů, zatímco je vyškolený pedagog doprovází na klavír.

Rozšířený pohyb a tanec při hudbě, zpěv či tónování je součástí několika moderních forem psychoterapie; cílem takovéto léčby je umožnit informacím obsaženým v těle, aby se přesunuly do vědomí pacienta a sehrály určitou roli v procesu uzdravování.

Eurythmy in North America part IEurytmie je též využívána místo tělocivku ve Waldorfském školství založeném Rudolfem SteineremZdroj: Don Campbell - Mozartův efekt, nakladatelství Eminent

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Aleš Zahrádka
    Aleš Zahrádka (anonym)

    Tento popis eurytmie je naprosto nedostatečný...

    Bře 15, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama