Éterický dotek

Většina lidí vidí nebo prožívá tolik věcí, kolik je nutné či nezbytné pro ně a jejich bezprostřední život. Obvykle si však neuvědomuje­me své tělo jako energetický systém. Často se setkáte s názorem, že "máme přece lékaře, je zbytečné vynakládat další energii". Tím na druhého přenášíme svou zodpovědnost a mnohé z vlastní síly a vlády nad svým zdravím.

Chováme-li se takto laxně ke svému fy­zickému tělu a jeho energiím, není divu, že v sobě chováme tak sil­né předsudky vůči jemněhmotným životním energiím. Schopnost prožívat jemněhmotné stránky života hmatatelnějším způsobem je však možné zdokonalovat. Sami pak rozpoznáme, že naše energie nekončí na povrchu těla.

Ruce jsou místem velké senzitivity. Tuto senzitivitu lze rozvíjet tak, abychom pocítili vyzařování jemněhmot­né energie svého těla a abychom je dokázali promítnout. Schopnost vysílat prostřednictvím rukou léčivou energii je známa pod mnoha jmény. Ve vzdálených dobách bývala nazývána "královský dotek", dnes někteří používají označení "dotek terapeutic­ký", zatímco jiní jednoduše hovoří o přikládání rukou.

Tato forma vibračního léčení je nejúčinnější pro utišení bolesti a pro celkové uvolnění. Uhodíte-li se do lokte nebo si odřete koleno, co obvykle uděláte jako první? Přiložíte na místo ruku a chvíli ji tam podržíte. Uleví vám to. Ruce jsou přirozenými nástroji léčby a každý z nás dokáže tuto dispozici ještě dále rozvíjet.

Dojde-li však na sám proces léčení prostřednictvím takového stěží postřehnutelného působení, často se musíme potýkat s předsudky léčené osoby. Bez ohledu na evidentní výsledky, dokonce vědecky ověřené, je-li tato osoba pevně přesvědčena, že nic takového není možné, bývá pro ni obtížné otevřít se léčebným vibracím. Mnoho lidí prochází životem s velmi malým či zhola žádným povědomím o jemněhmotných energiích a podobné prožitky připisují "shodě náhod" či přespříliš bujné fantazii.


Zdroj: Průvodce léčitele - Ted Andrews

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama