Reklama

Elektrody zaplaší bolest, napětí i úzkost

Trápí vás bolesti, napětí a pocity úzkosti? Špatně spíte? Dává vám organismus zřetelné signály, že nezbytně potřebuje relaxaci a zlepšení nálady? Pak by právě vám mohla pomoci metoda nazvaná kraniální stimulace (CES).

"Nasadíte si elektrody nebo kolíčky na uši, zasunete kabel do zdířky přístroje a pak je to již jednoduché. Zařízení jsou vybavena regulátorem pro zapínání a vypínání, který rovněž ovládá intenzitu," popsal použití přístroje psycholog PhDr. Jiří Tyl ze zdravotnického zařízení EEG Biofeedback v Praze 6, který patří k propagátorům zmíněné metody a svým klientům její užití často doporučuje. "Většina lidí pocítí uvolňující reakci bezprostředně po zapnutí jednotky. Okamžitě po tréninku obvykle přichází několikaminutový pocit uvolnění, někdy až jako po požití sklenky vína. Po několika minutách až hodinách tyto pocity zpravidla zmizí, uvolněný stav ale zůstane a člověk zažívá výrazný pocit bdělosti. Při pravidelném užívání může osoba tomuto stavu vědomí přivyknout," upřesnil Tyl.


CES neodstraní potíže jako jsou tréma, syndrom chronické únavy, ekzémy, zažívací potíže, nevolnosti, chronická bolest či zneužívání drog. "Avšak účinným působením na úzkost, depresi a nespavost může - jako každá relaxační metoda - hrát významnou roli v procesu nápravy," podotkl psycholog.


Někteří lidé CES používají jako doplněk k meditaci. Jiní zase v okamžicích vyvolávajících maximální stres. Mnoho lidí používá CES pro podporu tvořivé práce ve stresujících situacích. Kraniální stimulace podle Tyla tiší mysl, takže pomáhá s přípravou na zkoušky nebo jako nástroj zrychleného učení. U vrcholovým sportovců CES spoluvytváří stav uvolněného vědomí, díky němuž mohou vstoupit do zóny maximálního výkonu," konstatoval Tyl.
Znatelné výsledky by mělo přinést používání v délce 30-45 minut jednou nebo dvakrát denně v prvním měsíci.


CES samozřejmě není všelék. "Bylo však zjištěno, že metoda je výrazně účinná u přibližně 95 procent osob, které ji používají," uzavřel Tyl.


Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

Radovan H. (Pá, 11. 11. 2005 - 17:11)
Slušně placená pavěda. Jinak se to nedá říci.
gita (Pá, 16. 12. 2005 - 16:12)
Uvitala by som viacej informacii, na akom zaklade elektrody pracuju? Preco sa nazyva kranialna stimulacia a ako suvisi s kranio sakralnou terapiou.
Dakujem
PhDr. Jiří Tyl (Po, 27. 2. 2006 - 06:02)
Na stránce www.e-stim.cz je soubor >100 výzkumů z vědeckých časopisů, z Národní lékařské knihovny USA - věda, ne pavěda! Závěr: elektrostimulace má pozitivní účinek u více než 20 diagnoz. Nebo se podívejte na Medline: 2005 přibyly 2 nové indikace: tinitus (šumění v uších) a násilné chování u mentální retardace. (Vždy, když se informuje o něčem novém, objeví se kazisvět, který o tom nic neví, jen to chce odstřelit. Škoda že jsem k tomu dobrousil až teď.) Tyl
PhDr. Jiří Tyl (Po, 27. 2. 2006 - 06:02)
Podrobne info je na www.e-stim.cz. Elektrody pracuji na zaklade stimulace frekvenci 100 Hz proudem 1 miliamper (z 9V baterie). Podporuji prirozene frekvence mozku. Kranialni - lebecni. Zdravi Tyl. PhDr. Jiří Tyl, klinický psycholog, výcvikový psychoterapeut. Soudní znalec v oboru psychologie (zdravotnictví, školství, kultura). Profesor University of New York in Prague. Tel: 602 224 964. E-mail: Tyl"chello.cz.

Zdravotnické zařízení klinická psychologie
Evropská 94, Praha 6. Tel/Fax 233 320 499
www.biofeedback.cz / www.babyplus.cz
www.e-stim.cz / www.fototerapie.com
Zkopaný (Po, 27. 2. 2006 - 22:02)
Dnes vecer me neznami telepate zkopali doposud nejvic od te doby co me zacali napadat!!! Nakonec jsem se zachranil utekem do vany, horka koupel, pena snorchl a hodina pod vodou az prestali kopat. Na pedikuru nebyl cas protoze hned ukryt pod stolem a pomazal jsem se dvojnasobek vrstvou olejem EXTRA VIRGIN coz v noci pomaha. Zabrousit smirklem cislo 2 nahladko. Sestra se od pitvy uz dlouho neozvala doufam ze je v poradku reakce zadna sousede zde v novem luxusnim byte Praha Bohnice mnohem lepsi nez v Olomouci. Ukradli bambusovou rohozku a vymena za slamenou coz vi kazdy alespon ja urcite ze hodnota je jina ale jinak klid pouze uveznei ve vytahu jiz 4 krat. Lana vydrzela a !!!dekuji!!! timto vrchnimu hasici panu Marakovi za zachranu sabotaz sam v protokolu nevyloucil!!! a take dvakrat sirka v zamku. Vylet autobusovym autokarem ridic se snazil nabourat do Podebradskeho mesta lazni vyborna voda ale slysel jsem nenavistive poznamky mnoha lidi kdyz me mijeli NEDUVODNE!!! a nakonec klid cukrova vata v usich pomohla bez zastrelu. Lazen byla blaha moc ale tepla chteli me drzet pod vodou, privolany doktor stiznost neuznal ale odvolam se na mestskem urade ci policii. Jim mnohem zdraveji uz ne chobotnicky dostal jsem zasilkou ze zamori Japonsko od pritele z internetu slonove hulky cervene a cerne s jemnym vyryvanim krasna prace nicmene v lacinych restauracich mi nedovoli jimi jisti! Opakovane stiznosti nepomahaji i v tech nejlepsich podnicich kde chci stravu vegetarianskou bez chobotnicek, zase cukani a rana do zatylku a privolana policie nepomaha minule mi chteli zabrat hulky nedal jsem je az se jedna zlomila!Vsechno je modre svet se meni pred ocima je stale tmavsi nevim proc baterka do oci nepomaha. P.S. Prosim vsechny kteri se mnou Zkopanym sympatizuji, aby tuto zpravu sirili siti!!!
Jirka (So, 16. 8. 2008 - 18:08)
Dobrý den. Na Vámi udávané stránce jsem nic nenašel, jednoduše neexistuje. Mohl byste ,mne prosím přesměrovat na podrobné info o kraniální elektrostimulaci? Děkuji
Reklama