Efektivní přírodní pomoc při análních trhlinách

Anální fisura neboli řitní trhlina je poranění sliznice řitního kanálu, způsobené nejčastěji vyprázdněním tuhé stolice. Projevuje se jasně červenou krví na povrchu stolice nebo toaletním papíru, pálením, svěděním a bolestivostí konečníku. Diagnózu by měl vždy potvrdit lékař.

 

Pokud na anální trhlinky trpíte, můžete vyzkoušet osvědčené přírodní prostředky a postupy.
    
Olivový olej

Olivový olej obsahuje zdravé mononenasycené tuky, které poskytují  lubrikaci vašemu střevnímu systému, čímž umožňují stolici bez problémů projít. Kromě toho je také známo, že mají protizánětlivé vlastnosti, které ulevují od bolesti způsobené análními prasklinami. Podle studie zveřejněné ve Scientific World Journal u pacientů s análními trhliny došlo ke snížení bolesti, krvácení a svědění po použití přírodního prostředku připraveného smícháním olivového oleje, medu a včelího vosku. Pokud trpíte análními prasklinami, můžete tento prostředek snadno připravit doma. Vše, co musíte udělat, je smísit stejné množství olivového oleje, medu a včelího vosku v misce. Poté umístit misku do mikrovlnné trouby, dokud se použitý včelí vosk ve směsi nerozplyne. Nechte směs vychladnout a poté ji aplikujte na postiženou oblast. Je to účinnější, pokud se směs používá několikrát za den. Vyzkoušejte po dobu několika týdnů.

Aloe Vera
Všichni z nás vědí o léčebných a protibolestivých vlastnostech aloe vera, ale věděli jste, že mohou být také použity k hojení análních trhlin a napomáhají opravit poškozené kožní tkáně? Nebuďte tak překvapeni, protože studie zveřejněná v European Review for Medical and Pharmacological Sciences podporuje toto tvrzení. Podle studie může lokální aplikace gelu obsahující šťávu z aloe vera účinně léčit chronické anální fisury.

Kokosový olej
Další přírodní léčba pro anální trhliny zahrnuje použití kokosového oleje, bohatého na triglyceridy středního řetězce, které mohou snadno procházet pokožkou a tím udržet postiženou oblast lubrikovanou. To vede k procesu hojení. Aplikace kokosového oleje na svěrač konečníku párkrát za den je údajně dobrá pro hojení análních trhlin. Nicméně, pokud máte chronické anální trhliny, budete kokosový olej muset použít několikrát denně, abyste získali požadované výsledky.

Jablečný ocet
Nemůže být nic horšího než mít zácpu, pokud trpíte na anální trhliny. Ale nedělejte si starosti, můžete se pokusit odstranit zácpu pomocí jablečného octa, jelikož je známo, že obsahuje ve vodě rozpustnou vlákninu zvanou pektin, která nejen zlepšuje trávení, ale také podporuje pohyby střev. Vše, co musíte udělat, je smíchat 1-2 polévkové lžíce syrového, nefiltrovaného jablečného octa a lžíci medu ve sklenici vody a pít dvakrát denně. Nakonec můžete být zbaveni i anální trhliny.

Lněná semínka
Lněné semínka jsou bohatá na vlákninu a omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají odstranit zácpu vedoucí k podráždění análních trhlin. Lžíci na prášek rozdrcených lněných semínek promíchejte ve sklenici vody. Pijte tento roztok pravidelně před spaním, abyste regulovali pohyby střev.

Vláknina
Vláknina podporuje pravidelné pohyby střev, pomáhá zmírnit příznaky análních trhlin. Příjem vlákniny pravidelně podporuje změkčení stolice, takže během pohybu střevem není vyžadován velký tlak. To snižuje riziko poškození análních sliznice. Zahrnujte do své stravy potraviny bohaté na vlákninu jako např. quinou, ovesné vločky, švestky, luštěniny, špenát, dýňová semínka, sezamová a slunečnicová semínka.

Hygiena hraje zásadní roli

Je nutné dodržovat správnou hygienu na podporu hojení análních trhlin. Pokud chcete rychlé zotavení z análních trhlin, musíte zachovávat postiženou oblast čistou a suchou, protože vlhkost může zvýšit riziko bakteriálních infekcí, což by mohlo zhoršit stav vaší anální trhliny.

Pokud se přírodní terapie nezdaří, existuje více možností léčby řitní trhliny:
- autodilatační léčba pomocí kryotermálních dilatátorů
- infiltrace okolí trhliny botulotoxinem
- ošetření infračervenou koagulací či laserem
- operační léčba plastikou fisury v celkové anestezii

Autor: mk
Použitý materiál: Meenakshi Chaudhary- Home Remedies, Onlymyhealth
    

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související diskuze: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Georgi Petrov
  Georgi Petrov (anonym)

  Lnenje seminko je lepe prjimat rano a ne vecer. Lnjene seminko se nej lepe rozemila pomoci ovesnich vlocek. Na polevkovou lzici lnjeneho seminka, prydame 2 polevkove lzici ovjesnich vlocek. Tato smjes dame do vrtuloveho kafemlinku. Takto se rozemlete lnjene seminko ne lepi po stjenach mlinku, a rozemila se perfektnje. Mimo to, ovjesne vlocky podporuj cinost, lneneho seminka. Tato rozemleta smjes dame do vodi, nebo jakakoliv ovocna stjava, ot vecera, a rano kozumujeme na lacno. Jidlo nprjimame puldruhe hodini po prjieti tato smjes. Doporuceni takto prjimat lnenje seminko pry zacpje sem dostal s nebeske instituce AKASICKYCH CHRONIK s ktere kontaktuj denje. Petrov - Naturopat - Ezoteryk. - Sozopol, Bulharsko.

  Led 25, 2019
 • Obrázek uživatele Makiavelli
  Makiavelli (anonym)

  Lid bude zcela jiste zajimat hlavne prevence a nasledna lecba fisury. Davejte pozor, poraneni v konecniku se tezce hoji. Podrobneji zde -- https://www.erekce.cz/analni-fisura/

  Bře 08, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama