DŮLEŽITÉ: Jak i vy můžete pomoci zastavit šíření odolných nemocí vůči antibiotikům

S ohledem na rostoucí problém nemocí odolných vůči antibiotikům, bylo by moudré, abyste využívali techniky a strategie, které nejen sníží vaše vlastní riziko, že se stanete obětí, ale také pomáhají omezit šíření rezistence vůči antibiotikům obecně. Podle největšího a důkladného současného přezkoumání problému lékové rezistence si do roku 2050 odolnost vůči antibiotikům vyžádá každý rok životy 10 milionů lidí po celém světě.

Ačkoliv problém rezistence vůči antibiotikům musí být opravdu řešen prostřednictvím veřejné politiky na celostátní úrovni, čím více bude lidí, kteří se podílejí na osobní úrovni, tím lépe. Tyto strategie zahrnují:

Použití antibiotik pouze tehdy, pokud to nezbytně nutné

Antibiotika jsou obvykle zbytečná pro většinu ušních infekcí a nepůsobí na viry. Jsou účinné pouze na bakteriálních infekcí, a i v tomto případě by měly být vyhrazeny pro závažné infekce.

Zbytečné užívání antibiotik ničí vaše prospěšné střevní bakterie, což může ve skutečnosti ztížit proces zotavení se z vaší nemoci. Pokud podstoupíte léčbu antibiotiky, ujistěte se, že jste znovu osídlili střeva zdravými bakteriemi díky konzumaci fermentovaných potravin nebo užíváním doplńků stravy s probiotiky a prebiotiky.

Jako všeobecné preventivní opatření se ujistěte, že vaše hladina vitamínu D je optimalizován celoročně, a to zejména v průběhu těhotenství, spolu s vitamínem K2. Řada dalších přírodních látek může také pomoci zvýšit vaši funkci imunitního systému a pomoci vám zbavit se infekce, včetně vitaminu C, oregánový olej, česneku, echinacea a tea tree olejíčku.

Vysoce kvalitní koloidní stříbro může být cenný přírůstek do vaší lékárničky pro ošetření rán a odřenin namísto antibakteriálních krémů. Koloidní stříbro je považováno za účinné přírodní antibiotikum po celá staletí, a výzkum ukazuje, že může být i užitečný proti některým patogenům odolným (rezistentním) proti antibiotikům.

Manukový med může být také použit pro místní aplikaci. Klinickými studiemi bylo zjištěno, že manukový med může účinně odstranit více než 250 klinických kmenů bakterií, včetně některých rezistentních odrůd, jako je například MRSA (Methicilin-rezistentní zlatý stafylokok).

Vyhnout se všem antibakteriálním výrobkům pro domácnost

To zahrnuje položky jako jsou antibakteriální ruční dezinfekce a ubrousky, zubní pasty, deodoranty a čisticí prostředky, neboť příliš podporují rezistenci vůči antibiotikům.

Správně mytí rukou teplou vodou a mýdlem je dostačující, aby se zabránilo šíření bakterií

Obzvláště dbejte na mytí rukou a kuchyňských povrchů pro manipulaci se syrovým masem, protože může být kontaminováno  potenciálně nebezpečnými bakteriemi.

Kupujte organické, bezantibiotikové maso a další potraviny

Snížení šíření bakterií odolných vůči antibiotikům je významným důvodem pro ekologický chov masa a živočišných produktů a pro krmení dobytka trávou.

Kromě vlastního pěstování a chovu, což nemusí být alternativou pro většinu lidí, nakupujte jídlo od zodpovědných, vysoce kvalitních a udržitelných zdrojů. Podporujte malé rodinné farmy ve vašem okolí.

Použitý zdroj: Mercola.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama