Reklama

Konopí by mohlo léčit mozkové nádory

Konopí by mohlo sehrát klíčovou roli v novém způsobu léčby zhoubných mozkových nádorů. Výtažek z této drogy totiž dokáže zpomalit vývoj krevního řečiště, které zásobuje nádor. Vyplynulo to z nejnovějšího výzkumu španělských vědců, o kterém informuje odborný časopis New Scientist.

Odříznutí přívodních cest krve vyživující nádor je jedním z nejmodernějších způsobů léčby rakoviny, který momentálně zkoumají vědci. Ze španělské studie vyplývá, že cannabinoidy významně snížily růst nádorů u laboratorních myší.

Výsledky studie jsou dosud předběžné, upozornila Cristina Blázquezová z týmu španělských vědců na madridské univerzitě. "Je to ale rozhodně dobrý začátek výzkumu, ve kterém budeme pokračovat," ujistila v rozhovoru pro časopis New Scientist.

Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

coroner (St, 25. 8. 2004 - 19:08)
Nebo také nemuselo, záleží na tom, jak si to organismus přebere.
Konopí má v převaze energetickou složku, která se na růstu všech nádorů naopak může výrazně podílet.
Takže - být vědcem - předčasně bych se neradoval.
fakta o marihuaně (Po, 7. 2. 2011 - 01:02)
fakta o marihuaně

http://www.marihuana.cz/
medigrower (St, 28. 9. 2011 - 20:09)
Pokud vím tak konopí má velmi vysokou účinnost léčby mozkových nádorů, mnohem vyšší než "klasická" medicína. Léčit se s tím dá hromada nemocí, schválně mrkněte na medigrower
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
Reklama