Domácí recepty proti nespavosti

Dřív než do boje proti nespavosti vyrukujete s návykovými prášky na spaní nebo drahými přírodními preparáty, zkuste vyzkoušet nějaký domácí recept našich babiček.

Octová punčocha

Octovou punčochu doporučoval jako osvědčený prostředek proti nervozitě a poruchám spánku již páter Sebastian Kneipp.

Příprava: Do půl litru na pokojovou teplotu zahřáté vody přidáme tři lžíce octa.

Použití: Do této směsi vody a octa namočíme bavlněné podkolenky, pak je vyždímáme a oblékneme. Obě nohy pak dobře omotáme vlněnými šátky. Octové punčochy zase asi po hodině svlékneme.

Šlapání vody

Šlapání vody nebo rosy či - v zimě - krátká chůze ve sněhu není jen osvěžující, ale pomáhá i při poruchách spánku, zejména při špatném usínání.

Použití: Chodíme 1 až 3 minuty (v žádném případě ne déle!) ve studené vodě, rose nebo sněhu. Pak si vytřeme nohy hrubým ručníkem až do zahřátí.

Pivo s medem  

Také pivo s medem jsou dobrými pomocníky při usínání.

Použití: Do půl litru vlažného piva zamícháme 1 lžíci medu a před spaním vše vypijeme.

Pozor: Pro diabetiky není tento domácí prostředek vhodný!

Zdroj: Franciska von Au - Domácí recepty proti nemocem

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Johny
  Johny (anonym)

  Žádné jídlo či pití mi nepomohalo usnout tak, jako lehnout si při puštěné televizi (kterou je možno nastavit na automatické vypnutí třeba za půl hodiny). Jde většinou o psychickou brzdu, pokud to není spojeno s nějakým obtěžujícím problémem. Takové zprávy z TV vás utlučou a do 10 minut tvrdě usnete. Když se to pak samo vypne, tak vás to v noci nebudí. Vyzkoušejte.

  Zář 09, 2011
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Já používám poslech mluveného slova na sluchátka (hudba mě neuspí). Mám s tím zkušenosti už z přednášek na VŠ, kdy se mně často chtělo strašně spát. Jinak souhlasím s Johnym, že jde o psychickou překážku a vnímaný zvuk od ní odvede pozornost.

  Zář 09, 2011
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  Zdravím, mně nejvíce proti nespavosti pomáhá cvičení jógy :) Nově jsem objevila kouzlo aroma jógy, doporučuji každému vyzkoušet, je to relax pro tělo i mysl. Připojuji i další tipy https://www.picaso-m.cz/zajimave-clanky/5-zpusobu-jak-se-prijemne-unavit/, co dělat proti nespavosti.

  Dub 11, 2018
 • Obrázek uživatele A
  A (anonym)

  Odpoledne fyzická aktivita a žádný alkohol!

  Dub 11, 2018
 • Obrázek uživatele NEJDRIVE NAJIT A ELIMINOVAT PRICINU
  NEJDRIVE NAJIT ... (anonym)

  Zde prikladam clanek od nas z blogu, kde jsme sepsali i caste priciny nespavosti. Az pote hledejte moznosti zlepseni, pokud budete vedet, co je pricinou nespavosti.. Je blbost brat prasky, pokud celou noc steka pes nebo rve dite a je hloupost davat si do ucha spunty, pokud mate problem treba s hormony.. TO by nepomohlo. Vzdy musite nejdrive znat pricinu nespavosti, az pote resit. Podrobnosti a uzitecne rady zde -- https://www.slimming.cz/nespavost/

  Kvě 29, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama