Domácí prostředky proti menstruačním křečím

Menstruační křeče a bolesti během menstruačního cyklu někdy zažila téměř každá žena. Pokud vás trápí každý měsíc, tak v následujícím článku najdete preventivní tipy a domácí ulevující prostředky pro menstruační křeče.

Preventivní tipy pro menstruační bolesti
Je dobré se vyhnout smaženým a nezdravým potravinám  týden před menstruací.

Konzumujte potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Lněná semínka a rybí tuk obsahují omega 3 mastné kyseliny. Přidejte ryby do vaší stravy.

Nedostatek železa je také jeden z důvodů pro menstruační bolesti. Na železo jsou bohaté potraviny jako ústřice, dýňová semínka, zvířecí játra, luštěniny, obilí a zelená listová zelenina.

Vyhněte se červenému masu a mléčným výrobkům.

Jezte potraviny, které udržují tělesnou teplotu. Teplo v těle uvolňuje svaly dělohy.

Domácí léky na menstruační křeče
Zázvor je přírodní léčivá bylina. Vezměte zázvor a nakrájejte ho na malé kousky. Vařte 2 šálky vody  s kousky zázvoru až 10 minut. Pak pít horkou převařenou zázvorovou vodu. Tento nápoj dává okamžitou úlevu od menstruačních bolestí.

Vezměte 1/2 šálku koriandru šťávy a 1/2 šálku mrkve nebo šťávy z červené řepy. Smíchejte oba šťávy a vypijte. Tato šťáva usnadňuje průtok krve v děloze a poskytuje úlevu od bolesti.

Vařte koriandrová semena ve 2 šálcích vody po dobu 15 minut. Použijte sítko k přefiltrování převařené vodu. Pijte převařenou vodu dvakrát denně v době menstruace.

Zdroj: Beautyhealthtips

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Bia
  Bia (anonym)

  Nejlepsí je ovsem kontryhel, ten optimaluzije veskere potize...

  Pro 12, 2013
 • Obrázek uživatele Amaly
  Amaly (anonym)

  Souhlasím s Biou - taky mi pomohl kontryhel.

  Pro 19, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama