Dieta pomáhá předcházet Alzheimerově chorobě

Nová studie naznačuje, že snížený příjem kalorií může předcházet nebo dokonce zvrátit průběh Alzheimerovy choroby, která postihuje miliony převážně starších lidí na celém světě.

Výzkumný tým lékařské fakulty Mount Sinai porovnával dvě skupiny malých opiček, kotulů, po dobu celého jejich života. Jedna skupina byla živena normálně, druhá byla udržovaná na nízkokalorické dietě. Podle zpráv agentury HealthDay News bylo u skupiny na nízkokalorické dietě zaznamenáno méně změn v mozku, které jsou spojovány s Alzheimerovou chorobou.

"Tento nový objev je rozhodně výrazně povzbudí další studium účinků nízkokalorické diety u lidí. Zdá se, že jednoho dne budeme s to této ničivé chorobě přinášející demenci, předcházet," říkáb Giulio Marie Pasinetti, profesor psychiatrie a vedoucí tohoto výzkumu.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Gigi
  Gigi (anonym)

  No nevím. Pokud někdo hladoví proto, že kvůli Alzheimerovi už není schopen poznat, že má hlad, tak i kdyby to mělo mít nějaký vliv, tak už mu to stejně bude prd platné, když má půlku mozku odumřelou!

  Říj 16, 2006
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama