
Podle orientálních diagnostiků je náš charakter a myšlení utvářeno stravou kterou jíme. Řekni mi co jíš a já ti řeknu na co myslíš, tak by se dala nadneseně charakterizovat orientální So-So diagnostika myšlenek a představ.
Slovo So můžeme přeložit jako "představa", "myšlenka" nebo také "vědomí". Tato diagnostická metoda má spojitost se schopností poznávat myšlenky a představy, jimiž je určitý člověk veden. Oba hlavní póly lidského vědomí leží ve vzpomínce na minulost a v anticipaci - předjímání - budoucnosti. Myšlenkové procesy, namířené do budoucna, jsou spíše jinové a probíhají v přední části mozku. Vzpomínky na minulost, které jsou spíše jangové, mají své místo v zadní části mozku.
Myšlenky na budoucnost vznikají ve více jin kůře mozkové. Paměť je umístěna v zadní části mozku, který je více jang. Obrazy současnosti se vytvářejí ve střední oblasti mozku.
Různé druhy myšlenkových procesů jsou podněcovány příjmem a konzumací různých druhů potravin. Jestliže např. jíme takové potraviny, jako jsou med, cukr, koření, saláty a ovoce, je tím aktivována přední, jinová část mozku. Tímto způsobem je stimulován rozvoj myšlenek a plánů, namířených do budoucna. Na druhé straně konzumace spíše jangovějších potravin (bifteky, sůl, vajíčka apod.) způsobuje aktivaci zadní části mozku. Lidé v této kondici bývají často svázáni s tradicí.
Komentáře (5)
- odpovědět
Dub 27, 2006- odpovědět
Čer 13, 2006- odpovědět
Čer 13, 2006- odpovědět
Črv 27, 2006- odpovědět
Zář 10, 2006Přidat komentář