Dezinfekce, která nepálí

Drobná poranění, kterým se zpravidla i při sebevětší opatrnosti nevyhneme, je nutné náležitě ošetřit a vydezinfikovat. Urychlíme tím hojení řezných ran, odřenin, štípanců od hmyzu a předejdeme infekci rány. Je ovšem důležité umět si vybrat z nabídky dezinfekčních přípravků.

 
Většinou totiž jde o etanolový (lihový) roztok, který po aplikaci do rány pálí a štípe. Dezinfekce na bázi alkoholu proto může citlivou, zejména dětskou kůži velmi podráždit. Navíc může mít tato dezinfekce nízkou účinnost, ošetření je bolestivé a alkoholová dezinfekce zpomaluje hojení.
Proto by ve Vaší lékárničce neměl chybět Betadine. Betadine je dezinfekce na bázi vodního roztoku obsahující aktivní dezinfekční prvek - jód. Betadine tím pádem nepálí, a přitom je to velmi kvalitní a spolehlivá dezinfekce. Jód je velmi účinný v boji proti bakteriím a virům. Betadine se vstřebává do vrchní vrstvy pokožky, kde po dlouhý čas působí dezinfekčně, což je velmi důležité pro úspěšné hojení.
Betadine významně přispívá ke snížení počtu bakterií, které potenciálně mohou způsobit kožní infekce, takže ho s oblibou používají profesionální zdravotníci a lékaři. Účinky Betadine jsou natolik prokázané, že si jej vybrala NASA k dekontaminaci lunárního modulu Apollo po návratu Neila Armstronga z cesty na Měsíc.
*zdroj: http://www.uss-hornet.org/history/apollo/
 Za cenu, která je příznivá, máte vždy po ruce doma nebo v autě pomocníka, který pomůže Vám i Vašim dětem vyhnout se nežádoucím infekcím a bezpečně ošetřit případné poranění. Vyzkoušejte pro první pomoc profesionální přípravek používaný lékaři a zdravotníky ve více než 70 zemích. Před užitím přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták.
Betadine je k dostání ve vaší lékárně bez lékařského předpisu jako kožní roztok nebo mast.

Přidat komentář

Reklama

Reklama