Detoxikaci organismu si můžete užít

ste unavení, malátní - prostě bez energie?  Vaše tělo si pravděpodobně říká o detox. Jen málokdo o něm neslyšel a pro řadu z nás je synonymem odříkání a tak trošku nutné zlo, které rádi odkládáme. Detox ale není jen o hladovění. Můžete si ho užít a pojmout ho jako relax! Naštěstí máme přírodu a bylinky, které jsou v průběhu očisty skvělými společníky. Díky moderním postupům, tradici i výzkumům dnes můžete jedním polknutím tělu dopřát sílu devíti bylin a restart, který organismus ocení.

Pokud bychom žili v perfektních podmínkách, naše tělo by se dokázalo detoxikovat samo. Když vše funguje jak má, játra pracují jako neunavitelný filtr, který neutralizuje a zároveň pomáhá odvádět 99 % toxinů a škodlivin z krve. V dnešní době se znečištěným vzduchem, s přítomností pesticidů v potravě, velkým množstvím environmentálního znečištění a všudypřítomnými chemikáliemi, jsou játra vystavena velké zátěži. Nedokáží nečistoty odvádět efektivně. Stejně tak jsou nadměrně zatíženy i ostatní orgány důležité pro přirozenou očistu našeho organismu, například plíce nebo ledviny. Na řadu proto přichází očista, která může tělu pomoci. Čtrnáctidenní detox kúra podpoří detoxikaci těla a nastartuje ho správným směrem. S očistou na nic nečekejte, únava vám jistě napoví, že začít byste měli právě teď.  A pozor, rozhodně to nemusí být utrpení, udělejte si z očisty relax.

Impuls z přírody
Správným impulsem pro unavené tělo mohou být silné bylinné extrakty. Ty pomáhají detoxikovat organismus a přispívají tak k jeho lepšímu stavu. Chcete znovu pocítit přirozené vlastnosti těla bez škodlivin, které ho zpomalují, unavují a deprimují? Organismus bez nahromaděných toxických látek je přirozeně plný energie. Využijte moc devíti bylin, které vás podpoří při restartu.
Pampeliška, která se tradičně používá jako jaterní tonikum, přispívá ke stimulaci trávení a stejně jako pýr plazivý podporuje očistu těla a zdraví močových cest. Heřmánek podpoří trávení a o správnou funkci jater, která je pro detoxikaci těla nezbytná, se postará ostropestřec mariánský. Kopřiva napomáhá zbavovat tělo přebytečné vody a Yucca (zázrak Indiánů) rozředí toxiny a škodliviny a napomůže je odvést z těla ven. Podobně jako dobře známá bříza bělokorá, která svými silnými močopudnými vlastnostmi přispívá k pročištění. V dnešní době velmi oblíbená chlorella pomáhá odstranit těžké kovy z těla a příznivě tak ovlivňuje funkci žlučníku, jater a ledvin. Zelený ječmen je silný antioxidant.

Detox jako relax
Jen málokomu se při slově detox vybaví nadšení a něco příjemného. Zkuste to jinak, zvolněte a relaxujte.  Nehladovte, ale z jídelníčku vyřaďte těžká a smažená jídla. Nezapomínejte dostatečně pít. Choďte brzy spát a probouzejte se s růžovými tvářemi. Během těchto 14 dní odložte alespoň některé povinnosti na druhou kolej a začněte se věnovat opravdu sobě. Zajděte si na masáž a nezapomeňte na pohyb - stimuluje lymfatický tok, krevní oběh, dýchání a zároveň podporuje pocení, díky kterému se škodliviny z těla odvádí rychleji.
Nastartujte své tělo a připravte se na další krásné dny. 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Ahoj zkoušeli jste někdo detox těla?Ráda bych to zkusila, ale nevím co si mám koupit.

  Srp 14, 2018
 • Obrázek uživatele holka
  holka (anonym)

  A co zase nabídneš k mrknutí?

  Srp 14, 2018
 • Obrázek uživatele Detox? Nic než
  Detox? Nic než (anonym)

  módní blbost...

  Srp 14, 2018
 • Obrázek uživatele a
  a (anonym)

  módní blbost...Tak to ne, Alenka bude za chvíli chválit a chválit a jiným jménem bude na to přitakat.

  Srp 15, 2018
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Já mám tedy dobré zkušenosti s goldenyaccou, měla jsem problém s lupenkou, tak mi doktorka doporučila tělo pročistit. Beru ho třetí měsíc a lupenka se mi o dost zlepšila a cítím se mnohem lépe. Neříkám, že mi vymizela,ale je to běh na dlouhou trať.

  Srp 16, 2018
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Měla jsem možnost to vyzkoušet a hodně mi to pomohlo.Mohu doporučit.

  Srp 22, 2018
 • Obrázek uživatele Janaa89
  Janaa89

  Detoxikaci organismu si dopřávám každé roční období a udržuje to moje tělo v dobré kondici. Už to mám jako takový pravidelný rituál a relax. Velice oblíbený mám produkt Yucca shidigera od společnosti HEMANN, který je bez konzervace a chemických látek. Tyto bylinné tablety jsem objevila na webu https://zivotavyziva.cz/yucca/ a jsem s nimi spokojená.

  Led 18, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama