Deset rad pro boj s jarní únavou

Deset rad jak se přizpůsobit změně biorytmu ve Vašem těle i v okolí.

Užívejte si slunce - Únava souvisí s biorytmy proběhlé zimy. Nedostatek slunečního světla způsobuje sníženou sexuální aktivitu, deprese a díky pohybu v uzavřených prostorech i vyšší riziko nákazy infekčních onemocnění.

Předcházejte nemocím vitamíny - Díky těsnějšímu kontaktu v uzavřených prostorách roste možnost onemocnění virovou nákazou, dbejte tedy na přiměřený příjem vitamínů.

Podpořte cirkulaci lymfy a krve - Díky zdravému otužování nebo zdravé stravě můžete docílit zlepšení k cirkulaci lymfy a krve v organismu, která má blahodárné imunitní účinky.  Vhodné pro podporu cirkulace lymfy a krve jsou i enzymatické preparáty.

Pročistěte svůj organismus - Už naši předci věděli, že dodržení půstu je v předjaří prospěšné. Pokuste se pročistit a detoxikovat své tělo od nepříznivých působení volných radikálů. Ideální jsou kopřivové čaje, březová míza nebo  májové bylinné víno.

Spěte zdravě - Minimálně sedm hodin kvalitního spánku bez rušivých elementů by Vám mělo zajistit kvalitní regeneraci mezi náročnými pracovními dny. O víkendu se nebojte si hodinu, dvě přispat.

Změňte jídelníček - Z těžké zimní stravy je důležité co nejrychleji přejít na lehkou stravu. Pokud si potrpíte na maso, tak jenom to bílé, nejvhodnější jsou ryby. Ideálně by měla být Vaše strava prošpikovaná ovocem a zeleninou. První jarní byliny pomáhají obranyschopnosti těla, určitě je dobré vyzkoušet pampeliškové listy, pažitku, hrachové výhonky a další „vymoženosti“ jara.

Hýbejte se - Zdraví pohyb pomáhá při jakémkoliv ročním období. Na jaře by se aktivita Vašeho těla měla zvýšit pro odbourání tuků, které tělo automaticky nabralo při těžší zimní stravě a přípravě na studenější měsíce.

Pokuste se přestat s neřestí - Kdy jindy, než na jaře, kdy všechno začíná vonět, žít a barevně zářit by měl člověk přestat s kouřením nebo nadměrným pitím alkoholu?

Vyhněte se stresu a relaxujte - Nejenom Vaše tělo, ale i Vaše mysl je na jaře v ohrožení. Pečlivě se věnujte samy sobě a relaxujte. I proto existují jarní prázdniny, kdy by měla být rodina pospolu a věnovat se lyžování nebo jiným aktivitám, než je práce a stres s ní spojený.
Vyhledejte doktora pokud ...

Pokud Vaše únava trvá více než 6 týdnů, je vhodné navštívit doktora. Můžete totiž trpět onemocněním štítné žlázy, depresí nebo chudokrevností

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Tommy
    Tommy (anonym)

    Já bych na únavu rozhodně vyzkoušel i nějaký z přírodních léčivých kořenů: http://www.lavivant.cz/blog/4-lecive-koreny-ktere-zazenou-rymu-depresi-i-sexualni-problemy/ :)

    Zář 08, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama