Desatero, jak do těla nepustit zimu

Přinášíme tipy, jak si udržet vnitřní teplo energetické krizi navzdory:

 1. Snídejte teplé obilné kaše, do kterých můžete přidávat sušené ovoce, zahřívací koření – skořici, zázvor, hřebíček nebo teplé polévky
 2. Vyhněte se všem ochlazujícím potravinám – jogurtům, zmrzlinám, bílému vínu, tropickému ovoci
 3. Pijte prohřívací nápoje – především černé a ovocné čaje s přídavkem zahřívacího koření
 4. Udržujte v teple především nohy a oblast ledvin. Pomoci mohou teplé ponožky, termoprádlo či bederní pásy. Pokuste se vyhýbat průvanu.
 5. Pokud si nechcete či nebudete moci dopřát teplou koupel či sprchu, udělejte si aspoň před spaním teplou lázeň pro nohy.
 6. Snažte se hýbat, kdykoliv to jde. Sezení u počítače prokládejte krátkými intenzivními rozcvičkami.
 7. Bude-li to možné, navštěvujte saunu.
 8. Využijte potravinových doplňků, které podporují metabolismus (např. mořské řasy kelp), krevní oběh (kajenský pepř, ginkgo biloba - jinan dvoulaločný), termogenezi (bioperin, kajenský pepř) a posilňují ledviny.
 9. Postel s lůžkovinami si můžete nahřát termoforem s teplou vodou.
 10. Choďte teple oblečeni na procházky do přírody – chůze či běh v přírodě přispívá k otužování organismu a zlepšení krevního oběhu.

MK

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Já si musím dělat i koupele rukou v teplé vodě. S podzimem mi často mramorovatí a mám je studené jak led. Běda, když šáhnu na manžela.

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Luboš
  Luboš (anonym)

  když je nejhůř - dobrá slivovice zahřeje

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Ten, kdo si musí jít vždy nejdříve naštípat dříví a udělat třísky, než si vůbec trochu zatopí, ten se i rozehřeje.

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  četla jsem, že někde v severských zemích se dřív a někde i dnes lidé zahřívají psy. Mají i rčení "Je zima na jednoho psa" - mírná, "Je zima na tři psy" -tuhá. Asi to dřív tak bylo běžné. Já v dětství chodila s babičkou za jedním hodně starým pánem, co žil na polorozpadlé samotě na Šumavě a ten měl na zahříívání kozu a psy.

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Zapomněli jste na sexování, tím se dá taky zahřát

  Zář 19, 2022
 • Obrázek uživatele Mirek N.
  Mirek N. (anonym)

  Pointou je opravdu do sebe zimu nepustit. K tomu je potreba rozhodne mene energie nez do toho se zmrzly znovu zahrat. Spravne obleceni a dobre prokrveni je zaklad. Nejhorsi je treba, kdyz zena jde s odpadky jen tak nalehko a pak prijde domu prokrehla a je ji zima i pri 22 stupnich a musi si dat horkou vanu, aby se zahrala. Ja kdyz jdu v zime ven, tak i kdyz je to na chvili, tak nejsem linej se oblect. A s prokrvenim mi pomaha vyluh z jinanu - ginkga. Roste mi na zahrade, takze susim listy a pak vzdy jich par necham vyluhovat v horke vode a popijim. Pomohlo mi to s tinitem v uchu, celkovym prokrvenim a snad i pamet stale slouzi.

  Zář 20, 2022
 • Obrázek uživatele Lída
  Lída (anonym)

  Pamatuji doby, kdy jsme ráno v domě vstávali a kouřilo se nám od pusy. Nejdůležitější bylo mít teplé pyžamo, připravene teplé papuče a teplou vestu, kterou si člověk oblékl a šel topit. Dříví se muselo připravit večer, aby ráno byl zátop co nejrychlejší. A uvařit rychle teplý čaj do termosky. Od té doby jsme s ústředním topením hodně zpohodlněli. Člověk si bude těžko znovu zvykat.

  Zář 21, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama