Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Desatero, jak do těla nepustit zimu

Přinášíme tipy, jak si udržet vnitřní teplo energetické krizi navzdory:

 1. Snídejte teplé obilné kaše, do kterých můžete přidávat sušené ovoce, zahřívací koření – skořici, zázvor, hřebíček nebo teplé polévky
 2. Vyhněte se všem ochlazujícím potravinám – jogurtům, zmrzlinám, bílému vínu, tropickému ovoci
 3. Pijte prohřívací nápoje – především černé a ovocné čaje s přídavkem zahřívacího koření
 4. Udržujte v teple především nohy a oblast ledvin. Pomoci mohou teplé ponožky, termoprádlo či bederní pásy. Pokuste se vyhýbat průvanu.
 5. Pokud si nechcete či nebudete moci dopřát teplou koupel či sprchu, udělejte si aspoň před spaním teplou lázeň pro nohy.
 6. Snažte se hýbat, kdykoliv to jde. Sezení u počítače prokládejte krátkými intenzivními rozcvičkami.
 7. Bude-li to možné, navštěvujte saunu.
 8. Využijte potravinových doplňků, které podporují metabolismus (např. mořské řasy kelp), krevní oběh (kajenský pepř, ginkgo biloba - jinan dvoulaločný), termogenezi (bioperin, kajenský pepř) a posilňují ledviny.
 9. Postel s lůžkovinami si můžete nahřát termoforem s teplou vodou.
 10. Choďte teple oblečeni na procházky do přírody – chůze či běh v přírodě přispívá k otužování organismu a zlepšení krevního oběhu.

MK

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (27)

 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Já si musím dělat i koupele rukou v teplé vodě. S podzimem mi často mramorovatí a mám je studené jak led. Běda, když šáhnu na manžela.

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Luboš
  Luboš (anonym)

  když je nejhůř - dobrá slivovice zahřeje

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Ten, kdo si musí jít vždy nejdříve naštípat dříví a udělat třísky, než si vůbec trochu zatopí, ten se i rozehřeje.

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  četla jsem, že někde v severských zemích se dřív a někde i dnes lidé zahřívají psy. Mají i rčení "Je zima na jednoho psa" - mírná, "Je zima na tři psy" -tuhá. Asi to dřív tak bylo běžné. Já v dětství chodila s babičkou za jedním hodně starým pánem, co žil na polorozpadlé samotě na Šumavě a ten měl na zahříívání kozu a psy.

  Zář 15, 2022
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Zapomněli jste na sexování, tím se dá taky zahřát

  Zář 19, 2022
 • Obrázek uživatele Mirek N.
  Mirek N. (anonym)

  Pointou je opravdu do sebe zimu nepustit. K tomu je potreba rozhodne mene energie nez do toho se zmrzly znovu zahrat. Spravne obleceni a dobre prokrveni je zaklad. Nejhorsi je treba, kdyz zena jde s odpadky jen tak nalehko a pak prijde domu prokrehla a je ji zima i pri 22 stupnich a musi si dat horkou vanu, aby se zahrala. Ja kdyz jdu v zime ven, tak i kdyz je to na chvili, tak nejsem linej se oblect. A s prokrvenim mi pomaha vyluh z jinanu - ginkga. Roste mi na zahrade, takze susim listy a pak vzdy jich par necham vyluhovat v horke vode a popijim. Pomohlo mi to s tinitem v uchu, celkovym prokrvenim a snad i pamet stale slouzi.

  Zář 20, 2022
 • Obrázek uživatele Lída
  Lída (anonym)

  Pamatuji doby, kdy jsme ráno v domě vstávali a kouřilo se nám od pusy. Nejdůležitější bylo mít teplé pyžamo, připravene teplé papuče a teplou vestu, kterou si člověk oblékl a šel topit. Dříví se muselo připravit večer, aby ráno byl zátop co nejrychlejší. A uvařit rychle teplý čaj do termosky. Od té doby jsme s ústředním topením hodně zpohodlněli. Člověk si bude těžko znovu zvykat.

  Zář 21, 2022
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  Pracuji z domu a tak si vždy jdu chvíli zatancovat.

  Zář 26, 2022
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  já musím mít v teple hlavně ledviny - takže dlouhá bavlněná košilka nebo dokonce bederní pás.

  Zář 27, 2022
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Já myslím, že se moc zdůrazňuje, jak se pořádně nabalit. Osobně pokládám za smysluplnější pěstovat si určitou otužilost a naopak se tý zimě trochu vystavit. A taky to nevypadá hezky, nacpat se do x vrstev. Co bych to byla za ženskou, kdybych chodila celou zimu nabalená jak sněhulák a bála se ukázat holý kolena?

  Zář 27, 2022
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ty si v zimě odhaluješ kolena?? Já bych teda umrznul.

  Zář 28, 2022
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Jasně že jo - jako každá správná ženská. Existuje něco jako dámský zimní kraťasy, většinou tvídový nebo manšestrový. A většinou odhalej i část stehen. Klidně dám i holý břicho, pokud není extrémní mráz. A jasně, že bys umrznul, chlapi tolik nevydržej. Sorry. ale kdo se moc ptá,moc se dozví.

  Zář 29, 2022
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Když je holka pořádně opálená, tak nic nemodrá.Tvůj příspěvek zní, jako by ho psala ženská, která si netroufne ukázat trochu kůže, jakmile rtuť teploměru klesne pod deset stupňů. A takový slečny samozřejmě nesnášej všechny, kdo nesrabařej s nima.

  Zář 29, 2022
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Tohle sice nejsou slečny, ale na tý fotce je vidět, že otužilýmu zima nevadí a ani kolena mu nemodraj: https://bit.ly/3SoVQAH

  Zář 29, 2022
 • Obrázek uživatele dodatek
  dodatek (anonym)

  Tak tady je to se slečnama. https://bit.ly/3SICnuw

  Zář 29, 2022
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Asi jsi moc nepochopila pointu mého příspěvku - prostě se mi to v zimě nelíbí a jaro mám rád právě proto, že se dívky začnou odhalovat. Vše, co je stálé se okouká. V zimě mám rád třeba dívky v kamaších.

  Zář 29, 2022
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Jo taky jsem ještě před pár lety flexil v zimě v šortkách, teď bych si to v práci nemohl dovolit. Samozřejmě, že otužilí lidé mohou chodit v zimě polonahatí, ale po pravdě, kolik takových je. Občas jsou fakt ty skřehlé slečinky v minisukních a silonkách k politování.

  Zář 29, 2022
 • Obrázek uživatele Elon
  Elon (anonym)

  Tak asi je to věc názoru. Já rozumím tomu argumentu, že se to okouká. Ale na druhou stranu má nahá kůže má v zimě jiný význam než v létě. V létě nosí všichni něco lehčího, protože je jim horko. Ale v zimě to vyžaduje sebevědomí a otužilost. Holé nohy v zimě jsou symbolem ženské odvahy. Já to vždy obdivoval, když se všichni kolem třesou zimou i v kabátech a rukavicích a sebevědomá slečna ukáže odhalená stehna.

  Říj 01, 2022
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vždyť je to hezký, když holka něco snese, protože se chce líbit!

  Říj 03, 2022
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Očividně na to jsou různý názory. Někdo to obdivuje, někdo spíš kroutí hlavou. Hodně kontroverzí, nadšení i kritiky vyvolaly modely od Miu Miu. Ať posoudí každý sám: https://bit.ly/3e45VnN

  Říj 03, 2022
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Brr - nic pro mne. Nemám na to věk ani postavu. Můj recept na zahřátí jsou pečené čaje, které vyrábím z ovoce ze zahrady i volně nasbíraného. Přidávám do nich vždy trochu rumu a sušeného drceného zázvoru, hřebíček, skořici a badyán.

  Říj 04, 2022
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Tak třeba holý bříško sluší skoro každý ženský, pokud nemá metrák a půl. Jenom tomu ty ženský nechtěj věřit. Moje tchýně chodí na břišní tance. Bude jí za dva roky šedesát, není nijak superštíhlá, prostě průměrná představitelka svýho věku. A stejně je to krásnej pohled na ten holej ženskej pupek, když si ho obnaží. Možná dokonce hezčí než ty vyretušovaný břicha modelek, který ani nemaj žádný kontury.

  Říj 04, 2022
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Já si vždy dám medovinu.

  Pro 03, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama