Dentální hygiena jako základ zdravých zubů

V posledních několika letech se z dentální hygieny stala důležitá součást stomatologické prevence.

Odborníci již dokázali, že opravdu “čistý zub se nekazí“ a zubní kaz bez bakteriálního povlaku není možný. Je dokázáno, že i 90% parodontálního postižení, tj. postižení závěsného aparátu zubu (hlavně kosti), vzniká z nedostatečné hygieny.

Mnoho lidí se vymlouvá, že problémový chrup zdědili po rodičích nebo prarodičích a nemohou s tím nic dělat. Opak je ale pravdou. Dědičnost, která byla ve spojitosti se zubními problémy citována dlouhé roky, byla také popřena. Co můžeme zjistit, jsou predispozice pro paradentózu pomocí testu Dentagen. Na základě tohoto genetického testu, který je vhodný pro děti, určí specialisti, jak nejlépe pečovat o zuby Vašich dětí.

Nejnovější medicínské poznatky také dokazují, že nedostatečná zubní hygiena poškozuje i naše celkové zdraví. V určitém měřítku se podílí na vzniku cévních příhod, infarktu myokardu, poškození cévní výstelky, vzniku cukrovky (diabetu) a může zvyšovat riziko předčasného porodu.

Proto je důležité začít o svůj chrup pravidelně a dobře pečovat. To jediné nám zajistí zdravé a pěkné zuby po celý náš život. Jak na to, může každý zjistit buď v ordinaci stomatologa, nebo v ordinaci dentální hygienistky.

„Nejdůležitější je začít používat správný mezizubní kartáček, protože 85% všech problémů vzniká v mezizubním prostoru,“ říká Sabina Rodová, DiS., dentální hygienistka z Kliniky GHC Praha. Hygienistka tento kartáček vybere přímo na míru klientovi, po zjištění velikosti mezizubních prostorů.  Nemusíte se obávat, že nebudete umět tento kartáček použít. Správnou techniku čištění Vám hygienistka ukáže přímo ve Vašich ústech.

Dentální hygiena není ale jenom kontrola zubů a doporučení správných pomůcek k zubní hygieně. Hygienistka Vám všechny zuby dokonale vyčistí, odstraní zubní kámen, plak a pigmentace, a zbaví Vás tak zánětu dásní s nepříjemným krvácením. Toto pomáhá předejít dalším problémům s ústní dutinou, ale také připraví zuby k bělení. Pokud dentální hygienistka zjistí v ústní dutině kaz, zánět nebo parodontózu, doporučí Vám návštěvu stomatologa. Nemusíte se ale obávat, stomatologové Kliniky GHC Praha kladou důraz na citlivý přístup a bezbolestnost zákroků. Pokud chcete mít zuby zdravé a krásně bílé, dentální hygiena je pro Vás správná volba.

Jen správnou a pravidelnou péčí o chrup lze zajistit dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, zánětu dásní a parodontózy. To je jedinou spolehlivou cestou k udržení funkčního a zdravého chrupu po celý život, protože ČISTÉ ZUBY NEMOHOU ONEMOCNĚT!

Klinika GHC Praha

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama