Děložní myomy lze odstranit i bez celkové anestezie

První pacientky s nezhoubným nádorem dělohy podstoupily ojedinělou operaci fokusovaným ultrazvukem (FUS) navigovaným magnetickou rezonancí (MR) ve Fakultní Thomayerově nemocnici

Fokusovaný ultrazvuk (FUS) navigovaný magnetickou rezonancí (MR) je nový léčebně-diagnostický systém. Jde o jedinečné zařízení svého druhu ve střední a východní Evropě, které je využíváno pro diagnostiku a zároveň slouží k neinvazivním léčebným zákrokům. V prvních případech už tento zákrok u pacienta nahradil operaci. 

Systém navigovaného fokusovaného ultrazvuku je zaměřen především na léčbu děložních myomů a právě první pacientky s takovým nezhoubným nádorem dělohy už podstoupily tuto ojedinělou operaci. Všechny zákroky jsou neinvazivní, nevyžadují celkovou anestezii a v některých případech nahrazují operaci. Pro pacienta je výhodné, že na rozdíl od jiných metod není vystaven ionizujícímu záření. 

 O vhodnosti léčby je rozhodnuto vždy individuálně na základě vyšetření magnetickou rezonancí v MR-FUS centru, na kterou pacientku odešle její gynekolog nebo gynekolog  MR-FUS centra ve FTN.

Přístroj magnetické rezonance bude zároveň využit pro všechna běžná i některá speciální vyšetření v oblasti hlavy, páteře, krku a břicha včetně gynekologických a urologických vyšetření pánve. Jeho uvedením do provozu se Fakultní Thomayerova nemocnice zařadí mezi 70 prestižních světových zdravotnických center. Přístroj je umístěn v radiodiagnostickém oddělení v pavilonu X, celková cena přístroje je 62 mil.Kč bez DPH.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Pouze za použití C4 !

  Zář 25, 2011
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Pouze za použití C4 !

  Zář 25, 2011
 • Obrázek uživatele Dr.House
  Dr.House (anonym)

  Pouze za použití C4 !tako vé absurdní starosti na mou hlavu !

  Zář 25, 2011
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Fokus. UZ jen pro vyvolené. Je jediný na celou ČR.Každý den se na něm léčí 1 žena, a to pouze v prac. dni, a tak si spočítejte, kolik dní je to do roka. Ostatním se řekne, že není pro ně vhodný, u některé možná ano, ale přesto se jim to řekne. Logika věci.Ženy s myomy jsou u nás ale zřejmě statisíce, kterým by to pomohlo. Místo uzdravení se tu vyřezávají ženské orgány jak na běžícím pásu. To ale není léčba. Klasická gynekologie selhává, a to na celé čáře.

  Črv 11, 2018
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Najde se zde žena, která tuto metodu absolvovala? Jaká byla zkušenost?

  Led 31, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama