Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Americký lékař na základě vědeckých studií varuje před dlouhodobým nošením obličejových masek

Doktor Russell Blaylock varuje, že obličejové masky nejenže nedokážou ochránit zdraví před onemocněním, ale také představují vážná zdravotní rizika pro nositele. Několik studií skutečně prokázalo významné zdravotní problémy s nošením  masky. Ty mohou zahrnovat bolesti hlavy,  zvýšení odporu dýchacích cest, hromadění oxidu uhličitého, hypoxii i závažné život ohrožující komplikace.

Pokud jde o vědeckou podporu používání obličejové masky, nedávné pečlivé zkoumání literatury, v níž bylo analyzováno 17 nejlepších studií, dospělo k závěru, že „Žádná ze studií neprokázala přesvědčivý vztah mezi použitím masky/respirátoru a ochranou před chřipkovou infekcí. “(1) Mějte na paměti, že nebyly provedeny žádné studie, které by prokazovaly, že látková maska ​​nebo maska ​​N95 má vliv na přenos viru COVID-19. Všechna doporučení proto musí vycházet ze studií přenosu viru chřipky. Jak jste již viděli, neexistuje žádný přesvědčivý důkaz o jejich účinnosti při kontrole přenosu chřipkového viru.

U vedlejších účinků je rozdíl mezi respirátorovou maskou N95 a chirurgickou maskou (látková nebo papírová maska). Maska N95, která odfiltruje 95% částic se středním průměrem> 0,3 µm2, je častěji spojována s bolestmi hlavy, protože narušuje dýchací výměnu (dýchání) ve větší míře než chirurgická maska. V jedné takové studii vědci zkoumali 212 zdravotnických pracovníků (47 mužů a 165 žen), kterých se ptali na přítomnost bolestí hlavy při použití masky N95, dobu trvání bolesti hlavy, typ bolesti hlavy a zda dotyčná osoba již dříve měla bolesti hlavy.(2)
Vědci zjistili, že asi u třetiny pracovníků se vyvinuly bolesti hlavy při používání  masky, většina z nich měla již existující bolesti hlavy, které byly maskou zhoršeny a 60% vyžadovalo léky proti bolesti. Pokud jde o příčinu bolesti hlavy, zatímco popruhy a tlak z masky mohou též hrát roli, většina důkazů ukazuje na  hypoxii a / nebo hyperkapnii. To znamená snížení okysličování krve (hypoxie) nebo zvýšení krevního CO2 (hyperkapnie). Je známo, že maska ​​N95, pokud je nošena několik hodin, může snížit okysličování krve až o 20%, což může vést ke ztrátě vědomí, pádu a k úrazu.

Nedávná studie zahrnující 159 zdravotnických pracovníků ve věku 21 až 35 let zjistila, že u 81% se vyvinuly bolesti hlavy z používání obličejové masky.(3) Někteří z pracovníků měli již existující bolesti hlavy, které byly zhoršeny maskami. Všichni pracovníci měli pocit, že bolesti hlavy ovlivnily jejich pracovní výkon.

Bohužel, nikdo neříká o nebezpečí starším lidem a těm, kteří mají plicní onemocnění jako je COPD, emfyzém nebo plicní fibróza. Když nosí obličejovou masku jakéhokoli druhu, může to způsobit závažné zhoršení plicních funkcí. Patří sem také pacienti s rakovinou plic a lidé, kteří podstoupili plicní chirurgii, zejména s částečnou resekcí nebo dokonce s odstraněním celé plíce.

Zatímco většina studií souhlasí s tím, že maska ​​N95 může způsobit výraznou hypoxii a hyperkapnii, jiná studie chirurgických masek také zjistila významné snížení krevního kyslíku. V této studii vědci zkoumali hladinu kyslíku v krvi u 53 chirurgů pomocí oxymetru. Měřili okysličování krve před operací i na konci operací.(4) Vědci zjistili, že chirurgická maska ​​významně snížila hladinu kyslíku v krvi (pa02). Čím delší je doba nošení chirurgické masky, tím větší je pokles hladiny kyslíku v krvi.

Důležitost těchto zjištění je i v tom, že pokles hladiny kyslíku (hypoxie) je spojen s narušením imunity. Studie prokázaly, že hypoxie může inhibovat typ hlavních imunitních buněk používaných k boji proti virovým infekcím nazývaných CD4 + T-lymfocyty. K tomu dochází, protože hypoxie zvyšuje hladinu sloučeniny zvané hypoxiíí indukovaný faktor-1 (HIF-1), který inhibuje T-lymfocyty a stimuluje silné regulační buňky potlačující imunitu zvané Treg.  Tím se připraví prostředí pro chytnutí jakékoliv infekce včetně COVID-19 a důsledky této infekce jsou pak mnohem závažnější. Maska vás v podstatě může velmi dobře vystavit zvýšenému riziku infekcí, a pokud infekci dostanete, má mnohem horší průběh.(5,6,7)

Lidé s rakovinou, zejména pokud se rakovina rozšířila, budou vystaveni dalšímu riziku dlouhodobé hypoxie, protože rakovina roste nejlépe v mikroprostředí s nízkým obsahem kyslíku. Nízký obsah kyslíku také podporuje zánět, který může podporovat růst, invazi a šíření rakovin.(8,9)

Opakované epizody hypoxie byly označeny jako významný faktor v ateroskleróze, a proto zvyšují výskyt všech kardiovaskulárních (srdeční) infarktů a cerebrovaskulárních infarktů (mrtvice ).(10)

Existuje další nebezpečí, pokud se tyto masky nosí každý den a zejména pokud se nosí několik hodin. Když je osoba infikována respiračním virem, vyloučí část viru každým dechem. Pokud nosí masku, zejména masku N95 nebo jinou pevně přiléhající masku, budou se neustále viry znovu vdechovat a zvyšovat koncentraci viru v plicích a nosních pasážích. Je známo, že lidé, kteří mají nejhorší reakce na koronavirus, mají nejvyšší koncentrace viru. A to může v určitém počtu případů vést k smrtící cytokinové bouři.
Je to ještě děsivější. Novější důkazy naznačují, že v některých případech může virus vstoupit do mozku.(11,12) Ve většině případů vstupuje do mozku prostřednictvím čichových nervů, které se přímo spojují s oblastí mozku zabývající se krátkodobou pamětí a konsolidací paměti. Při použití masky nebudou vydechované viry schopny uniknout a budou se soustředit v nosních pasážích, vstupovat do čichových nervů a cestovat do mozku.(13)

Reference:

 1. bin-Reza F et al. The use of mask and respirators to prevent transmission of influenza: A systematic review of the scientific evidence. Resp Viruses 2012;6(4):257-67.
 2. Zhu JH et al. Effects of long-duration wearing of N95 respirator and surgical facemask: a pilot study. J Lung Pulm Resp Res 2014:4:97-100.
 3. Ong JJY et al. Headaches associated with personal protective equipment- A cross-sectional study among frontline healthcare workers during COVID-19. Headache 2020;60(5):864-877.
 4. Bader A et al. Preliminary report on surgical mask induced deoxygenation during major surgery. Neurocirugia 2008;19:12-126.
 5. Shehade H et al. Cutting edge: Hypoxia-Inducible Factor-1 negatively regulates Th1 function. J Immunol 2015;195:1372-1376.
 6. Westendorf AM et al. Hypoxia enhances immunosuppression by inhibiting CD4+ effector T cell function and promoting Treg activity. Cell Physiol Biochem 2017;41:1271-84.
 7. Sceneay J et al. Hypoxia-driven immunosuppression contributes to the pre-metastatic niche. Oncoimmunology 2013;2:1 e22355.
 8. Blaylock RL. Immunoexcitatory mechanisms in glioma proliferation, invasion and occasional metastasis. Surg Neurol Inter 2013;4:15.
 9. Aggarwal BB. Nucler factor-kappaB: The enemy within. Cancer Cell 2004;6:203-208.
 10. Savransky V et al. Chronic intermittent hypoxia induces atherosclerosis. Am J Resp Crit Care Med 2007;175:1290-1297.
 11. Baig AM et al. Evidence of the COVID-19 virus targeting the CNS: Tissue distribution, host-virus interaction, and proposed neurotropic mechanisms. ACS Chem Neurosci 2020;11:7:995-998.
 12. Wu Y et al. Nervous system involvement after infection with COVID-19 and other coronaviruses. Brain Behavior, and Immunity, In press.
 13. Perlman S et al. Spread of a neurotropic murine coronavirus into the CNS via the trigeminal and olfactory nerves. Virology 1989;170:556-560.

Zdroj:

https://www.technocracy.news/blaylock-face-masks-pose-serious-risks-to-t...

https://www.sciencetimes.com/articles/25713/20200518/wearing-face-masks-...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (39)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Russel Blaylock je kontroverzní postava, a jeho názory nemají vždy u medicínské komunity podporu. Nicméně logiku to má, pokud před roušku nemůže koronovirus pronikat ven, pak ho nositel znovu vdechuje a může se mu přitížit, Blaylock píše že se to může dostat i do mozku, což zní strašlivě, ale nevím, zda to je možné. Nicméně je dobře, že už to nošení roušek skončí, zdravé to fakt nebude.

  Kvě 21, 2020
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Ano je známo, že virus může přecházet přes hematoencefalickou bariéru mezi krví a mozkem a může způsobovat různé neurologické potíže - od bolestí hlavy, přes zánět, dezorientaci až možná po neurodegenerativní onemocnění - viz- https://theconversation.com/coronavirus-many-patients-reporting-neurological-symptoms-136692 .

  Kvě 22, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Díky za odkaz. Konečně web který poskytuje informace a ne dezinformace.

  Kvě 22, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Až vymyslí dokonalejší ochranu , může žvanit, tímto jen oblbuje a nic nezmění,

  Kvě 22, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Od 25.5.2020 nebude nošení roušek vyžadováno, ovšem s výjimkou míst, kde se člověk bude právě pohybovat - tam se roušky musí nosit i nadále.

  Kvě 24, 2020
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Taková nesrozumitelná a zmatená nařízení jsou pro naši vládu a vůbec celý právní systém charakteristické.

  Kvě 26, 2020
 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  Nikoho neoblbuje, vychází z vědeckých faktů. Dokonalejší ochrana je to, co je všude doporučováno - sociální distanc, mytí rukou a péče o své fyzické a psychické zdraví. Tam, kde se epidemie zvrhla, tak to bylo hlavně kvůli tomu, že žádný sociální distanc nebyl dodržován a byly tam pořádány hromadné akce. Též znečištěné ovzduší situaci zhrošuje.

  Kvě 27, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Roušky teda nic moc, celodenní nošení byla šílenost. Lidem se dělaly ekzémy a někteří měli problémy s dýcháním. Do hromadné dopravy a jiných uzavřených prostor ano, ale jinak ne.

  Kvě 27, 2020
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Ale i v těch uzavřených prostorech pracují lidé 8 a více hodin denně - prodavači, úředníci...Být v tom každý den celou pracovní dobu, popřípadě ještě cestou do/ z práce v MHD je šílené.

  Kvě 28, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Myslím, že koronavirus je pro Burešovu vládu pravým požehnáním, které přišlo v nejvyšším čase. Teď se na koronavirus svede kdejaký průšvih a jede se dál.

  Kvě 28, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  To je pravda. Uzavřené prostory myslím, tak kde se lidé nemohou rozestoupit. To ale v práci na úřadě nebo v obchodech mělo být možné. Taky si myslím, že mít tu roušku nasazenou celou pracovní dobu je šílenost, a stejně to není možné, lidi se musí občas najíst a napít, kdo trpí sennou rýmou tak často smrká. Rouška zvlhne a je stejně k ničemu. V MHD nejsou lidé tak dlouho a nemohou se tam rozestoupit, pokud není místo.

  Kvě 28, 2020
 • Obrázek uživatele Jaroslav
  Jaroslav (anonym)

  Já stále nevím, co spadá pod MHD. Znamená to, že když pojedu z Prahy do Brna, že budu muset mít roušku? To bych nedal. Kolikrát se mi v rychlíku dělá mdlo i bez roušky, hlavně když je přetopeno.

  Kvě 28, 2020
 • Obrázek uživatele SuchSoft
  SuchSoft (anonym)

  Toto je krásny príklad toho, ako vedecky dokázať akúkoľvek hypotézu. Samozrejme, že sedliacky rozum hovorí, že celý tento článok je úplný nezmysel. Samozrejme, že nosenie rúška má svoj význam. To je to isté ako s vajíčkami, raz bolo vedecky dokázané, že sú zdravé, potom bolo vedecky dokázané, že sú veľmi nezdravé, že zvyšujú cholesterol, a teraz je momentálne v móde, že je vedecky dokázané, že sú zdravé, a treba si každý deň zjesť aspoň jedno. Hm!

  Čer 15, 2020
 • Obrázek uživatele Murphy
  Murphy (anonym)

  Jakýkoliv výzkum prováděný v dostatečně velkém rozsahu bude vždy směřovat k podpoře vaší teorie.

  Čer 15, 2020
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Roušky a zavření škol, někde i hranic a jiných opatření, kterým se mnohdy ani nerozumí je zpět. Tropy, korona, bouřky, vítr tím se dnes žije.

  Srp 29, 2020
 • Obrázek uživatele Syčák
  Syčák (anonym)

  Přesně tak, roušky jsou k ničemu a my, internetoví diskutující, jsme na to přišli. Teď by to měl někdo kdo vysvětlit doktorům ve špitálech, kteří se při práci, zcela zbytečně, trápí v rouškách celé dny. Mytí rukou je taky špatné, zhoršuje to imunitu. Na rakovinu zabírá obyčejná jedlá soda a Země je placatá!

  Lis 10, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Roušky a desinfekční prostředky jsou naopak velmi potřebné, protože si na tom namastí kapsu spousta výrobců a překupníků.

  Lis 10, 2020
 • Obrázek uživatele Miriam
  Miriam (anonym)

  Tohle jsem tušila a z části věděla je to opravdu likvidování pomalé tak aby to nebylo na ty co to vymysleli dlouhodobý plán a teď pomalu ho praktikují a chtějí úplně lidstvo ovládnout nejsme ovce jak si myslí víme už víc než si vědci myslí a ti co tomu velí ,přijde čas kdy tohle svinstvo skončí neboť toto je jen bysnys

  Lis 12, 2020
 • Obrázek uživatele Thorough
  Thorough (anonym)

  Přebíráním článků z dezinformačních médií se vy sami dezinformačním médiem stáváte.

  Bře 30, 2021
 • Obrázek uživatele Julianajahodova
  Julianajahodova (anonym)

  Tak proč nás nutí tě nosit masky když čirou jsou škodlivé?město jen bizmis??

  Dub 27, 2021
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Proč sem dáváte články z dezinformačního webu s tou nejhorší pověstí? https://mediabiasfactcheck.com/technocracy-news/

  Říj 22, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  to je to stejné jako ve filmu Limonádový Joe. Lidi lítají z paluše do paluše. Chvíli je zdravá Whisky chvíli Kolaloka........ Kolaloka je zákon, Rány, šoky, kuří oka, vše vyléčí Kolaloka....... Kdyby ji /whisky/ můj táta pil - byl by tu byl mnohem dýl..........

  Říj 23, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Tuneldědek ty pravidla nevymyslel, vystupuje proti nim, jako řada dalších.

  Říj 25, 2021
 • Obrázek uživatele Níkolas
  Níkolas (anonym)

  taky nevěřím

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vzápětí před rokem a půl toto tvrzení vyvráceno, bohužel nelze vložit odkaz

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jsou názory, že mikroplasty jsou zdraví škodlivé. Eu zakázala plastová brčka a nařídila nošení roušek. Je logické, z roušky se dostane víc mikroplastů než z brčka.

  Lis 15, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Už top

  Lis 16, 2021
 • Obrázek uživatele Né
  Né (anonym)

  Už dost vy hovada!

  Lis 20, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama