Čokoláda - nový homeopatický lék

Homeopatie, léčebná metoda, která na základě léčby podobného podobným využívá silně ředěných a potencovaných léků, byla objevena koncem 18. století. Jejím zakladatelem byl saský lékař Samuel Hahnemann.

Homeopatie vychází z toho, že každá látka, která u zdravého jedince vyvolá určité charakteristické symptomy, může ve velmi zředěném, nekonečně malém množství u nemocného člověka tyto symptomy léčit. U různých lidí může stejná nemoc probíhat rozdílným způsobem podle toho, jakému konstitučnímu homeopatickému léku odpovídají.

V devadesátých letech se začala homeopatie v širší míře využívat i u nás. Díky tomu, že při správné diagnóze je velmi účinná, si hned od počátku našla mnoho příznivců, na druhé straně ale i nedůvěřivých odpůrců, kteří odsuzují do říše pohádek vše, co nedokážou zvážit, změřit nebo alespoň dokázat na papíře pomocí složitých výpočtů.

Homeopatie využívá léky minerálního, rostlinného i živočišného původu (včetně bioterapeutik). Homeopatických léků je celá řada a všechny čokoládové příznivce jistě potěší, že mezi ně byla zařazena i čokoláda. K výrobě homeopatického léku Chocolate (Choc.) se používají drcené kakaové boby promíchané s mléčným cukrem.

Homeopatická čokoláda bude léčit takového pacienta, který má příznaky podobné "otravě" čokoládou. Nelekejte se, tento pamlsek není jedovatý, ale vzhledem k obsahu metylxantinů není vhodná jeho nadměrná konzumace, stejně jako např. kávy.

Pacient, který bude konstitučně odpovídat tomuto homeopatiku, bude zřejmě toužit po čokoládě a sladkostech. Ty ale jeho stav spíše zhoršují. Bude pravděpodobně pociťovat touhu po citrusových plodech a kyselém zelí nebo po červených jídlech, jako je např. červená řepa nebo hroznové víno. Jsou to obvykle přecitlivělí a zranitelní lidé, kteří se špatně soustředí a mají snahu schovávat se před světem. Může je pobolívat hlava, také v zádech pociťují bolesti, mrazení, svěděni nebo dřevěnění. Trpívají plynatostí, mívají záchvaty kašle, které se zlepšují po napití studené vody. V noci se Často potí. Zdávají se jim podivné sny, které si příliš nepamatují, v noci se mohou budit s pocitem na zvracení nebo mohou i zvracet. Osoby, které jsou konstitučního typu "chocolate", mívají bolavé oči, rozpraskané rty a suchou pokožku. V ústech často vnímají nepříjemnou chuť a mohou být žízniví.

Když se nový lék Chocolate zkoušel na zdravých dobrovolnících, aby vyvolal příznaky, které bude u nemocných léčit, objevily se i některé pozitivní změny. U zkoumaných osob se snížil pocit deprese a podrážděnosti. Zlepšila se jim nálada. Mnozí z dobrovolníků, tzv. proverů (anglicky prove - zkoušet) se cítili velice klidní a uvolnění a na věci, které je obvykle rozčilily, reagovali po Chocolate velice racionálně. Došlo i ke zlepšení premenstruační tenze. Někteří z proverů měli pocit, že po skončení testů se stali lepšími lidmi než dříve a nalezli i pocit jistoty. Často se zlepšil jejich zrak, sluch i čich a uvolnil se ucpaný nos.

Zdroj: Jana Arcimovičová, Pavel Valíček - Čokoláda pokrm bohů, nakladatelství Start

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den, já sama mám velmi dobré zkušenosti s homeopatii. Je možné tento homeopatický lék Chocolate (Choc.)použít při velké chuti na sladké? Já totiž musím denně sníst aspoň něco sladkého. Teď v poslední době se mi nedaří ani shodit nabrané kila a to pohyb mám. Jestli je i homepatický lék i na tuky tak bych ho ráda vyzkoušela. Děkuji s pozdravem Pavlína

  Črv 08, 2008
 • Obrázek uživatele lida
  lida (anonym)

  Ahoj Pavlíno,jestlipak už Ti někdo nabídl homeopatický lék na tuky? Měla bych taky zájem.

  Lis 01, 2008
 • Obrázek uživatele simona
  simona (anonym)

  Ahoj, jestli jste stejní milovníci čokolády jako jsem já, tak se s vámi musím podělit o úžasný zážitek - jako narozeninový dárek jsem dostala od přítele čokoládovou masáž a zábal a absolutně si to nemůžu vynachválit. Nejprve jsem měla peeling, pak mě namasírovali (ježiš to byla vůně) a následně zabalili...Opravdu úžasné, určitě nemusím říkat, že jsem to zakončila tabulkou jedné mléčné:-D Kdyby to někoho nalákalo, tak nabídka je třeba na www.zlutaraketa.cz..Mějte se!

  Kvě 29, 2009
 • Obrázek uživatele muf
  muf (anonym)

  simona malý dotaz cio se dělá s použitou čokoládou? znovu se sotva rozehřívá a používá, protože by neměla být v obalu, ale přímo na tělo.

  Kvě 29, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Já neužívám čokoládu jako homeopatikum, ale žeru ji ve velkých kvantech, minimálně 100 g denně. A je mně fajn.

  Kvě 29, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama