Co znamená v celostní medicíně léčit rakovinu?

Tradičním způsobem léčby rakoviny je, že zajdete k lékaři a podrobíte se léčbě, jakou vám poskytne. Pak napjatě čekáte a doufáte, že zafunguje. Znovu začnete žít svým starým způsobem života - vrátíte se ke stejné stravě, zvykům, budete mít stejné pracovní vytížení a stejné vztahy - a budete doufat, že vše zůstane při starém.

 

Pokud navštívíte celostního terapeuta, budete muset změnit právě starý způsob života, a to navždy. Bude třeba zcela změnit způsob stravování. Bude třeba zvýšit tělesnou aktivitu. Pravděpodobně budete muset přehodnotit svůj emocionální život. To vše proto, že právě váš starý způ­sob života má na svědomí toxicitu celého těla a stimulaci některých buněk, které jsou k těmto jedům nejvnímavější, k přeměně ve zhoubné buňky.

 

Pro mnoho lidí je takové uvažování příliš kompliko­vané a vyčerpávající. Raději zůstanou u starého způsobu života, ať to stojí, co to stojí. Lidé se cítí do značné míry vymezeni právě svými zvyky a názory. Raději se spokojí s tím, co jim říká jejich lékař. A lékaři často radí, ať dělají vše stejně jako doposud. „Mám změnit své stravování?“ Nanejvýš vám doporučí, abyste do jídelníčku zařadili více ovoce a zeleniny. Moudří pacienti brzy zjistí, že lékaři jsou tak uzavření vůči myšlence, že by doplňky stravy či strava samotná mohly mít léčebné účinky, že se o tom s nimi zce­la přestanou bavit. Výsledkem je šířící se zmatek. Od roku 1990 se v USA utratilo více peněz za alternativní léčbu než za klasickou léčbu - tento fakt vyvolává velké znepokoje­ní u vydavatelů lékařských časopisů, kteří si této tendence všimli. Většina pacientů ale cítí, že nemůže svým lékařům svěřit, co opravdu dělají.

 

Lidé se cítí zranitelní. Mnoho pacientů je přesvědčeno, že konání lékařů je podloženo vědou. Ve skutečnosti tomu tak není. Je dobře známo, a přiznávají to i lékařští odbor­níci, že 80 % toho, co lékaři činí, nemá žádné vědecké opodstatnění. Tento údaj je pravidelně zmiňován v lékař­ských časopisech. Mnoho běžných operativních a lékař­ských postupů nikdy nebylo porovnáno s účinky placeba v „double-blind“ klinickém testu (kdy ani účastník testu ani vyhodnocující osoba neví, o jaký testovaný přípravek se jedná), který je ve světě medicíny považován za zlatý standart. K tomu je velká část výzkumů, které mají použí­vání chemických léků při léčbě podložit, tak zmanipulo­vaná, že se na ně nelze spoléhat. Mnoho léků se tak užívá způsoby, které nejsou podloženy platnými důkazy. Mezi lékaři jsou tyto nedostatky dobře známy, ale pacienti se o nich nedoví.

 

Mnoho lidí s rakovinou nechce být pouhým pasivním příjemcem znalostí svého lékaře. Chtějí sami něco dělat, chtějí mít pocit kontroly nad situací a pocit, že mohou svůj osud sami ovlivnit a ne být jeho pouhou obětí.

 

Jde o velice důležité otázky a každý jednotlivec se musí pečlivě zamyslet nad svou pozicí. Sám za sebe mohu říct, že pokud někdy budu mít rakovinu, budu vědět, že je na vině můj vlastní životní styl. Budu vědět, že je třeba změ­nit životní styl, a to na vždy. Pokud ho nezměním, rakovi­na se vrátí. Tím jsem si jist. Řeknu to zcela otevřeně. Po­kud si myslíte, že se zbavíte nádoru a pak se vrátíte zpět ke svému „normálnímu“ způsobu života, pak jste propadli naivní iluzi. Rakovina je známkou toho, že jste doposud žili nezdravým způsobem života, alespoň v některých zá­sadních ohledech. Pokud jste schopní nalézt problémy a dát je do pořádku, pak máte větší pravděpodobnost, že se dožijete 100 let.

Zdroj: Jonathan Chamberlain - Jak se uzdravit z rakoviny - 15 laternativních a doplńkových metod - nakladatelství Alternativa

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele míla
  míla (anonym)

  Zadejte si na seznamu heslo Jim Humble-MMS za 3 týdny vyléčíte HIV,rakovinu střev,slinivky a mnoho dalších nemocí a FUNGUJE to.Přeji hodně zdraví.

  Čer 13, 2012
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  MMS - Jim Humble pokud máte,...MMS a podobné sajrajty ještě nikoho z rakoviny nevyléčily. To jen ve fantazii Romanových klonů... ale ve skutečnosti ne

  Feb 04, 2013
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Zdravím! Dovolil bych si zde napsat, že MMS a jeho odvozeniny NEJSOU lékem na rakovinu. Každý sebesložitější problém má své úžasně jednoduché CHYBNÉ řešení. To platí i pro onkologická onemocnění a léčbu zázračně jednoduchými prostředky (MMS a jeho deriváty, javorový sirup se sodou atd atd). Neexistuje rakovina, jsou jen rakoviny. Tak, jak jsou jedineční lidé, je jedinečné každé onkologické onemocnění. Proto tento typ onemocnění tak dlouho vzdoruje spojenému úsilí lékařů i výzkumníků - a proto zde není šance na nalezení jedinečného, všeobecně účinného léku. To, co báječně zabere u jednoho, se může ukázat zcela neúčinné u jiného, přestože jsou jejich případy typově shodné. To se jeví jako podstatný problém léčby onkologických onemocnění. Přes veškerou snahu mnohých zainteresovaných se ovšem dosud nepodařilo věrohodně prokázat, že by MMS a jeho odvozeniny měly jakýkoliv terapeutický účinek na jakékoliv onkologické onemocnění jiný, než placebo. Proto si dovoluji prohlásit, že opakovaná tvrzení diskutujícího Romana/Ravalopy o úžasném léčivém účinku MMS, CDS a příbuzných preparátů jsou lživá. Pokoušet se o takovouto "léčbu" přináší nebezpečí, že propásnete čas na léčbu řádnou; což ve výsledku může být i fatální. Tož asi tak. Hodně zdaru a držím palce, ať je lépe!

  Bře 03, 2013
 • Obrázek uživatele Laďa
  Laďa (anonym)

  MMS je dobré a pomáhá. Různé druhy rakoviny určitě jsou, ale společné je jim to, že v každém nádoru jsou vždy přítomny kvasinky. Je to kolonie kvasinek. Ty se mimochodem živí cukrem (!) a mohou přežívat POUZE v kyselém prostředí. Takové prostředí má dnes v těle většina lidí, neboť překyselenost (acidóza) se stává většinovým problémem, aniž o tom lidé vědí! Proto při léčbě rakoviny pomáhá mj. soda, ta snižuje překyselenost orgánů. Autentických svědectví nemocných o tom, jak si vyléčili rakovinu pomocí MMS (nebo jak vyléčili příbuzného apod.) je hodně. A když se hledá, najdou se i jiné alternativní cesty k léčbě rakoviny, než je MMS.

  Bře 04, 2013
 • Obrázek uživatele HANA
  HANA (anonym)

  Mohl bys tady uvést, kde jej koupím i s návodem?

  Bře 04, 2013
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  v každém nádoru jsou vždy přítomny kvasinky... kde jsi přišel na tak kolosální blbost? Opět další, zázračně jednoduché, leč bohužel chybné řešení složitého problému? Tvé povídání o acidose je další totální kravina. Veškeré dedukce, založené na chybném základu, jsou též chybné. Prosímtě, nastuduj si něco z biochemie. Stačí i středoškolské.

  Bře 04, 2013
 • Obrázek uživatele Laďa
  Laďa (anonym)

  Na svůj názor máš samozřejmě právo, bohužel kvasinky a acidóza jsou pravda (není to samozřejmě z mé hlavy, stačí jen trochu číst a pátrat ...). Mmch je dobře známo, že při léčbě rakoviny je nutné zásadně vyloučit ze stravy cukr, a to i ve formě sladkého ovoce (proč asi?) a že se sami vyléčili např. ti, kteří konzumovali POUZE zeleninové šťávy (ty jsou totiž zásadotvorné). Při léčbě je tedy potřeba sledovat pH svého organismu. Spousta (zdravých) lidí, kteří si pH přeměří, má acidózu (hodnota je u nich pod 6,3). MMS jsem objednal v e-shopu (cca před rokem, adresu už nevím) u Narita Dox s.r.o., poštovní adresu mají P.O.BOX 12, Praha 5, 153 00. Pokud jde o návody a postupy s MMS, viz stránky czmms.com

  Bře 07, 2013
 • Obrázek uživatele Ivča
  Ivča (anonym)

  Já osobně zkušenost nemám,ale kamoška zná paní která užívala ten javorovej sirup se sodou a vyléčila se z rakoviny tak asi na tom něco bude.Jen tak z prstu by si to nevycucala a na druhou stranu je to i celkem logický,že by to mohlo pomoct.Tady je o tom článek i s receptem. http://www.topzine.cz/jedla-soda-a-javorovy-sirup-leci-rakovinu

  Pro 03, 2013
 • Obrázek uživatele Olda
  Olda (anonym)

  ano je pravdou, že acidóza způsobuje mnoho zdravotních problémů a její odbourání, tedy alkalizace organismu velmi zvýší šanci na úspěšný boj nejen s rakovinou, ale s jakýmkoli zánětem v těle ... v současné době asi nejúčinnější prvek, který má vlastnosti superantioxidantu nové generace, přestože antioxidantem není je VODÍK ... konečně se podařilo vyrobit tabletku, která vyrobí vodík přímo v těle a to až reakcí s kyselinami v žaludku ... akademiezdravi.com ... je tam i e-shop

  Črv 15, 2015
 • Obrázek uživatele Chemik
  Chemik (anonym)

  Vyrobit vodík přímo v žaludku reakcí kyseliny chlorovodíkové není žádný problém. Stačí sníst kousek kovového železa, hliníku, hořčíku apod. Jenom nevím, k čemu je vodík v žaludku potřeba. Navíc je zde velké riziko výbuchu při jeho odříhnutí. Když toto provede kuřák, vodík se vzduchem mu exploduje v dutině ústní.

  Črv 15, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama