Co je skutečná prevence

Chodit na preventivní prohlídky k praktickému lékaři a na screeningová preventivní vyšetření je určitě velmi důležité, avšak skutečná prevence by měla jít ještě dále.

Při preventivním vyšetření vám zjistí, že jste buď zdraví nebo že máte již docela vážný zdravotní problém - selhávající ledviny, ztukovatělá játra, poruchu srdečního rytmu, vysoký krevní tlak, prekancerózní stavy nebo přímo nádor. Tyto stavy často vedou k operaci či celoživotnímu užívání léků, což tělo dále zatěžuje a oslabuje. Některé diagnózy pacienty vystaví velkému stresu.

Skutečná prevence je taková, která vede k tomu, aby vždy na prohlídce u lékaře bylo vše v pořádku. Tělo totiž o problémech informuje mnohem dříve, než se patologické změny projeví na orgánové úrovni.

Jak se mohou projevovat nerovnováhy v organismu dříve než se projeví laboratorně či na diagnostických přístrojích.

Změny psychiky (agresivita, plačtivost, úzkost, strachy, smutek,....)
Bolesti akupunkturních bodů či v reflexních zónách
Změny stolice či moči (frekvence, barva, zápach, konzistence)
Změny tělesného pachu
Kožní problémy (vyrážky, pigmentace, popraskané ústní koutky, svědění...)
Neobvyklé chutě, nechutenství
Únava
Nespavost

Orientální diagnostici či dobří praktici přírodní medicíny dokážou tyto stavy vyhodnotit a doporučit opatření pro harmonizaci organismu.

Preventivní harmonizační opatření často zahrnují:

Psychologické poradenství (často stačí i vypovídání se s přáteli)
Dietní změny, úprava tělesné hmotnosti
Cvičení k posílení vnitřních orgánů
Bylinné preparáty k posílení vnitřních orgánů a pročištění organismu
Akupresuru, akupunkturu či reflexní terapii
Terapeutické masáže
Relaxační techniky
Pobyt v přírodě
Meditační techniky
Užívání potravinových doplňků s vitamíny, minerály či speciálními látkami, kterých je v těle nedostatek
Homeopatii
Léčivé koupele

 

Co můžete udělat sami? Všímat si svého těla a pokud cítíte, že ne vše je úplně v pořádku, pátrat po odpovědích. Co může být příčinou drobných potíží? Jak příčinu odstranit? Pomoci vám může internet, literatura, terapeuti, celostně zaměření lékaři...Velmi často si však tělo pomůže samo, pokud mu dopřejete důvěru, odpočinek, kvalitní pestrou stravu a pohyb v přírodě. Důležité je též nepřecházet nachlazení, chřipky či angíny, protože přecházení těchto nemocí může vést v budoucnu k vážnými problémy se srdcem, klouby, ledvinami...Důležité je též řešit svá emoční traumata a nepotlačovat v sobě negativní emoce. Odpustit sobě i druhým, smát se, milovat a radovat se ze života.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Valerie
    Valerie (anonym)

    Ano, dřív skutečnou prevenci dělali třeba lékaři v Číně - byli placeni za to, že udržovali člověka ve zdraví - kontrolovali, zda je jeho tělo v harmonii (pomocí tepové diagnostiky, čichu, pohledu, jazyka, změny v očích...) a pokud nebylo, tak doporučili cvičení, změnu stravy, bylinky, akupunkturu a pod. Nejen, že takový systém je mnohem účinnější, ale i levnější.

    Říj 17, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama