Co dělat, když se objeví alergie na slunce?

Radí PharmDr. Ivana Lánová, vedoucí lékárník BENU Lékárna Mladá Boleslav

Při delším pobytu na slunci mi vždy na kůži naskáčou malé pupínky. Kamarádka mi říkala, že to může být alergická reakce na slunce. Je to pravda? A jak s tím mám bojovat? 

?Pokud Vám pupínky naskáčou jen při delším pobytu na slunci, bude se pravděpodobně jednat o alergii na slunce, tzv. solární dermatitidu. Jsou dvě možnosti, jak ji řešit. Klasickou medicínou - podáváním léků tlumících alergickou reakci (antihistaminik), lokálním používáním kortikoidů při prudké reakci na kůži, podáváním antioxidantů.

Druhou variantou je homeopatická léčba, která spočívá v preventivním podávání přípravku Hypericum perforatum 15 CH 5 granulí ráno a večer 14 dní před pobytem na slunci a po celou dobu pobytu. Pokud by došlo k erupci, podává se Apis mellifica 15 CH, Muriaticum acidum 9 CH a Poumon histamine 15 CH - 5 granulí od každého každou hodinu.

Při prudké reakci i v tomto případě lze přidat antihistaminika a kortikoidy.

V obou případech je však třeba dodržovat správné zásady pobytu na slunci, používat ochranný přípravek s vysokým SPF a po slunění pokožku řádně ošetřit hydratačním přípravkem.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Gurtlerova Pavla
  Gurtlerova Pavla (anonym)

  Bylo mě řečeno u lékaře tak na sluníčko nechodit že moje tělo to nechce 3dni na sluníčko a 4neděle léčba tak žiju 50 let

  Črv 10, 2018
 • Obrázek uživatele Luky
  Luky (anonym)

  Sepsali jsme uzitecne babske rady, jtere pomohou jeste nez si koupite nejake kremy a masticky.. Mrknete na to a budute mit v lete klid... Clanek zde - https://www.slimming.cz/alergie-na-slunce/

  Srp 16, 2018
 • Obrázek uživatele alergik
  alergik (anonym)

  Sepsali jsme uzitecne babske...Mrkat nebudu a kupovat už vůbec ne. Při alergii je třeba být na sluníčku jen krátkou dobu a to ještě, když přímo nepálí, tj. ráno nebo večer. Rady ani nějaké krémy nepomáhají.

  Srp 16, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama