Reklama

Citróny při léčbě revmatických onemocnění

Citróny při léčbě revmatismu používáme dvojím způsobem. Za prvé se každý den citrónovou šťávou natíráme a za druhé užíváme citrónovou šťávu vnitřně.

Zevní použití:
Citrón vymačkáme do nekovové nádoby a doplníme trochou vody. Po vykoupání a vysušení natřeme tělo touto zředěnou citrónovou šťávou. Místo citrónu lze použít i jablečný ocet.

Vnitřní použití:
První den pijeme šťávu z jednoho citrónu, a to hodinu před jídlem nebo hodinu po jídle. Druhý den vypijeme šťávu ze dvou citrónů, třetí den ze tří citrónů. Na této dávce vydržíme týden nebo čtrnáct dní a pak pití citrónové šťávy přerušíme.
Další možností jsou v troubě velmi pomalu pečené citróny. Ostrouhaný citrón pečeme 15 až 20 minut (nesmí prasknout). První den sníme 1 citrón. Druhý den 2 citróny a třetí den 3 citróny. Pokud se nám podaří na této dávce zůstat, setrváme na ní 15-20 dní. Pokud ne, klesneme třeba na 1 citron denně. Pečením se v citrónech vytváří přírodní kyselina salicylová, tedy stejná protizánětlivá a protibolestivá látka, která tvoří chemicky vyrobený acylpyrin.

Citrón pomáhá k vyčištění těla, zbavení se hlenů a dezinfekci.

Zdroj: MUDr. Josef Jonáš - Revmatické bolesti

Reklama

Reklama

Komentáře

Danuše Vítková (Út, 3. 10. 2006 - 22:10)
danuse.v"tiscali.cz:
Vážený MUDr. Jonáši, jsem nadšená, že svůj dotaz mohu položit zrovna Vám a těším se na brzkou odpověď, na které možná závisí...
Je mi 26 a zítra to bude 10 let, co jsem se po 7nedělích probrala z komatu po vážné autonehodě. Asi před 3 lety jsem začala pozorovat hlouběji své zdravotní problémy a symptomy pro mě neznámých nemocí, které ani nebyly spjaty s havárií. Celý rok se mě doktoři snažili vyléčit z vážné infekce a žádná antibiotika na mě nezabírala, jsem začala hledat. Myslím si, že jsem svůj lék, který mi nejvíce vyhovuje, našla, ale může to být jen můj subjektivní názor. Moje léčba zní: jíst jenom živou - zásadotvornou stravu a ořechy. Vypila jsem za ty 3 roky spoustu citronové šťávy (neředěné)- možná tak 1 citron denně.
A můj problém?
Vždy jsem měla strašně krásné zuby. Jenže letos v létě (kdy jsem byla v lázních) se mi začaly zhoršovat. Jsou sice bez kazů, ale vypadají šeredně. Je na nich hnědý plak. Zubařka to chce nějak vyčistit. Co si o tom myslíte?
Prosím Vás, mi někdo poraďte... Moc Vám předem děkuji.
Dana Vítková
Reklama