Reklama

Chřipka vás nezabije

Skutečnost je taková, že

Pravda je jiná. Příčiny proč "španělská chřipka" (má špatný název kvůli nesprávnému předpokladu, že začala ve Španělsku - více o tom dále) zabila tolik lidí byly dvě, a obě jsou velmi, velmi prosté- tato chřipka šla v patách dvěma novým léčebným přístupům: používání aspirinu a "chřipkového séra".

Důkladný mnohaletý výzkum zdravotnických odborníků odhalil, že skutečné "epicentrum" chřipkové pandemie z roku 1918 bylo v kansaské pevnosti Riley (specificky šlo o Camp Funston, kde byli vojáci držení v karanténě). Na tuto vojenskou základnu byli po první světové válce přiváděni vojáci ze služby ve Španělsku a dalších lokalit, kteří byli před propuštěním do civilu povinně podrobeni novému očkování. (Španělsko, které bylo za války relativně neutrální, si skutečně nemusí dělat výčitky svědomí, ale prohlášení, že bylo zdrojem této epidemie, je přesto důvodem úplného nepochopení skutečných příčin "španělské chřipky".)

Zmíněné očkování bylo novinkou: zatímco předchozí verze "chřipky" chodily dům od domu a dělaly prostě své, byla poprvé v historii "vyvinuta vakcína" slibující zabránit šíření viru.

Vzali si "vakcínu" domů.
Domů propuštění chlapci si sebou odnášeli viry, jimiž byli naočkovaní, a takto přinesli životaschopnou (a pravděpodobně již zmutovanou) verzi viru jako dárek přátelům a rodinám. Lidé, kteří pocítili příznaky nemoci pak navíc běželi k lékaři a dostali stejnou vakcínu v naději, že nebudou další.

Reklama

Byli.

Záznamy ve skutečnosti vykazují, že "epidemii" přežili zejména lidé, kteří očkování nedostali (chudí, kteří si to nemohli dovolit a ti rozumnější, kteří očkování odmítli, když už bylo jako "nezbytné" poskytováno v podstatě zadarmo).

Nepříliš dobré využití Aspirinu.
Současně s očkováním přišel objev kyseliny salicylové (aspirinu). Tento rychle všeobecně dostupný produkt byl doporučován lékaři ke kontrole horečky, která chřipku provázela. Když ho lidé brali, teplota, bolesti a potíže ustupovaly, ale nakonec přesto zemřeli. Proč?

Je přirozené, že na každý chřipkový vir ihned zaútočí vlastní obrana těla. "Protiútok" se vyznačuje vysokou horečkou, která je znamením, že tělo dělá přesně to, co se od něj očekává poté, když ho napadne nějaký mikroorganismus. Aspirin ale uklidňoval, lidé si nedělali těžkou hlavu, a obyčejně napomohl tomu, aby se virus mohl vyvinout do nejagresivnějšího stádia.

Lidé beroucí aspirin cítili, že horečky klesly a bolesti a pocit únavy se zmírnily, takže nadále chodili do zaměstnání, čímž rozšiřovali virus, současně oslabovali svůj organizmus prací (tehdy většinou namáhavější než dnes) a otevírali se dalším oportunistickým infekcím, které je nakonec zabíjely po stovkách.

Je jasné, že současná medicína bude ječet až do nebe, že oba tyto faktory - očkování a aspirin - nebyly příčinou toho, že za celosvětového vzplanutí španělské chřipky zemřely milióny lidí. Smutná skutečnost je však taková a veškerý výzkum v tomto směru ukazuje přesně k těmto příčinám odůvodňujícím, proč se chřipka
A) rozšířila tak divoce a
B) stala tak letální.

Lidé neměli ani ponětí o tom, co si sami nadrobili.

Co je chřipka?
"Chřipka" je virová infekce s relativně krátkým průběhem, během nějž svým obětem působí potíže ve formě několika nepříliš významných efektů (zimnice, vysoké horečky, únava a bolesti kloubů a hlavy, bolesti v krku a mukózní záněty). Tyto běžné "chřipkové" stavy sice mohou zapříčinit, že se někdo "cítí jako na umření", ale samotný chřipkový virus zpravidla člověka ani zvíře nezabije.

Co nás zabíjí jsou průvodní jevy pramenící z těchto stavů poté, jestliže o sebe náležitě nepečujeme, když onemocníme chřipkovým virem. Jedná se v první řadě o bakteriální infekce (a někdy plísňová či onemocnění jinými viry, a také o onemocnění z napadení cizopasníky), které u člověka trpícího chřipkou propuknou v důsledku snížené imunity.

Takovou druhotnou infekcí je obyčejně zápal plic anebo řada gastrointestinálních problémů (vyvolaných parazity) provázených průjmy, které po nástupu dehydratace mohou být fatální.

Když zvířata dostanou chřipku a zemřou, pokud vůbec zemřou, je to obvykle kvůli napadení cizopasníky nebo kvůli plicní infekci. Když dostanou chřipku lidé, pokud vůbec zemřou, je to obvykle na zápal plic nebo v důsledku dehydratace průjmem.

Zdravotničtí profesionálové ovšem lidská "úmrtí na chřipku" rádi přisuzují samotné chřipce, a ne oportunistickým sekundárním infekcím. Ono totiž přesně zjistit, která bakterie nebo parazit zasadil osudný úder, dá spoustu práce.

Zdroj: www.mwm.cz

Reklama

Komentáře

hanka (So, 31. 12. 2005 - 14:12)
A co s těma parazitama?
mirek (So, 7. 1. 2006 - 09:01)
pořiď si zapper
Oxyman (Pá, 11. 8. 2006 - 15:08)
Ptačí chřipka - otázka vyřešena! (11.08.2006)

Virus ptačí chřipky vyléčen!
Společnost Oxylife společně s odborníkem nejpovolanějším v oblasti boje proti virům pana Mudr.Milana Veselého oznamuje, že se dle požadovaných zkušebních testů výrobku "Full Oxy" jasně prokázala jeho naprostá antivirová účinnost proti viru ptačí chřipky. Tento první v České republice vyráběný ozónový gel ničí všechny existující viry se stoprocentním účinkem. To znamená, že přichází doba celosvětového zdraví a spokojenosti ze života bez strachu proti možným virovým epidemiím. Možnosti použití tohoto unikátního ozónového gelu jsou velmi široké a již v tuto chvíli pracuje tým odborníků na dalších produktech spojených s využitím ozónu pro dobro lidského organismu.oxyfil Více informací najdete na http://www.oxylife.cz
Šárí (Po, 30. 9. 2013 - 13:09)
Tak pastilky herbalmed jsou akorát možná dobré na chuť, ale jinak jsou docela určitě nanic, vzhledem k jejich složení. Znehodnocený med a nicotné množství bylinných výtažků.
Iva (St, 2. 10. 2013 - 16:10)
Koukám, že je teď v...Stejnou práci odvede Pinosol. Můžou také všichni.
A co se týká chřipky, minulý rok zemřela na chřipku má kamarádka - 34 let. A to nedala na bylinky dopustit.
Barča (Čt, 14. 11. 2013 - 16:11)
Koukám, že je teď v...Tak jsem vyzkoušela dle Vašeho doporučení a přečetla si pár diskuzí na netu. Opravdu také nedám na Rymastop dopustit. Dávám i již odrostlejšímu dítěti a zvládá v pohodě. Mile mne překvapila obsažená kyselina hyaluronová a taky možnost použití až rok po otevření. Pinosol už dělají ve formě kapek?
Katka (Čt, 14. 11. 2013 - 21:11)
Tak jsem vyzkoušela dle...Pinosol je ve formě kapiček do nosu. Je vynikající.
drak (Pá, 15. 11. 2013 - 20:11)
Šňupněte si do každé dírky alespoň gram Chilly koření. Skvěle protáhne nos,tlumí jakoukoliv bolest a dodá energii a eufórii. Navíc je to celkem levné.
annicka (So, 28. 12. 2013 - 22:12)
Průzkum: Bludům o očkování proti chřipce přestávají lidé věřit
Jen 19 % se bojí, že je vakcína nakazí. Na otázky odpovídalo 3 268 lidí.
Mezi klienty VZP je více těch, kteří nevěří mýtům o údajných rizicích očkování proti chřipce, než těch, kteří těmto povídačkám přikládají váhu. Ukázal to průzkum, kterého se na pobočkách VZP zúčastnilo 3 268 lidí. Většina jich nevěří např. tomu, že se vakcínou mohou nakazit nebo že by očkování bylo kvůli nežádoucím účinkům riskantnější než chřipka samotná. I díky skutečnosti, že bludy o škodlivosti vakcín ustupují, využilo mimořádnou nabídku VZP na očkování zdarma 45 tisíc lidí.
! (So, 28. 12. 2013 - 23:12)
Když už do toho očkování vrazil někdo vlastní nemalé prachy, tak přece nepřizná, že udělal chybu. Ať se napálí taky ti druzí.
Ája (So, 28. 12. 2013 - 23:12)
Když už do toho očkování...Jsem kardiak, neplatím nic. 14 rok se nechávám očkovat, nikdy jsem neměla jediný problém. Na rozdíl od kolegyň jsem zimu vždy přečkala nanejvýš (!) s maličkou rýmou, kde ani den dovolený nebyl nutný. Celá má rodina se nechala letos po desáté očkovat - také bez problémů. Před 11 lety nám umřela v padesáti letech teta na komplikace spojené s chřipkou.
Každý je své zdraví odpovědný sám a jestli někoho zruinuje CELÝCH 170,-Kč až 180,-Kč - nemalé prachy???, tak to jsou na tom lidi hodně blbě. 15,-Kč měsíčně...hm.
Hlavně že lidi utrácí jak pominutí za nějaké Coldrexy a podobné blbosti.
Ájo, (Ne, 29. 12. 2013 - 00:12)
Jsem kardiak, neplatím nic....já také neplatím za očkování nic- nenechávám se očkovat. A přesto chřipku nemám.
Ája (Ne, 29. 12. 2013 - 00:12)
já také neplatím za...Teta jí také předtím neměla.
Ale je to každého věc.
Ájo (Ne, 29. 12. 2013 - 01:12)
Teta jí také předtím...tety je mi líto, ale já chřipku nedostanu. Na odpověď, že to nemůžu vědět, reaguji rovnou. Vím to. Kdo ví, ten chápe, jinak nemá cenu dál něco vysvětlovat. Prostě jsou lidé, kteří některé nemoci nemají.
Ája (Ne, 29. 12. 2013 - 10:12)
tety je mi líto, ale já...Bezejmenný, tak proč sem píšeš? Jsi mimo diskusi.
Pampeliška (Ne, 29. 12. 2013 - 11:12)
tety je mi líto, ale já...Někteří lidé některé nemoci nedostanou a jiní je dostanou i když se nechají očkovat. A všichni mají stejné vnější podmínky. Takže to nebude jen o virech..Zbytečně bych do těla nedávala žádné vakcíny. Očkování už udělalo na zdraví lidí stejné škody jako nemoci samy.
Ája (Ne, 29. 12. 2013 - 14:12)
Někteří lidé některé...Zkusím to znovu. Já píši k tématu. Mně chřipka zabila mladou tetu. Dětem bylo teprve 12 a 15 let. Vychovali je mí rodiče.
Já jsem kardiačka, pracuji s lidmi, každý rok kolem mě padají kolegyně s chřipkou, ale já nic. Letošní rok se už dost z nich nechalo očkovat, protože minulý rok to bylo dost děsné. Ležet potom doma 3 neděle až 5 neděl za 60% platu....to si letos už rozmyslely.
Takže za mě píši ANO.
Jen mě zarazila v příspěvku zmínka o velkých penězích. To bylo poněkud mimo.
Ája (Ne, 29. 12. 2013 - 14:12)
Někteří lidé některé...Všichni máme stejné vnější podmínky??? Pampeliško, kdo každý den jezdí do práce MHD nemá stejné podmínky jako ten, který jezdí autem. Stejně jako když pracuji denně s 40-60 nemocnými, tak určitě nemám stejné podmínky jako člověk, který sedí sám v kanceláři.
Také existují lidi, kteří do obchodu zajdou 2x za rok, někteří tam musí téměř denně.
Nechápu jak si to myslela, že všichni máme stejné vnější podmínky.
Pampeliška (Ne, 29. 12. 2013 - 14:12)
Všichni máme stejné...Tím jsem myslela to, že lidé ve stejném prostředí všichni neonemocní. Např. já a moje kolegyně. Obě pracujeme se stejnou skupinou lidí (velkou), ona je stále nemocná, já ne. Jezdím MHD, ona autem, takže by to mělo být naopak.

Rozumím tomu, že se tě to osobně dotýká, když ti blízký člověk umřel na chřipku. Bohužel kdyby byla očkovaná, není zaručeno, že by neumřela...znám totiž opačný případ-po očkování dvě děti mojí kamarádky ochrnuly....Vše má své pro a proti, nic není absolutní.
Je dobré brát v úvahu i rizika.
Chřipku nikomu nepřeju, ale lidi umírají stále i když nedostanou chřipku. Mám to nastavené jaksi fatalisticky, některé věci se prostě dějí ať děláme co děláme.
Agaia (Ne, 29. 12. 2013 - 16:12)
Tím jsem myslela to, že...Pampeliško, máš naprostou pravdu!
Taky nevěřím na očkování proti chřipce, všechno je jen byznys a bohužel je na každém člověku, aby se s tím nějak vyrovnal. Jsem taky fatalista a myslím, že každý člověk se porovná se vším, s čím se porovnat má.
vážně (Ne, 29. 12. 2013 - 16:12)
Bezejmenný, tak proč sem...jsem mimo diskusi? Jen říkám, že očkování není jediná možnost. Jsou i zdraví neočkovaní.
Soused je kardiak, neočkovaný (asi 15 let)a bez chřipek.
Pampeliška (Ne, 29. 12. 2013 - 16:12)
Pampeliško, máš naprostou...Myslím že to není o tom jestli mám "pravdu", já to prostě takto vnímám, vidím. Tady asi není žádné dobře nebo špatně. Možná i proto je tak těžké se rozhodovat když jde třeba o dítě apod.
v (Ne, 29. 12. 2013 - 16:12)
metal work mashines sro poskytuje podklady o tom ze chripka nezabiji, tak tomu urcite verte :)
samozřejmě, (Ne, 29. 12. 2013 - 21:12)
jsem mimo diskusi? Jen...třeba pitomci, co žerou MMS, Amwey, Herbalife, a podobné píčoviny NIKDY neonemocní!!!!
Hááálelúúúja!!!!!
bývalá matka (Ne, 29. 12. 2013 - 21:12)
Pampeliško, máš naprostou...až ti umře někdo drahý,nepochopíš,co jsi dělala,čím jsi myslela.A nebudeš věřit ani po 8 letech,že jsi byla tak hloupá a tu možnost nevyužila.Je to hrozné.
Petr H (Ne, 29. 12. 2013 - 21:12)
Já myslím, že je to jen čistě každého věc, zda se dá nebo nedá očkovat. Za sebe přiznám, že já se očkovat nenechávám.Vlastně ani nechodím k doktorovi vůbec.Pokud jsem nastydlý, tak si zajdu v klidu do lékárny a tam si bez čekání něco pořídím. Už jen ta představa, že budu čekat v ordinaci u praktického lékaře od nějakách osmi ráno až do odpoledne až na mne přijde řada...Brrr!!!. Tedy vlastně v tom také hraje roli čas. Pokud by bylo možno tu vakcínu dostat někde třeba v lékárně bez dlouhého čekání, možná by o tom uvažovalo více lidí.Pokud je ale někdo náchylný na nemoce, je to asi na místě a ten den času holt obětuje.
jirka (Ne, 29. 12. 2013 - 22:12)
Chřipku jsem neměl již asi 15 roků a ze zásady se neočkuji. Angínu jsem neměl 25 roků. Ale mívám virózu, tak 2x do roka.
jde (Ne, 29. 12. 2013 - 22:12)
třeba pitomci, co žerou...to i bez těchhle pí....ehm věcí.
čas? (Po, 30. 12. 2013 - 16:12)
Já myslím, že je to jen...Přijdeš, řekneš, že si jdeš nechat píchnout chřipku, sestra se tě zeptá jestli nemáš teplotu, píchne ti injekci a jdeš do práce. Cca asi 2 minuty času.
Petr H (Po, 30. 12. 2013 - 19:12)
Přijdeš, řekneš, že si...Samotný úkon ano, ale zapomínáte na čas strávený s tím, až na vás přijde řada. A to je to, o čem zde píši, v čem vidím ten kardinální problém.Pokud je před vámi několik důchodců, kteří musí s paní doktorkou probrat vše ze života, tak pak holt musíš čekat. Při poslední návštěvě u doktora v létě 2010 jsem čekal od oněch osmi do zhruba půl třetí odpoledne.To už vás pomalu přechází chuť tam jít.Největší paradox byl ten, že jsem byl pouze osmý v pořadí!!! A to jsem jen potřeboval napsat léky na alergii a jedno razítko do průkazu. Od té doby se raději obcházím bez těch léků.
Marek (Čt, 2. 1. 2014 - 19:01)
Samotný úkon ano, ale...Právě ten čas mne také zrazuje od návštěv doktora.
Jana (Čt, 2. 1. 2014 - 19:01)
Samotný úkon ano, ale...To je problém lidí, co zanedbávají prevenci. Když lékař člověka zná, stačí jít k sestře, ta píchne "chřipku" bez lékařského dohledu. Vybere peníze, dá potvrzení.
Jinak s banální virózou k lékaři také nelezu. A když jsem měla horečky a musela na neschopenku, po telefonu jsem si domluvila, že mě vezmou hned jak přijedeme. Bez problémů.
Petr H (Čt, 2. 1. 2014 - 19:01)
To je problém lidí, co...Problém je ale pořád v tom čekání na řadu.Ta naše doktorka po zkušenostech z minula, kdy také člověk s chřipkou byl objednán až za několik dní, prostě nikoho už neobjednává.Když si představím, jak tam budu sedět několik hodin třeba s horečkou,až se přede mnou vykecají důchodci s jejich "problémy", tak to si raději opravdu zajdu do té lékárny. Jinak, co se týká té prevence, tak doma je vždy v šuplíčku nějaký ten lék, aby byl v případě potřeby po ruce. Kolikrát se mi stalo, že mne to přepadlo večer při cestě z práce. Klepotice, bolení klubů, jen tak, že jsem došel od auta domů. Vzal jsem si léky a ráno už to bylo lepší. Výhoda je, že pracuji sám na sebe a tudíž mohu v takovém případě prostě zůstat doma.
Tom (Pá, 3. 1. 2014 - 08:01)
Člověk v produktivním věku a není si schopen najít lékaře, který vychází zaměstnaným pacientům trochu vstříc? To mi roum nebere.
Jsem u doktorky, která si umí zorganizovat čas a pokud se domluvím, tak čekám maximálně půl hodinu.
Petr H (Pá, 3. 1. 2014 - 19:01)
Člověk v produktivním...Hledat doktorku jinde nemíním. Nejsem takový ten doktorovský typ, co tam chodí s každou kravinou, když má horečku,bolavé ucho,bebíčko atd.Chci mít doktorku dobrou, kdyby se něco doopravdy stalo.Čili sázím raději na kvalitu, pokud ji budu potřebovat. Navíc ona sídlí na dobré klinice, kde je všechno pohromadě, sama doktorka má velmi dobré jméno, což je tedy zase vyváženo tím, že je u ní dost lidí a jsou tam takovéto čekací lhůty.Mohl bych klidně přejít jinam,dokonce i v místě bydliště,ale asi bych si nepomohl. Nechci jít k doktorce, odkud pacienti naopak utíkají. Takové mají většinou volnou kapacitu.A ti dobří doktoři mají většinou plno, což je případ té naší.
Jarda (Pá, 3. 1. 2014 - 22:01)
Jinak s tím očkováním, ale i jinak je také možno využít i služeb soukromých ordinací, kterých je dnes také jako máku. Sice se tam musí za každý úkon platit, oni většinou nefungují přes pojišťovny, nebo - li přes "pokladnu", ale když to člověk potřebuje jednou za uherský rok, tak to není zas tak strašné a každopádně na zdraví by se nemělo šetřit. A tam většinou člověk nečeká, může si i domluvit přesný termín. Znám okolo sebe dost lidí, kteří nemají z různých důvodů svého praktického lékaře(nechtějí dlouho čekat v čekárně, nebo mají všude plný stav) a tak to řeší také takto.My jsme například nemohli pro naší dceru sehnat po narození zubaře,protože všude měli plný stav a nemohli nás už vzít, tak jsme se nakonec zaregistrovali také na soukromé klinice. A nakonec tam chodíme všichni. Takže i ti soukromí lékaři bez pokladny jsou v tomto případě také řešení.
Tom (So, 4. 1. 2014 - 09:01)
Dobrá doktorka? Dobré doktory potřebuju specialisty (internista, neurolog atd) ale ne obvoďačku, když tam chodím jednou za rok popřát pěkné vánoce.
Protože pokud mám problém, tak jdu přímo ke specialistovi, jelikož nemíním platit 2x 30 Kč a navíc 2x vykládat stejný problém, když mě stejně obvoďák pošle na další vyšetření. Sice se obvoďácká lobby pokoušela tento postup znemožnit (jít rovnou ke specialistovi), ale zatám to neprošlo.
Hanka (So, 4. 1. 2014 - 11:01)
Hledat doktorku jinde......A ti dobří doktoři mají většinou plno, což je případ té naší.

Takže ti je ta lékařka na nic. Máš zajímavé myšlení. Také nevím, co by mi praktička mohla tak děsného udělat, abych musela volit mezi dobrou praktičkou - ale nedostanu se k ní, a normální praktičkou. Papíry na krevní obraz mi vypíše každá, než schytám jednou za 5 let antibiotika.
A co se týká "chřipky", tu mi do 5 minut píchne sestra v sesterně, k doktorce s tím nechodím.
Petr H (So, 4. 1. 2014 - 16:01)
...A ti dobří doktoři...ono abych pravdu řekl, tak je mi opravdu nanic, protože jak píši, nechodím k ní, takže ani nemíním hledat jinou doktorku, ke který chodit také nebudu. Stačí mi jen, že vím, kde je, kdybych ji snad někdy potřeboval.Zatím jsem tam byl jen kvůli vyšetření na průkaz o způsobulosti( to jsem v minulosti potřeboval) a už tam ani nechodím pro přášky na alergii, které byly jen na předpis. Prostě tam nemíním čekat kvůli takové kravině, bez které se klidně obejdu,celý den.V lékárně je pořídíte také, sice jiné, ale to mi nevadí. Osobně mi stačí, že je na každém rohu lékárna, kde vám poradí a bez čekání. A pokud by bylo potřeba něco akutního, tak stejně musíte na pohotovost.Jediným problémem je, že někteří specialisté chtějí doporučení od praktického doktora, ale nenapadá mne, na jaké vyšetření bych měl jít.A pokud bych byl na pohotovosti, tak tam už to nějak zařídí. Jak píši - nejsem ten typ, co chodí k doktorovi.Papíry na krevní obraz nepotřebuji, na různá vyšetření také nechodím - nejsem hypochondr, který se jen pozoruje a nechá se ovlivnit médii.
Jarda (So, 4. 1. 2014 - 17:01)
Dobrá doktorka? Dobré...Omyl.Pokud je mi nějaký problém, jdu napřed ke své doktorce a ta mne k tomu specialistovi musí napsat doporučení k vyšetření. Je to i logické. Ona musí zjistit, co mi asi je, aby mne poslala k tomu správnému. Nebo to snad poznáte vy, k jakému doktorovi máte jít, když nevíte, co máte za nemoc? Takže asi opravdu záleží na tom, jaká ta doktorka je, zda věci rozumí. Případů, kdy doktor něco zanedbal je totiž dost. A pokud je vám líto zaplatit 30 korun navíc, tak je mi líto vás. Na zdraví se totiž šetřit nemá, jak píšu nahoře.
hm.. (So, 4. 1. 2014 - 17:01)
ono abych pravdu řekl, tak...S angínou se bez ATB neobejdeš. K tomu nemusíš být hypochondr. Se zápalem plic ti také praktik pomůže. RTG plic ti bez žádanky nikdo neudělá. Po padesátce budeš potřebovat testy na rakovinu prostaty. Kde vezmeš papíry na krev? Není to o hypochondrii, jak se tady snažíš hloupě vytáčet. Máš blbou praktičku, je ti na dvě věci, tak se s tím smiř. Pohotovost? Ha, ha, tam strávíš v horečkách i několik hodin, naivo.
Petr H (So, 4. 1. 2014 - 17:01)
S angínou se bez ATB...Angín jsem měl několik a obešel jsem se i bez antibiotik.Pokud totiž budete brát na každou blbost antibiotika, tak pak vám nezabere obyčejný acylpyrin ani na nachlazení.Takže to je spíše zase výmluva vaše, proč musíte s kdejakou kravinou k doktorovi.A pokud budu mít vysoké horečky, tak raději zůstanu doma v posteli, než abych se kodrcal autem někam k doktorce a tam seděl celý den mezi důchodci v čekárně a doktorka mi napsala prášky, které si mohu koupit sám a bez problémů.
Jarda (So, 4. 1. 2014 - 17:01)
S angínou se bez ATB...na obyčejnou angínu antibiotika? Proboha proč? To se opravdu necháte ovlivňovat těmi médii a nechat do sebe prát kdejaké svinstvo jen, aby byl odbyt pro farmaceutický průmysl?
Petr H (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
S angínou se bez ATB...pokud umíte číst, o čemž pochybuji, tak ve svém příspěvku nikde nepíši, že ta má doktorka je špatná.Nepíši blbá, k těmto výrazům se zásadně nesnižuji. Naopak píši, že je dobrá a proto nemíním ji měnit za jinou právě z tohoto důvodu.Bohužel, jelikož je právě ve svém oboru dobrá, tak má prostě plno lidí, což má za následek dlouhé čekací doby.To ale neznamená, že tam musím chodit s kdejakou kravinou, ale také neuvádím, že tam nikdy nepůjdu. Prostě zatím nemám důvod. Konec
! (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
na obyčejnou angínu...No, to je něco. Přechodila jsem také pár angín. Když jsem pak před časem ještě přechodila zánět průdušek, který se pak zvrtl v zápal plic, k lékaři jsem už ani nemohla dojet. A k tomu mi zjistili, že už mám poškozené srdce tím věčným přecházením, tak vám všem napíši jediné- strčte si ty své pseudomoudra do prdele. Prevence je něco jiného, ale když už např. a angína přijde, nepřecházet!
? (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
No, to je něco. Přechodila...Srdce máš špatné z přechozeného zápalu plic, nikoli z angíny.Anebo klidně i z dnešního životního stylu. Stres, nervozita a strach o práci tomu jen pomáhají. Angínu má dneska kdekdo, to je běžná nemoc. I jako dítě jsem jich měl několik. Tehdy prostě stačilo vypotit, acylpyrin a bylo to hotové.Žádná věda se z toho nedělala. Za pár dní už jsem zase běhal venku.Dneska se z každého nachlazní dělá hysterie, v tom souhlasím také. A hlavně narvat do pacienta prášky, hlavně ta po.raná antibiotika, ať je tržba za léky.
Marek (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
Koukám, tohle je sraz nějakých pořádných hypochondrů. Vy, jak nemáte denně spoustu prášků, každý týden alespoň jedno vyšetření a doktorka vám alespoň 3krát týdně nepíchne injekci do prdele, tak asi nejste spokojeni. Člověk se nestačí divit, jak tady z obyčejné rýmy či angíny děláte pomalu smrtelnou nemoc. Teď už vím, proč jsou pořád plné čekárny u doktorů.Hlavně pořád choďte k doktorovi dál a nechte ho z váší pojišťovny pořádně vydělávat.Pak se nedivím, proč je pořád zdravotní pojištění každý rok dražší.
Tom (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
Nechci tu diskuzi zbytečně rozvášnit, ale psát, že angína se léčí bez antibiotik, no nezlobte se na mě, ale to je neskutečný názor. Možná ani nevíte, že při nejtěžší formě se dokonce stříhá hnis z krku. Je to zánět. Tečka.
Marku, (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
Koukám, tohle je sraz...to co popisuješ, je ten 2. extrém.
sdfdsf (So, 4. 1. 2014 - 18:01)
Srdce máš špatné z...Pak to nebyla angína, ale jen nachlazení, nebo viróza.
Reklama