Chřipka vás nezabije
Pravda je jiná. Příčiny proč "španělská chřipka" (má špatný název kvůli nesprávnému předpokladu, že začala ve Španělsku - více o tom dále) zabila tolik lidí byly dvě, a obě jsou velmi, velmi prosté- tato chřipka šla v patách dvěma novým léčebným přístupům: používání aspirinu a "chřipkového séra".
Důkladný mnohaletý výzkum zdravotnických odborníků odhalil, že skutečné "epicentrum" chřipkové pandemie z roku 1918 bylo v kansaské pevnosti Riley (specificky šlo o Camp Funston, kde byli vojáci držení v karanténě). Na tuto vojenskou základnu byli po první světové válce přiváděni vojáci ze služby ve Španělsku a dalších lokalit, kteří byli před propuštěním do civilu povinně podrobeni novému očkování. (Španělsko, které bylo za války relativně neutrální, si skutečně nemusí dělat výčitky svědomí, ale prohlášení, že bylo zdrojem této epidemie, je přesto důvodem úplného nepochopení skutečných příčin "španělské chřipky".)
Zmíněné očkování bylo novinkou: zatímco předchozí verze "chřipky" chodily dům od domu a dělaly prostě své, byla poprvé v historii "vyvinuta vakcína" slibující zabránit šíření viru.
Vzali si "vakcínu" domů.
Domů propuštění chlapci si sebou odnášeli viry, jimiž byli naočkovaní, a takto přinesli životaschopnou (a pravděpodobně již zmutovanou) verzi viru jako dárek přátelům a rodinám. Lidé, kteří pocítili příznaky nemoci pak navíc běželi k lékaři a dostali stejnou vakcínu v naději, že nebudou další.
Byli.
Záznamy ve skutečnosti vykazují, že "epidemii" přežili zejména lidé, kteří očkování nedostali (chudí, kteří si to nemohli dovolit a ti rozumnější, kteří očkování odmítli, když už bylo jako "nezbytné" poskytováno v podstatě zadarmo).
Nepříliš dobré využití Aspirinu.
Současně s očkováním přišel objev kyseliny salicylové (aspirinu). Tento rychle všeobecně dostupný produkt byl doporučován lékaři ke kontrole horečky, která chřipku provázela. Když ho lidé brali, teplota, bolesti a potíže ustupovaly, ale nakonec přesto zemřeli. Proč?
Je přirozené, že na každý chřipkový vir ihned zaútočí vlastní obrana těla. "Protiútok" se vyznačuje vysokou horečkou, která je znamením, že tělo dělá přesně to, co se od něj očekává poté, když ho napadne nějaký mikroorganismus. Aspirin ale uklidňoval, lidé si nedělali těžkou hlavu, a obyčejně napomohl tomu, aby se virus mohl vyvinout do nejagresivnějšího stádia.
Lidé beroucí aspirin cítili, že horečky klesly a bolesti a pocit únavy se zmírnily, takže nadále chodili do zaměstnání, čímž rozšiřovali virus, současně oslabovali svůj organizmus prací (tehdy většinou namáhavější než dnes) a otevírali se dalším oportunistickým infekcím, které je nakonec zabíjely po stovkách.
Je jasné, že současná medicína bude ječet až do nebe, že oba tyto faktory - očkování a aspirin - nebyly příčinou toho, že za celosvětového vzplanutí španělské chřipky zemřely milióny lidí. Smutná skutečnost je však taková a veškerý výzkum v tomto směru ukazuje přesně k těmto příčinám odůvodňujícím, proč se chřipka
A) rozšířila tak divoce a
B) stala tak letální.
Lidé neměli ani ponětí o tom, co si sami nadrobili.
Co je chřipka?
"Chřipka" je virová infekce s relativně krátkým průběhem, během nějž svým obětem působí potíže ve formě několika nepříliš významných efektů (zimnice, vysoké horečky, únava a bolesti kloubů a hlavy, bolesti v krku a mukózní záněty). Tyto běžné "chřipkové" stavy sice mohou zapříčinit, že se někdo "cítí jako na umření", ale samotný chřipkový virus zpravidla člověka ani zvíře nezabije.
Co nás zabíjí jsou průvodní jevy pramenící z těchto stavů poté, jestliže o sebe náležitě nepečujeme, když onemocníme chřipkovým virem. Jedná se v první řadě o bakteriální infekce (a někdy plísňová či onemocnění jinými viry, a také o onemocnění z napadení cizopasníky), které u člověka trpícího chřipkou propuknou v důsledku snížené imunity.
Takovou druhotnou infekcí je obyčejně zápal plic anebo řada gastrointestinálních problémů (vyvolaných parazity) provázených průjmy, které po nástupu dehydratace mohou být fatální.
Když zvířata dostanou chřipku a zemřou, pokud vůbec zemřou, je to obvykle kvůli napadení cizopasníky nebo kvůli plicní infekci. Když dostanou chřipku lidé, pokud vůbec zemřou, je to obvykle na zápal plic nebo v důsledku dehydratace průjmem.
Zdravotničtí profesionálové ovšem lidská "úmrtí na chřipku" rádi přisuzují samotné chřipce, a ne oportunistickým sekundárním infekcím. Ono totiž přesně zjistit, která bakterie nebo parazit zasadil osudný úder, dá spoustu práce.
Zdroj: www.mwm.cz
Komentáře
Virus ptačí chřipky vyléčen!
Společnost Oxylife společně s odborníkem nejpovolanějším v oblasti boje proti virům pana Mudr.Milana Veselého oznamuje, že se dle požadovaných zkušebních testů výrobku "Full Oxy" jasně prokázala jeho naprostá antivirová účinnost proti viru ptačí chřipky. Tento první v České republice vyráběný ozónový gel ničí všechny existující viry se stoprocentním účinkem. To znamená, že přichází doba celosvětového zdraví a spokojenosti ze života bez strachu proti možným virovým epidemiím. Možnosti použití tohoto unikátního ozónového gelu jsou velmi široké a již v tuto chvíli pracuje tým odborníků na dalších produktech spojených s využitím ozónu pro dobro lidského organismu.oxyfil Více informací najdete na http://www.oxylife.cz
A co se týká chřipky, minulý rok zemřela na chřipku má kamarádka - 34 let. A to nedala na bylinky dopustit.
Jen 19 % se bojí, že je vakcína nakazí. Na otázky odpovídalo 3 268 lidí.
Mezi klienty VZP je více těch, kteří nevěří mýtům o údajných rizicích očkování proti chřipce, než těch, kteří těmto povídačkám přikládají váhu. Ukázal to průzkum, kterého se na pobočkách VZP zúčastnilo 3 268 lidí. Většina jich nevěří např. tomu, že se vakcínou mohou nakazit nebo že by očkování bylo kvůli nežádoucím účinkům riskantnější než chřipka samotná. I díky skutečnosti, že bludy o škodlivosti vakcín ustupují, využilo mimořádnou nabídku VZP na očkování zdarma 45 tisíc lidí.
Každý je své zdraví odpovědný sám a jestli někoho zruinuje CELÝCH 170,-Kč až 180,-Kč - nemalé prachy???, tak to jsou na tom lidi hodně blbě. 15,-Kč měsíčně...hm.
Hlavně že lidi utrácí jak pominutí za nějaké Coldrexy a podobné blbosti.
Ale je to každého věc.
Já jsem kardiačka, pracuji s lidmi, každý rok kolem mě padají kolegyně s chřipkou, ale já nic. Letošní rok se už dost z nich nechalo očkovat, protože minulý rok to bylo dost děsné. Ležet potom doma 3 neděle až 5 neděl za 60% platu....to si letos už rozmyslely.
Takže za mě píši ANO.
Jen mě zarazila v příspěvku zmínka o velkých penězích. To bylo poněkud mimo.
Také existují lidi, kteří do obchodu zajdou 2x za rok, někteří tam musí téměř denně.
Nechápu jak si to myslela, že všichni máme stejné vnější podmínky.
Rozumím tomu, že se tě to osobně dotýká, když ti blízký člověk umřel na chřipku. Bohužel kdyby byla očkovaná, není zaručeno, že by neumřela...znám totiž opačný případ-po očkování dvě děti mojí kamarádky ochrnuly....Vše má své pro a proti, nic není absolutní.
Je dobré brát v úvahu i rizika.
Chřipku nikomu nepřeju, ale lidi umírají stále i když nedostanou chřipku. Mám to nastavené jaksi fatalisticky, některé věci se prostě dějí ať děláme co děláme.
Taky nevěřím na očkování proti chřipce, všechno je jen byznys a bohužel je na každém člověku, aby se s tím nějak vyrovnal. Jsem taky fatalista a myslím, že každý člověk se porovná se vším, s čím se porovnat má.
Soused je kardiak, neočkovaný (asi 15 let)a bez chřipek.
Hááálelúúúja!!!!!
Jinak s banální virózou k lékaři také nelezu. A když jsem měla horečky a musela na neschopenku, po telefonu jsem si domluvila, že mě vezmou hned jak přijedeme. Bez problémů.
Jsem u doktorky, která si umí zorganizovat čas a pokud se domluvím, tak čekám maximálně půl hodinu.
Protože pokud mám problém, tak jdu přímo ke specialistovi, jelikož nemíním platit 2x 30 Kč a navíc 2x vykládat stejný problém, když mě stejně obvoďák pošle na další vyšetření. Sice se obvoďácká lobby pokoušela tento postup znemožnit (jít rovnou ke specialistovi), ale zatám to neprošlo.
Takže ti je ta lékařka na nic. Máš zajímavé myšlení. Také nevím, co by mi praktička mohla tak děsného udělat, abych musela volit mezi dobrou praktičkou - ale nedostanu se k ní, a normální praktičkou. Papíry na krevní obraz mi vypíše každá, než schytám jednou za 5 let antibiotika.
A co se týká "chřipky", tu mi do 5 minut píchne sestra v sesterně, k doktorce s tím nechodím.
- Odpovědět
Pošli odkaz